Saçın kabarmaması için ne yapılmalı?

Saçın kabarmaması için ne yapılmalı?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

En sevmediğimiz şey, özellikle de banyodan çıkıp saçlarımız kuruduktan sonra saçlarımızın kabarıp, bir türlü şekil almaması! Banyodan sonra sadece saçlarını kurutup harika görünen saçlarıyla salınanlara ne kadar özeniyorsun değil mi?

Tam da bu soruna uygun harika önerilerimiz var! Hemen deneyip ne kadar etkili olduklarını öğrenmeye ne dersin?

Banyo sırasında saçlarını besle

Banyo sırasında saçlarını besle

İlk önerimiz saçlarını beslemekle ilgili. Saçların ne kadar beslenir, neme doyarsa o kadar kabarmaz, daha kolay şekil alır. Banyoda saçlarını besleyici şampuanlar, bakım kremi ve bakım maskesiyle iyice beslemeyi asla unutmamalısın.

Besleyici yağ krem kullan

Besleyici yağ krem kullan

Banyodan çıktıktan sonra nemli saçlarının uç ve boylarına durulanmayan bir bakım kremi uygulamanı öneririz. Saç Sırları.com editörleri olarak bizim önerimiz, Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem.

Durulamaya gerek olmayan, 6 değerli çiçeğin besleyici yağlarını içeren bu bakım kremini banyo sonrasında nemli saçlarına uygula ve nazikçe tara. Ardından tüm saçını kurut. Bu krem saçlarını hem 230 derece ısıya kadar saçları koruyor, hem de derinlemesine besleyerek saça ipeksi bir yumuşaklık ve parlaklık veriyor! 

Havluyla kurutma

Havluyla kurutma

Islak saçlarının nemini havlu yardımıyla almaya çalışmak da saçlarının elektriklenmesine neden olabilir. Mikro fiber havlular veya pamuklu bir tişörtle saçının nemini almayı deneyebilirsin.

Saç spreyinden yardım al

Saç spreyinden yardım al

Banyodan sonra saçların kuruyunca uzun uğraşlar sonucu bir saç modeli elde edersin ve sonuç: saçının etrafındaki minik saçların elektriklenip kabarması! Bu görünüme engel olmak için ise yapman gereken çok kolay; güçlü tutuşa sahip bir saç spreyini elektriklenen saçlarının üzerine doğru uygula.

Ardından da elinle hafifçe bastırarak iyice sabitlenmesini sağla. İşte bu kadar! :)

Editör önerisi: Bu noktada kullandığın spreyin güçlü tutuşlu olması çok önemli çünkü normal bir saç spreyi ile sabitlediğin saçların bir süre sonra yeniden elektriklenebilir. Bizim önerimiz L’Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş Spreyi.

Güçlü tutuşu sayesinde elektriklenen saçların sabitlendikten sonra yeniden kabarmaz, saç modellerin de gün boyunca sabit kalır. Tabii aynı zamanda saçının şeklini korurken, doğal bir görünüm elde edebilirsin. Harika değil mi? :) 

Soğuk ısıyla kurut

Soğuk ısıyla kurut

Fön makinesi ile saçlarını kuruturken, saçlarını ılık ısıyla iyice kuruttuktan sonra fön makinesinin soğuk hava vermesini sağla. Son rötuşları bu soğuk havayla yapıp, L’Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş Spreyi uyguladığında saçların bozulmadan, kabarmadan sabit kalacaktır.

Isıyla şekillendirmeye dikkat et

Isıyla şekillendirmeye dikkat et

Maşalar, düzleştiriciler saçları oldukça yoran aletlerdir ve saçlarının kurumasına neden olurlar. Saçların kuruyunca da hem banyo sonrasında, hem de normal zamanda şekil alamazlar, elektriklenip kabarırlar.

Bu nedenle, bu aletleri çok sık kullanmaktan kaçınarak saçlarının zarar görmesine engel olabilirsin. Saçların zarar görmediğinde ve de bol bol besleyip nemlendirdiğinde kabarmadan şekil alır.


Photo credit: stockadobe.com

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?