Tatil bavulu hazırlama tüyoları

Tatil bavulu hazırlama tüyoları

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Tatil için bavul hazırlama denilince benim için kabus başlıyor(du). Çünkü ne zaman tatil bavulu hazırlasam hep bir şeyleri evde unutuyorum ( ve onlar genellikle önemli şeyler oluyor). Güneş kremi, fotoğraf makinası veya telefonun şarj kablosu gibi olmazsa olmaz eşyaları unutmakta üzerime yoktur. En sonunda pes ettim ve bavul nasıl hazırlanır diye araştırmaya başladım. Neyse ki yalnız değilmişim. Bavul hazırlarken dikkat edilecek detayları, en önemli adımları öğrendiğime göre bu altın değerindeki bilgileri seninle paylaşma zamanı geldi. 

2 gün önceden bavulunu hazırla

 

Tatil bavulu hazırlama tüyoları_1

 

Tatil bavulumda sürekli eksikler oluyor diyorsan, bavul hazırlamaya tatile gitmeden en az 2 gün öncesinde başlamalısın. Bavulunu aç ve içine ihtiyacın olan herşeyi koymaya başla. İki gün boyunca aklına geldikçe, yanına almak istediğin eşyaları bavuluna ekleyebilirsin. 

Editörün önerisi: Tatile giderken, evden çıkmadan önce mutlaka alman gerekenleri bir kağıda yazıp kapıya yapıştırabilirsin.

Pratik bavul hazırla

 

Tatil bavulu hazırlama tüyoları_2

 

'Pratik bavul nedir?' diye sorduğunu duyar gibiyim. Bavulunda işine yarayacak, mutlaka giyeceğin/kullanacağın şeyler olmalı. Giyip giymeyeceğine emin olmadığın o eteği yanına almamalısın, çünkü giymeyeceğini ikimiz de biliyoruz. Hiç takmadığın takılarını da yanına götürmene gerek yok. Kıyafetlerini seçerken kombinlerine karar verip bavuluna eklemelisin. Her bavulun olmazsa olmazı ince yağmurluk ve spor ayakkabınu unutmamalısın.

Kıyafetler bavula nasıl yerleştirilir?

 

Tatil bavulu hazırlama tüyoları_3

 

Kıyafetlerini bavula yerleştirirken katlayarak koyuyorsun, değil mi? Tatil bavulu hazırlarken kıyafetlerini her zaman rulo yaparak yerleştirmelisin. Böylece eşyalarının daha az yer kaplamasını sağlayabilirsin. Rulo yaptığın kıyafetlerini tatilde açtığında ütüye gerek kalmadığını görünce çok sevineceksin. Kıyafetlerinin dışında yanına aldığın ayakkabı kutuların içine minik takılarını veya çoraplarını koyarak boş yerleri doldurabilirsin. 

Makyaj çantası nasıl hazırlanır?

 

Tatil bavulu hazırlama tüyoları_4

 

Vee geldik tatil bavulunun en önemli kısmına:

Tatil makyaj çantası

! Tatile giderken makyaj çantanı çok dikkatlice hazırlamalısın. Tatilde yanına alacağın makyaj malzemelerinin waterproof olmasına özen göstermelisin. Klasik renklerin aksine canlı ve tatil moduna uygun renkleri makyaj çantana ekleyerek makyajında farklılığa gidebilirsin. Makyaj çantanın olmazsa olmazı, allık, aydınlatıcı ve BB krem. Bu sezon makyajlarda pembe allığı çok görüyoruz, belki sana ilham olabilir.

L'Oréal Paris'in Infaillible Blush Paint'lerinden Pink, ne kadar denize girip çıksam da dudağımdan bir yere kıpırdamayan Lancôme Matte Shaker ve Kiehl's'ın güneş korumalı Actively Correcting & Beautifying BB kremi benim hiç düşünmeden makyaj çantama eklediklerimden. Sen de makyaj çantanı hazırladıktan sonra, makyaj çıkarıcı ve bol bol pamuk eklemeyi unutma! İyi tatiller!

 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?