Aloe Veranın faydası nedir: Saç bakımına etkileri nelerdir?


Nem deposu olarak bilinen Aloe Vera bitkisinin saça etkileri saymakla bitmiyor! Özellikle doğal saç bakımına önem verenlerin, bitkisel karışımlardan vazgeçemeyenlerin favorisi Aloe Veranın saçlarımıza olan etkilerini öğrenmek isteyenleri yazımızın devamına alalım. :)

Aloe Veranın içeriğinde neler bulunuyor?

Aloe Vera bitkisinin içerisinde bol miktarda vitaminler, mineraller bulunuyor. Her bir Aloe Vera bitkisi yaprağının içerisinde 3 katman bulunuyor. İç kısmındaki jelin %99’u sudan, geri kalanında ise amino asitler ve vitaminler bulunuyor.  A, C ve E vitaminlerinin dışında B1, B2, B6 VE B12 vitaminlerini de içeriyor.

Aloe Veranın saça faydası nedir?

Peki, bu kadar güçlü içeriklere sahip bir bitkinin saçlarımıza olan faydaları nelerdir? Aloe Vera bitkisinin jeli özellikle cilt bakımında çok sık kullanılıyor. Nemlendirici özelliğinin yanında hücreleri yeniliyor, hasar görmüş cildi yeniden yapılandırıyor, onarıyor.

İşte aynı faydaları saçlarımız için de sağlıyor. Saçları kökten uca nemlendiriyor, besliyor, onarıyor. Saçlar daha canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşuyor, hafifliyor, parıldıyor! Tabii bunun yanında saçlar yumuşacık oluyor ve kolayca taranıyor.

Aloe Vera bitkisini nereden bulabilirsin?

Aloe Vera bitkisini yetiştirmek birazcık zor. Özellikle de bizim gibi üşengeçsen ama bitkisel ve doğal şampuanlardan, bakımlardan da vazgeçemiyorsan sana süper bir önerimiz var: L’Oréal Professionnel Source Essentielle Daily serisi!

Source Essentielle Daily serisi Aloe Vera özleri içeriyor ve %80 doğal olarak formüle ediliyor. Şampuan ve saç kreminden oluşan bu özel seri, tüm saç tiplerinin kullanımına da uygun olduğu için günlük olarak kullanılabiliyor.

Aloe Vera özleri dışında Akasya çiçeğinin özlerini de içeren Daily serisi ile saçlar parlaklığını, ışıltısını, zindeliğini yeniden kazanıyor, tamamen nemlendiriliyor! Saç nemini %83 arttırırken saçın kendi akıcılığını ve hafifliğini koruyor.

Aloe Vera nasıl kullanılır?

Aloe Vera bitkisi içeren Source Essentielle Daily serisini kullanırken doğal saç bakımı rutinin aşağıdaki gibi olabilir:

İlk adım: Öncelikle saçlarını banyoda iyice nemlendirerek saçlarının tamamen nemlenmesini sağla. Ardından Daily Şampuan’dan bir miktarı avucuna alıp saç derine masaj yaparak uygula. Saçların uzunsa ve gürse aynı işlemi bir kere daha tekrarlayıp saçlarını bol suyla durula.

İkinci adım: Şampuan sonrasında da Daily Saç Kremi’ni, saçlarının uç ve boylarına yoğunlaşarak uygulamalısın. Ardından da bol suyla saçlarını durula.

Source Essentielle Daily serisinin çok güzel, ferah ve taze bir kokusu olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Bu hoş kokular eşliğinde saçlarına Aloe Vera bakımı yapmak eminiz ki hem sana, hem de saçlarına çok iyi gelecek! :)

Photo credit: Pinterest.com, Unsplash.com

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!