Saç dökülmesine karşı en iyi şampuan önerileri


Yaşanılan saç dökülmesi problemi dönemsel ya da sürekli olabilir. Genetik faktörlerin dışında çeşitli iç ve dış faktörler saç dökülmesine neden olabilir. Stres, kirlilik, yorgunluk veya hormonal ve mevsimsel değişiklikler… Nedeni ne olursa olsun, bu duruma karşı zaman kaybetmeden bakım uygulanması gerekir. 

Uygulanabilecek bakımlardan biri de saçlarını doğru ve saç dökülmesine karşı şampuanlarla arındırıp temizlemek olmalıdır. Peki, saç dökülmesi için şampuan nasıl seçilir? Bu yazımızda "Saç dökülmesine ne iyi gelir?" sorusuna yanıt bulabileceğin gibi saç dökülmesine karşı şampuan önerilerimizi de bulabilirsin.

Saç dökülmesine ne iyi gelir?

Saç dökülmesi neden olur?

Saç dökülmesinin nedenlerine bakıldığında, stres, genetik faktörler, hormon değişimleri ve beslenme gibi faktörler ilk sıralarda yer alıyor. Bu sorunların temeline inmekle birlikte, saç dökülmesine karşı şampuanlar kullanarak da saç dökülmesinin önüne geçebilirsin. "Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım?" sorusunun yanıtını arıyorsan, aşağıdaki adımlar sana ışık tutabilir:

  1. Stres yaratan konulardan ve durumlardan mümkün olduğunca uzak durmaya çalışmak
  2. Sağlıklı ve düzenli beslenmek
  3. Hormonal sebeplerden kaynaklanıyorsa mutlaka bir dermatologa görünmek
  4. Düzenli uyumak
  5. Saç dökülmesine karşı şampuanlar kullanmak

Saç dökülmesine karşı şampuan seçimi nasıl olmalı?

Saç dökülmesine karşı şampuan seçimi nasıl olmalı?

1.İçeriklerine dikkat etmelisin

Cilt bakımında olduğu gibi saç bakımında da temiz içerikli ürünler kullanmalısın. Özellikle saç dökülmesi sorunu yaşıyorsan saçlarının zarar görmemesi, saç derinin tahriş olmaması için kullandığın şampuan da dâhil tüm bakım ürünlerinin temiz içeriğe sahip olmasına özen göstermelisin.

2.Protein içeren ürünlerle güçlenen saçlar

Şimdiye kadar saç dökülmesi için birçok şampuan kullanmış olabilirsin ve bunların bir yararını görmemiş de olabilirsin. Ancak bu kullandığın şampuanların içerdiği maddelere hiç dikkat etmiş miydin? Vücudumuzun güçlenmesi için aldığımız proteinler gibi saç dökülmesi için de proteinlerden yardım alabilirsin. Örneğin sporcuların güçlenmek için kullandığı Arginine proteini, saçlarımız için de çok faydalı.

Saç dökülmesine karşı şampuanı nasıl kullanmalısın?

Doğru şampuan seçmenin yanı sıra, seçtiğin şampuanını doğru şekilde kullanman da gerekiyor. Saçlarına şampuan uygulamaya başlamadan önce saçlarını iyice nemlendirdiğinden emin olman gerekiyor. 
Ardından şampuanı önce saçlarının ön kısmına, devamında saçının sağ ve sol, son olarak da arka kısmına saç derine masaj yaparak uygulamalısın. Masaj yaparken asla tırnaklarınla değil, parmak uçlarınla nazik şekilde şampuanı uygulamalısın.
Artık saç dökülmesi için hangi şampuanı kullanman gerektiğini biliyorsun. Hemen deneyip, sen de 'saç dökülmesine ne iyi gelir?' sorusunun cevabını bulmaya var mısın?

Saç dökülmesine karşı en iyi şampuanlar:

Saç dökülmesi için şampuan arayışındaysan tam sana göre şampuan önerilerimiz var! Bu önerilerimizi bizimle beraber keşfetmeye ne dersin?

1.Saçlarını güçlendirmek isteyenlere: Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Şampuan

Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Şampuan

Saç dökülmesine karşı şampuan arayışında olup, saçlarını güçlendirmek isteyenlere Biotin, Arginine proteini ve Vitamin B5 içeren Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Şampuan’ı öneririz. Saçlarının gücüne güç katıp, incelerek kopmasını, kırılarak dökülmesini engelleyen bu şampuanla beraber saçların eski sağlığına kavuşacak. Özellikle mevsim geçişinde saçların çok fazla dökülüyorsa saçlarını Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Şampuan’la güçlendirip dökülmesine engel olabilirsin.

2. Kérastase Genesis Bain Nutri-Fortifiant

genesis şampuan

Hava kirliliği, ısıyla şekillendirme, tarama gibi dış etkenler de saç dökülmelerinde artış sağlıyor. Saçlara doğru bakım yapılmadığında, saçlar güçlendirilmediğinde maalesef bu dökülme artıyor… Bu duruma engel olmak için ise saçlarımızı güçlendirmemiz gerekiyor. Saç ve saç derisini derinlemesine temizleyen, besleyen formülüyle Kérastase Genesis Bain Nutri-Fortifiant’ı ıslak saçlarımıza masaj yaparak uyguluyoruz. Sonrasında da saçlarımızı bol suyla güzelce duruluyoruz.

3.Kökten uca canlılık isteyenlere: Vichy Dercos Energisant Şampuan

energisant

Aminexil molekülü içeren şampuanları kullanmayı da deneyebilirsin! Saç dökülmesine karşı etkili bir molekül olan Aminexil'in, saçların güçlenmesinde aktif rol oynar. Aminexil molekülü içeren Vichy Dercos Energisant Şampuan da saçlara kökten uca kadar canlılık veriyor. Düzenli olarak kullanarak, bu şampuanın saç dökülmesine karşı ne kadar etkili olduğunu sen de keşfedebilirsin!

4.L'Oréal Professionnel Serioxyl Yoğunlaştırıcı Şampuan

serioxyl şampuan

Daha yoğun saç görünümü isteyenlere önerimiz L'Oréal Professionnel Serioxyl Yoğunlaştırıcı Şampuan. İçeriğinde bulunan GlucoBoost ile seyrelme sorunu yaşayan açlar için arındırıcı ve yapılandırıcı bir görünüm sağlıyor. Seyrelen saçların yoğun bir görünüm kazanması için ideal şampuanlardan.

5. Daha gür saçlara ulaşmak isteyenlere: Kérastase Spécifique Bain Prevention

Saç dökülmesine karşı en iyi şampuan önerilerimizden biri de Kérastase Spécifique Dökülme Önleyici Saç Banyosu. Saç tellerinin üretimini desteklemek, saç tellerini kalınlaştırmak ve anında hacim kazandırmak için uyarıcı özelliklere sahip saç dökülmesini önleyici bir şampuandır. Saç derisindeki mikro dolaşımı harekete geçirir ve böylece saçlar köklerden itibaren güçlenmeye başlar. Ayrıca saç tellerinin kalınlaşmasını da sağlıyor. Kısacası saç dökülmesi şampuanından isteyeceğin her şey var! :)

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala