Trend Alarmı: Mor Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Trend Alarmı: Mor Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Son zamanların yükselen makyaj trendlerinden biri olan mor göz makyajını deniyoruz!

Her geçen gün yepyeni bir makyaj trendi hayatımıza giriyor. Özellikle renkli göz makyajı trendlerini görüp denemeyi Makyajcom ekibi olarak çok seviyoruz! Bugünkü gündemimiz ise son zamanlarda, özellikle Instagram ve Tiktok makyaj trendleri arasında sıkça dikkatimizi çekmeye başlayan mor göz makyajları. Pastel mor ve lila tonlarının kullanıldığı bu göz makyajı stilini birlikte deniyoruz!

Mor göz makyajı nasıl yapılır?

Mor göz makyajı nasıl yapılır?

Mor göz makyajı trendini takip edebilmek için öncelikle doğru mor ve lila tonlarını içeren bir far paleti tercih etmelisin. Bizim bu trendle birlikte aklımıza hemen, parlak ve canlı renklerde göz makyajları için çok kullanışlı olan NYX Professional Makeup’ın Ultimate Shadow far paletlerinden Brights rengi geldi. Bu far paletindeki mor ve lila tonlu farlar, bu göz makyajı trendi için çok uygun!1.     Adım: Mor göz makyajı için, göz kapağının tamamına, paletteki lila tonlu farı uygula. Göz kapağının katlanma noktasına geldiğinde, yumuşak bir geçiş elde etmek için yukarı doğru dağıt. Lila farı, daha belirgin olması için katlanma bölgesinin üzerine kadar uygulamalısın.

2.     Adım: Mor göz makyajının biraz daha belirgin olması için hafifçe derinlik verebilirsin. Bunun için Ultimate Shadow Brights paletindeki mat mor rengi, bir karıştırma fırçası ile gözlerinin dış köşesine ve katlanma çizgisine çok hafifçe uygulayabilirsin.

3.     Adım: Göz makyajını bu adımla noktalayabilir veya istersen mor etkiyi artırmak için alt kirpik diplerine de uygulayabilirsin. Lila farını alt kirpik çizgine uyguladığında, renk çok daha fazla ortaya çıkacak ve buğulu bir görünüm elde etmiş olacaksın.

Editörün Notu: Eğer mor makyajını, günlük makyajında kullanmak istersen, gözünün katlanma bölgesinde açık kahverengi tonlarında bir geçiş farı kullanabilirsin. Gözüne doğal bir gölge verecek bu renk ile lila farın uyumlu olacaktır.

Uzun ve hacimli kirpiklerle göz makyajını tamamla

Uzun ve hacimli kirpiklerle göz makyajını tamamla

Gelelim mor göz makyajının son adımına: Maskara seçimi. Mor kendi başına son derece iddialı ve dikkat çekici bir renk olduğu için, bu iddiayı tamamlamak için kirpiklerinde de hacim ve uzunluk veren bir maskaraya ihtiyacın olacak. Kirpik liftingi etkisiyle kirpikleri dipten kaldıran, kıvıran, uzatan ve hacim veren NYX Professional Makeup On The Rise Liftscara, bu makyajı harika bir şekilde tamamlayacak.


Mor göz makyajı yaptığında, makyajını nasıl tamamlayabilirsin?

Mor göz makyajı yaptığında, makyajını nasıl tamamlayabilirsin?

Öncelikle gözlerinde canlı ve iddialı renkler kullandığında, ten makyajında ve dudaklarında daha soft ve nude renklere yönelmelisin. Böylece odak noktası gözlerinde kalmış olacak. Mor göz makyajı yaptığında, pembe tonlu allıklar kullanmak yerine bronzer ile yüzünü ısıtabilirsin. Dudaklarında ise şeffaf dudak parlatıcıları veya nude likit mat rujlar tercih edebilirsin. Bizim önerimiz, NYX Professional Makeup Filler Instinct dudak dolgunlaştırıcı rujların şeffaf rengi! Dudaklara dolgunluk veren bu şeffaf lip glosslar, özellikle böyle canlı makyajlara çok yakışıyorlar.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?