Bal Karamel Saç Rengi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!


Bal karamel saç rengini hiç duydun mu? Eğer sen de bizim gibi karamel saç boyalarına ilgi duyuyorsan eminiz bal karamel saç rengini mutlaka duymuş veya görmüşündür. Saçlarda sıcak, havalı ve aynı zamanda parlak bir görünüm bırakan bal karamel rengi bizim son zamanlarda en çok karşımıza çıkan saç boyalarındna biri.

Günden güne popülerliği artan bal karamel saç boyasına yakından bakmak istiyorsan doğru yerdesin. Bal karamel saç rengi kime yakışır? Bal karamel saç rengi nasıl bir renktir? Aklından geçen soruları tahmin ediyoruz. Saç modasının en yeni ve en iddialı üyesiyle tanışmak için okumaya devam etmelisin. 

Bal karamel saç rengi nasıl bir renk?

Bal karamel saç rengi nasıl bir renk

Bal karamel, içinde sıcak koyu sarı yansımalar olan karamel tonlarında saç rengidir.

bal karamel saç rengi

Bal karamel renginin içinde sıcak altın yansımalar sayesinde saç daha parlak ve canlı görünür.

karamel saç rengi

Karamel saç renginin içindeki bakır alt tonları yüze enerjik bir hava yansıtır.

karamel saç rengi

Bu nedenle karamel saç rengi, sürekli solgun ve mat görünmekten şikayetçi olan kadınları çok mutlu ediyor.

Bal karamel saç rengi kimlere yakışır?

Bal karamel saç rengi kimlere yakışır?

Bal karamel saç rengi sıcak alt tonlu olduğu için en çok sıcak alt tonlu buğday tenli ve açık tenli kadınlara yakışıyor.

açık bal karamel saç rengi

Ten renginle uyum sağlayan saç modeli arıyorsan, cilt alt tonuna uygun saç boyalarını tercih etmelisin.

Örneğin, bal karamel rengi gibi sıcak bir renk, çok soğuk alt tonlu kadınlarda 'çiğ' görünüme sebep olur.

bal karamel saç rengi

Fakat aynı renk sıcak alt tonlu buğday tenli bir kadında çok daha canlı ve enerjik görünmesini sağlar.

karamel kahve saç rengi

Esmer tenli kadınlara gelirsek, karamel rengini denemek istiyorsan karamel kahve saç rengini tercih etmelisin. Senin ten renginle uyum sağlayacak karamel kahve, seni olduğundan daha havalı gösterir. 

Karamel kahve saç boyası önerisi: Esmer ten rengine gidecek karamel rengi için L'Oréal Paris Excellence Intense 6.32 Karamel Kahve saç boyasını denemelisin. Beyazları tamamen kapatan ve zengin bir renk yoğunluğu veren bu saç boyasını biz de severek kullanıyoruz.

Bal karamel saç rengi nasıl elde edilir?

Bal karamel saç rengi nasıl elde edilir?

Bal karamel görünümünü elde etmek için en iyi bal karamel saç boyasını bulman gerekiyor. Merak etme, sacsirlari.com editörleri senin yerine buldular! Bal karamel saç rengini denemek istiyorsan Loreal bal karamel saç boyasıyla tanışmalısın. Bal karamel saç rengine en yakın ton olan L'Oréal Paris Casting Créme Gloss 732 Krem Karamel saç rengi, bizce karamelin en güzel tonlarından biri. 28 şampuanlamaya kadar kalıcı olan Loreal Casting krem karamel, saçlarında yarı kalıcı bir etki sağlıyor.

bal karamel saçlar

Bizim bugüne kadar duyduğumuz göre, Loreal Casting krem karamel kullananlar saçlarındaki parlak ve ışıltılı görünümden inanılmaz memnunlar! :) Sen de saçlarındaki solgun ve mat görünümden sıkıldıysan krem karamel saç rengi ile tanışmanın tam zamanı! Saç boyasını saçlarının tamamına önce diplerden başlayacak şekilde uygula. Sürenin sonunda saçlarını ılık suyla yıka ve krem karamel saç renginin tadını çıkarmaya başla. İşte bu kadar!

Bal karamel saç renginin bakımı nasıl olmalı?Bal karamel saç renginin bakımı nasıl olmalı?

Dayanamadın ve sonunda Loreal Paris bal karamel saç rengine boyadın. Saçlarının ilk günkü gibi parlak ve sağlıklı görünmesi için saç bakımına dikkat etmelisin. Loreal Casting krem karamel kullananlar saç renklerinin bu kadar kusursuz görünmesini biraz da boya kutusundan çıkan bal özlü kreme borçlu olduklarını söylüyorlar. Çok da haklılar! Bal özlü krem sayesinde saçlarının boya sonrasında yumuşacık, süper parlak olmasını sağlayabilirsin.

bal karamel saç

Boyalı saç bakımı için en az kullandığın ürünler kadar günlük alışkanlıkların da önemlidir. Aşırı sıcak suyla saçlarını yıkamak, saç tellerini kurutur ve saç renginin cansız görünmesine yol açar.

bal karamel saç renkleri

Saçlarını havluyla çitileyerek kurulamaya çalışmak da aynı şekilde saçlarına zarar verir. Unutma, saçların ıslakken çok daha hassastır ve kırılmaya eğilimli. Bu nedenle saç rengini korumak için saçlarını sıcak suyla yıkamaktan, havluyla kurulamaktan kaçınmanı öneririz. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!