Şeker Peelingleri En Doğru Nasıl Uygulanır?


Klasik peelinglere alternatif olarak şekerli peelingleri seninle tanıştıralım. En sevdiğimiz cilt bakım ürünlerinden olan şeker peelinglerini sadece tatlı kokuları için değil, aynı zamanda süper etkili oldukları için çok seviyoruz. 

Şeker peelingleri cilt yüzeyinde biriken ölü deriyi arındırır ve cildi pürüzsüz, parlak ve ışıltılı gösterirler. En iyi sonuç aldığımız şeker peelinglerini ve bunları nasıl kullanacağını seninle paylaşıyoruz. Yüze ve dudaklara uygulanabilen şeker peelingleri ile yorgunluğunu gizleyebilir, cildini daha ışıltılı ve arınmış gösterebilirsin. 

Şeker peeling nedir?

Şeker peeling nedir?

Şeker peelingi, şeker granüllerinin yumuşak ve suda eriyen formundan yararlanarak cilde zarar vermeden arındırma sağlıyor. Klasik peelinglerin içeriğindeki minik granürler suda erimez ve sert dokularıyla cilde hasar verebilirler. Sık peeling yapmaktan cildinin solduğunu ve artık daha mat göründüğünü söyleyenler bile vardı! Hassas ciltlere uygun ve cildi besleyen peeling arayışında olanlar şeker peelingi keşfetti. Şeker peelingi suyla buluştuğu anda eriyerek cildi yumuşacık ve pürüzsüz bir hale getiriyor. Uygulama sonrası cildin daha parlak, ışıltılı ve ferah görünür. 

Editörün önerisi: Şeker peelingi arayışında olanlar için Lancome Rose Sugar Scrub'ı öneririz. Şeker granülleri ve gül suyu içeren bu peeling, yüzü yumuşacık yapıyor ve gözenekleri temizleyerek cildi nazikçe ölü derilerden arındırıyor. Şeker peelingi yüze masajla uyguladığında şeker granülleri erir ve cildindeki gözenekleri temizleye başlar. Gözeneklerine dolan yağ, kir ve makyaj artıklarını derinlemesine temizler. Gül suyunun kokusu ve ferahlatıcı etkisi sayesinde Rose Sugar Scrub sonrası pürüzsüz bir cilde ve eşit cilt tonuna kavuşabilirsin.

Şeker peelingi nasıl kullanılır?

Şeker peelingi nasıl kullanılır?

Şeker peelingleri kullanmadan önce cilt tipine uygun olanı keşfetmelisin. L'Oréal Paris Şeker Peelingleri 4 farklı çeşitten meydana geliyor. Kivi tohumlu, üzüm çekirdeği yağı, kakao & hindistancevizi yağı ve kahve içeren şeker peelingleri farklı cilt sorunlarına yönelik olarak formüle edilmiş. Gözenekleri temizleyen ve cildi sıkılaştıran şeker peelinglerinin hepsinin içeriğinde üç doğal şeker bulunuyor. Esmer, sarı ve beyaz şeker içeren bu peelingler, suyla buluşunca eriyerek cildini nazikçe temizliyor. Böylece cildinde aşırı hassasiyet oluşmuyor ve kuruluk meydana gelmiyor. 

Şeker peelingi uygularken dikkat etmen gereken bir diğer konu ise kullanacağın ürün miktarı. Bunu tamamen kendi cildine ve ihtiyaçlarına yönelik olarak sen ayarlamalısın. Yüz temizliği için fındık büyüklüğünde şeker peeling uygulaması bizim için yeterli oluyor. 

1. Adım: Önce cildini temizle

Peelingler her ne kadar cilt temizleme etkili olsa da, mutlaka öncesinde cildini temizleyerek peelinge hazırlamalısın. Yüz temizleme jeli veya misel su yardımıyla cildini kirden, makyaj artıklarından ve yağdan arındırabilirsin. Böylece şeker peelinginin etkisini daha hızlı göreceksin. 

2. Adım: Dairesel hareketlerle masaj yap

Dairesel hareketlerle masaj yap

Peeling işlemine başlamak için, avucunun ortasına fındık büyüklüğünde peelingi al. Ardından, nazik dairesel hareketlerle cildine şeker peelingi ile masaj yap. Yanaklar, burun, alın, dudak çevresi ve çene bölgesine yuvarlak hareketlerle peelingi yay. Peeling uygulaması yaparken elini cildine çok fazla bastırma, yüzünü tahriş etmeni istemeyiz :)

3. Adım: Cildini iyice durula

Peeling uygulamasından sonra cildini ılık suyla iyice durulamalısın. Yüzünde kalan peeling parçacıklarının tamamen temizlendiğine emin ol. Yüzünü durularken havlunun temiz olduğuna dikkat etmelisin. Hassas ve cilt sorunlarına eğilimli bir cildin varsa kağıt havlu kullanmanı tavsiye ediyoruz. Yüzünü durularken havlunu pat pat hareketlerle temizlemelisin. Yüzünü sağa-sola çekiştiren temizlik uygulamasından uzak dur. 

4. Adım: Cildini nemlendir

4. Adım: Cildini nemlendir

Şeker peelingi uygulaması sonrasında mutlaka cildini nemlendirmelisin. Gözeneklerin derinlemesine temizlendikten sonra günlük nemlendiricini uygulayarak cilt bakımını tamamlayabilir ve cildinin ışıltılı ve ferah görünümünü uzun süre koruyabilirsin. 

Şeker peelingini haftada 2-3 kere yapmak cilt bakımın için yeterli olacaktır. Eğer stresli bir dönemden geçiyorsan peeling uygulamasını gün aşırı yapmakta bir sakınca yok! Böylece oluşabilecek cilt sorunlarını önleyebilirsin. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!