Akrilik Tırnak Nedir? Nasıl Yapılır?

Akrilik Tırnak Nedir? Nasıl Yapılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Akrilik tırnak nedir ve nasıl yapılır? Bilmen gereken her şeyi anlatıyoruz!

İtiraf edelim, hepimiz uzun, badem şeklinde ve pürüzsüz görünen tırnakları beğeniriz hatta kıskanabiliriz! Akrilik tırnaklar çıktığından beri uzun tırnaklar artık hayal olmaktan çıktı. Hatta kendi gözlemimize göre, kıskandığımız o upuzun, rengarenk tırnakların neredeyse yarısı gerçek tırnak değil, akrilik tırnak çıkıyor! Peki, b Akrilik tırnak nasıl yapılır ve akrilik tırnağın bakımı nasıldır?

Özellikle tırnaklarını bir türlü uzatamayan veya ince tırnaklarından şikayetçi olup uzun tırnak kullanamayan kişiler akrilik tırnak kullanıyorlar. Akrilik tırnak yapımı ilk bakışta kolay görünse de biraz zahmetli bir yöntem. Bakalım akrilik tırnak yaptırmaya değer mi?

Akrilik tırnak nedir?

akrilik tırnak nedir

En basit anlatımıyla, akrilik tırnaklar hamur şeklinde hazırlanıp tırnağa uygulanıyor ve bir fırça yardımıyla yayılarak tırnakları şekillendiriyor. Akrilik tırnak hava üflenerek kurutulmalıdır. Sıvı monomer karışımı olan akrilik tırmaklar hızlıca sertleştiği için tırnakların şeklini değiştirmek veya tırnaklarını daha uzun göstermek için harika bir seçenek.

Protez tırnak yöntemlerinden biri olan akrilik tırnak, tıpkı kendi tırnağımız gibi görünür. Oldukça sert bir malzemeden yapıldığı için kırılgan değildir ve kolay kolay dış faktörlerden etkilenmezler. Akrilik tırnak avantajlarından biri kendi tırnağın nefes almasını engellemiyor ve akrilik tırnağı çıkarırken kendi tırnağına zarar vermiyor. Eğer sen de tırnak yeme, tırnak uzatamama veya ince tırnak gibi sorunlarla uğraşıyorsan akrilik tırnak senin için ideal olacak. 

Editörün önerisi: Tırnaklarının göz alıcı ve taptaze görünmesi için açık renkleri tercih edebilirsin. Maybelline Super Stay 7 Days Jel Oje 928 Uptown Minimalist bugüne kadar denediğimiz en tatlı pembe oje tonlarından biri! Uzun süre kalıcılığını koruyan bu açık pembe rengini hem gündüz hem de akşamları kullanabilirsin.

Akrilik tırnak nasıl yapılır?

1. Adım: Tırnaklarını hazırla

Tırnaklarını hazırla

Akrilik tırnak yapımına geçmeden önce tırnaklarına manikür yaparak hazırlamalısın. Tırnak etlerini yumuşattıktan sonra katiküllerini kes ve tırnaklarını törpüle. Tırnak yüzeyinin de pürüzsüz olması için tırnak üstünü de hafifçe törpüleyebilirsin.

2. Adım: Uzun tırnak isteyenler

Profesyonel salonlanlarda uzun tırnak yapımı için badem tırnak ucu veya sivri tırnak ucu gibi farklı tırnak formları kullanılıyor. Sen de istersen bu tırnak protezlerinden taktırabilir veya kendini tırnak artistinin eline bırakabilirsin.

3. Adım: Akrilik tozunu uygula

Akrilik tırnak yapımı için akrilik sıvısını minik bir fırçayla al ve akrilik tozuna batır. Bu karışımı tırnağına dikkatlice süt. Akrilik protez tırnak uygulaması sabır gerektiren uzun bir işlemdir o yüzden acele etmeni önermiyoruz.

4. Adım: Ojeni sür

Son adımda akrilik tırnağının üzerine favori kırmızı ojeni sürerek upuzun tırnaklarını ortaya çıkarabilirsin. Kırmızı ojenin dışında nude, gri veya kırık beyaz gibi renkler de akrilik tırnağa çok yakışıyorlar! 

Editörün önerisi: Akrilik tırnaklarına 7 güne kadar kalıcı bir oje uygulamak istiyorsan sana Maybelline New York Super Stay 7 Days Jel Oje 287 Midnight Red rengini tavsiye ederiz. Koyu kırmızı-bordo tonlarındaki bu oje, süper parlak renk etkisiyle göz alıcı tırnaklar yaratıyor. 7 güne kadar kalıcı formülü sayesinde hafta boyunca gözler senin ellerinde olacak.

Akrilik tırnaklarda jel oje kullanılabilir mi?

akrilik tırnak jel oje

Akrilik tırnağın üzerine kalıcı oje yaptırabilirsin. Dilersen evde bu ojenin üzerine kendin oje sürebilirsin. Tabii ki kalıcı ojeden daha koyu bir renk olmak şartıyla! Akrilik tırnak yaptıranlar bazen oje renginden sıkılabiliyor veya ojeyi evde yenilemek istiyorlar. Bu durumda evde sevdiğin bir ojeni akrilik tırnak üzerine sürebilirsin.

Editörün önerisi: Ojeni sürdükten sonra hızlı kuruması ve daha uzun süre kalıcı olması için top coat uygulamalısın. Yves Saint Laurent La Laque Couture 99 Quick Dry, tek adımda ojelerinin daha hızlı kurumasına yardımcı oluyor ve böylece yeni sürdüğün ojeler kolaylıkla bozulmuyor.

Akrilik tırnaklar nasıl çıkar?

Akrilik tırnaklar nasıl çıkar?

Tırnakların uzadıkça akrilik tırnak bakımı yaptırmalı veya akrilik tırnaklarını çıkarmalısın. Genellikle 2-3 hafta içinde tırnaklar uzar ve akrilik tırnak bakımı gerekir.

Akrilik tırnakları çıkarmak nazik ve hassas ir işlemdir. En iyisi akrilik tırnağı yaptırdığın yere çıkarmanı öneririz. Evde akrilik tırnak çıkarmak için asetonlu pamuğu aliminyum folyoyla tırnağına sar ve 30 dakika beklet. Sürenin sonunda akrilik tırnakların nazik bir şekilde tırnağından çıktığını farke edeceksin. 

Akrilik tırnaklar kendi tırnağına zarar verir mi?

Akrilik tırnaklar, kendi tırnağına zarar verir mi?

Akrilik tırnak, doğru bir şekilde uygulandığında ve düzenli olarak bakımı yapıldığında tırnağına diğer protez tırnak yöntemleri gibi minimal bir zarar verirler. Akrilik tırnaklarını temiz tutmalı ve tırnağın uzadıkça yenilemelisin. Aradaki boşluğa bakterilerin girmesine engel olmalı ve burayı hep kuru tutmalısın. Uzayan akriliklerini uzun süre çıkarmadığında ve bakım yapmadığında tırnağın enfeksiyon kapabilir, bizden söylemesi! 

Editörün önerisi: Tırnaklarının her daim bakımlı ve parlak görünmesi için kendine güzel bir oje koleksiyonu yapmalısın. En güzel kırmızı ojelerden biri olan Giorgio Armani Nail Lacquer 402 Oje, her oje koleksiyonunda olması gereken bir ürün! Yumuşak sürümü, uzun süre kalıcılığı ve pürüzsüz parlaklığıyla kırmızı oje severlerin favorisi olacak cinsten!


Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?