3 Mucizevi Kil: Ağırlaşmayan bakımlı saçlara sahip olmak artık hayal değil!

3 Mucizevi Kil: Ağırlaşmayan bakımlı saçlara sahip olmak artık hayal değil!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Çok çabuk yağlanan, yağlanınca da ağırlaşan saçlar… Saçlarını yıkadıktan sonra bile ferahlık hissi yerine sanki yine yıkanmaya ihtiyacı varmış gibi görünen saçlara mı sahipsin? O zaman sana güzel bir önerimiz var! Killerden yardım almaya var mısın?

Killerin yağlı saçlar üzerindeki etkisi:

Beyaz kil, yeşil kil ve mavi kil… Bu 3 mucizevi kil, arındırıcı, ferahlatıcı özellikleriyle biliniyor. Cilt bakımında da son dönemde çok sık kullanılan killeri artık saç bakımında da kullanmaya başladık. Killer, fazla yağı alıyor ve aynı zamanda saçın yağdan dolayı ağırlaşmasını engelleyerek çok daha hafif, hacimli olmasını sağlıyor. Yani arınmaya, hafiflemeye ihtiyaç duyan saçlar için killer ideal!

Beyaz kil, saçların hafif ve yumuşak olmasını sağlar ve fazla yağı absorbe eder. Mavi kil, kuru ve mat saçlara nem sağlayarak, yumuşacık, uçuşan saçlar elde etmeni sağlar. Yeşil kil ise canlandırıcı etkisiyle saçların kirden, yağdan arınmasını ve parlamasını sağlar.

Dipleri yağlı, uçları kuru saçlar ne yapmalı?

Saç diplerinin çabucak yağlanmasına rağmen saç uçların kupkuru değil mi? Yağlı saçlara sahip olanların en sık karşılaştığı bu sorun için yine killerden yardım alabiliyoruz! Killer saçları arındırırken, aynı zamanda da besliyor.

Saç uçlarındaki bu kuruluğun esas nedeni, saç diplerindeki yağın, besinin saç tellerine ulaşmaması. İşte bu besini saç uçlarına sağlamak ve nemlendirmek için killerin mucizesini saçlarına taşımalısın :)

Kil içeren hangi ürünleri kullanmalı?

Bu kadar bahsettikten sonra killeri saç bakım rutinine eklemek istedin değil mi? O zaman geçtiğimiz seneden beri çok konuşulan, bizim de deneyip çok sevdiğimiz Elseve 3 Mucizevi Kil Ağırlaştırmayan Bakım serisi ile mutlaka tanışmalısın!

Serinin şampuanı, saç kremi ve de yıldız ürünü banyo öncesi kil maskesi ile saç derin ve saçların artık rahat bir nefes alabilecek! Banyo öncesi kil maskesini kuru saç diplerine uygulayıp bir süre bekledikten sonra duruluyorsun. Ardından şampuan ile saçlarını temizliyorsun ve saç kremini de saçlarının uçlarına uygulayarak saçlarının yumuşacık olmasını sağlıyorsun. İşte bu kadar!

Nefes alan hafif saçların etkisini çabucak görüp, eminiz ki bu bakıma bayılacaksın :)

Photo by Henri Pham on Unsplash

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?