Ameliyatsız Yüz Gerdirme: Fransız Askısı Nedir?


Son yılların en çok tercih edilen yüz estetiklerinden biri ameliyatsız yüz germe uygulaması. Yüzde ilk olarak sarkmaya başlayan bölgelerin başında yanaklar, göz çevresi ve alın geliyor. Yanakların sarkmaya başlayarak çene hattının üzerine yığılması, yüzün daha yaşlı görünmesine yol açıyor. Aynı zamanda alın bölgesi de sarkarak kaşların üzerine binebiliyor. Bu durumda gözler daha gölgede kalıyor ve yorgun bir görünüm ortaya çıkıyor. Yüz askılama, yüz gerdirme gibi işlemler de yüzü yukarı ve kenarlara doğru gererek kişinin yüz hatlarını belirginleştirir, daha genç görünmesini sağlar. Eğer sen de ameliyatsız yüz gerdirme işlemlerini merak ediyorsan bu yazımıza tam sana göre!

Fransız askı nedir?

Fransız askı nedir?

Fransız yüz askılama estetiği, medikal iplerle yüzün sarkan bölgelerini yukarı doğru asma işlemidir. Fransız askı ameliyatında cerrahi yöntemlerle kesme, fazla deriyi yüzden uzaklaştırma tekniği yoktur. PDO medikal ipler, yani silikon ve polyester karışımı olan ipler, minik kesilerden yüz derisinin içine yerleştirilir ve hastanın sarkan yüz derisi yukarı doğru çekilerek bu iplerin sabitlenmesi sağlanır. 

Fransız yüz askı estetiği kalıcı bir uygulama değildir. Uygulamadan sonra en doğal etkisi 2-3 ay içinde alınıyor. Medikal ipler deri altında kendiliğinden eriyerek 2 sene içinde vücuttan doğal yöntemle atılırlar. 

Fransız yüz askılama ameliyatının riskleri: Fransız yüz askı estetiği lokal anestezi altında yapılıyor. Eğer başarılı bir hekim tarafından yapılmazsa, Fransız askı yönteminde asimetrik sonuçlar alınabilir. Fransız iple askı yaptıranlar bir kaşının daha yüksek veya bir yanağının daha sarkık göründüğünü söyleyebiliyorlar. Bu nedenle mutlaka alanında uzman bir hekim tercih etmelisin.

Ultherapy yüz gerdirme

Ultherapy yüz gerdirme

Ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden biri de Ulthera cihazı. Ultherapy, ultrason teknolojisini kullanarak kontrollü olarak ciltte hasar bırakıyor. Böylece cilt kendi kendini yenileme sürecine başlar ve ciltte gençleşme etkileri görülür. Ultherapy cilt yüzeyinde hasar bırakmadan, derinin 5 mm altına odaklanır. Deri altındaki bağ dokusu ve subdermal doku, Ultherapy cihazının ultrason atışları ile uyarılır, deri altında ısı hasarı bırakılır. Isının etkisi ile cilt kendi kendine kolajen üretmeye başlar ve sıkılaşır. 

Ameliyatsız cilt sıkılaştırma isteyen kişilerin ilk tercihlerinden biri Ultherapy oluyor. Her bir Ultherapy uygulaması ortalama 30 ila 60 dakika arasında sürüyor. Ameliyatsız gençleşme uygulamasından sonra cilt ve cilt altı bağ dokusu gençleşerek cilt yüzeyindeki kırışıkları onarır. Ultherapy yaptıranlar, yüzlerinde gençleşme etkisinin kademeli olarak ilk 6 ay boyunca arttığını söylüyorlar. Ulthera'nın etkisi 2 sene içinde kendiliğinden kaybolur. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?