Yolculuklarda güzel kalabilmek için 5 sıradışı ipucu

Yolculuklarda güzel kalabilmek için 5 sıradışı ipucu

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Yolculuklar, eğlenceli olmakla birlikte can sıkıcı hale gelebilen aktivitelerdir. Kupkuru bir cilt, uykusuzluk ve yorgunluk, darmadağınık saçlar; tatile başlarken hiç de istediğimiz şeyler değil, öyle değil mi? İster uçak, ister araba ya da otobüsle seyahat ediyor ol; bu mini ipuçlarıyla yolculuğun boyunca rahat ederken güzel kalacaksın! O halde, başlasın bahar tatilleri!

1) Makyajı fırçayla sınırla

El çantanda bir dolu makyaj malzemesi taşımanın yaratacağı ağırlığın farkındayız! Bu yüzden önerimiz, yola çıkarken büyükçe bir makyaj fırçanı bronzera batırarak önceden hazırlaman. Böylece çantan çok daha hafif hale gelecek. Fırçayı minik bir poşete koyarak her yere bronzer bulaşmasını da engelleyebilirsin.

2) Klipsli tokayı yeniden keşfet

Yolculuk sırasında saçlarını topuz yapıp büyük, klipsli bir tokayla tepede tuttur. Böylece saçların yağlanmayacak ve saçlarını açtığında doğal, eforsuz görünen dalgalara sahip olacaksın!

3) Eşantiyonlardan faydalan

Eğer şampuan, saç kremi gibi eşantiyonlar veren bir otele gidiyorsan, eşantiyon kaplarını dönüşte ya da ihtiyacın olan bir zamanda sık kullandığın ürünlerinle doldurmak için mutlaka yanına al.

4) Lens kaplarını işlevsel kullan

Yol boyu şişmeyen gözler için

göz makyajını az tutmanın

yanı sıra, eski bir lens kabına yüz ve göz kremi doldurup seyahat boyu kremlere sahip olabilirsin. Yola çıkarken yüzünü makyaj temizleme mendiliyle silip, sonrasında nemlendiriciyle masaj yapmak iyi bir fikir.

Göz kremini de nazikçe sürüp

gözlerinin şişmesine karşı önlem alabilirsin.

5) Vazelinin gizli gücünü farket

Yolculuklarda üşütme ya da az uyumadan kaynaklanan bağışlık sistemi zayıflamaları görülebilir. Eğer sık hasta olabilen biriysen, vitamin almanın yanı sıra, mikropların geçtiği burun deliklerine -kulağa garip gelse de- vazelin uygulayarak hastalıklardan korunabilirsin. Nasıl mı oluyor? Mikroplar vazelin sayesinde burun deliklerinde sabit kalarak soluk borundan geçemiyor!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?