​Banyo sonrasında saça kolayca şekil vermenin 8 yolu!

​Banyo sonrasında saça kolayca şekil vermenin 8 yolu!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Banyodan çıktıktan sonra senin de saçların kabarıyor, şekil vermekte zorlanıyorsan kulübe hoş geldin! İşte biz de aynı sorundan kurtulmak için araştırmaya başladık ve çözüm yollarını bulduk. Bu çözüm yollarını merak ediyorsan, yazımızın devamını hemen okumalısın!

1.Önceden kurula:

Önceden kurula

Saçlarını kurutmaya başlamadan önce havluyla biraz nemini almalısın. Hatta sen duştayken havlunu kaloriferin üzerine koy ve banyodan çıkınca saçındaki nemi sıcacık, yumuşak havluyla al. Böylece saç kurutma işlemini hızlandırmış olursun.

2. Daha hızlı kurutmak:

ıslak saçlar

Saçlarının çabucak kuruyabilmesi için, banyodan sonra omzuna bir havlu al ve bir süre bu şekilde bekle. Böylelikle saçındaki ıslaklık, nem azalmış olacak. Ancak bulunduğun ortamın soğuk değil ılık olmasına özen göstermelisin.

Saçlarının sadece 8 saniyede mucizevi saç dönüşümü görmek istersen sana L'Oréal Paris Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu'nu öneririz. Anında kolay taranan ve 10 kat daha pürüzsüz*  nemlendirilmiş, yumuşak ve parlak saçlar elde etmeni sağlayan Wonder Water'ı çok seveceksin. Wonder Water nasıl kullanılır hemen anlatalım! Saçını sampuanladıktan sonra, yalnızca ıslak saçın boylarına uygula. Sonrasında 8 saniye boyunca saç boylarına masaj yap ve durula!

İnce ve orta kalınlıktaki saç telleri için 1 doz, kalın telli ve kıvırcık saçlar için 2-3 doz kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Ekstra uzun saçlar için 1 doz daha kullanabilirsin. Sampuan ya da saç kremi sonrasında uygulayabilirsin. 

3. Kolayca taramak:

Kolayca taramak

Saçlarındaki karmakarışık kısımları taramak işin en zor kısmı! Ama kolayı var: Saçını taramadan önce yağ içeren bir durulanmayan bakım kremini tüm saçına uygula ve taramaya başla. Saçların hem kolayca taranacak hem de yumuşacık olacak! 

Editör önerisi: Bizim bu konudaki favorilerimizden biri Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem! Değerli çiçek yağları içeren formülüyle saçlarımızı besliyor, nemlendiriyor, yumuşacık, parlak olmasını sağlıyor. Bu nedenle saçlarını taramaya başlamadan önce saçının uç ve boylarına bu durulanmayan kremi uygulamanı, ardından saçlarını taramanı öneririz. Saçların yumuşacık olacağı için çabucak taranacak. :)

4. Saç kurutma makinesi başlığı:

Fön makinesi başlığı

Kullandığın saç kurutma makinesinin başlık aparatı varsa, bu aparatı kullanarak saçlarını kurutmalısın çünkü bu başlık sayesinde saçların elektriklenmeden kurur. Aynı zamanda saçlarının elektriklenmemesi için fön başlığını daima, yukarıdan aşağıya doğru hava verecek şekilde tutmanı öneririz. 

5. Kıvırcık saçlarına şekil vereceksen:

Kıvırcık saçlarına şekil vereceksen

Eğer saçların kıvırcıksa ve buklelerine şekil vereceksen tam sana göre, işini çok kolaylaştıracak bir önerimiz var: Elseve Mucizevi Amla Yağı Bukle Belirginleştirici Krem.

48 saat boyunca daha kusursuz buklelere sahip olmanı sağlayan Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi ile buklelerin belirginleşecek hem de saçların beslenecek. Saçlarını şekillendirmeden önce bir miktar kremi saçlarının uç ve boylarına uygula. Ardından saçlarının kurumasını bekle. Kuruduktan sonra da saçlarını geniş dişli bir tarakla tara ve işte belirgin bukleler! :)

6. Eğer fön çekeceksen:

fön çekme

Eğer fön çekmeye karar verdiysen, saçlarına şekil vermeye başlamadan önce 4 tutama ayır. Saçının ön kısmı, ense kısmı, sağ ve sol kısmı olarak 4 tutamı topuz şeklinde tuttur. Böylece daha rahat fön çekebilirsin.
tarama

Saçlarına fön çekmeye en öndeki tutamlardan başla. Saçlarının en görünür kısmı ön kısmı olduğu için ilk buradan başlayarak daha özenli davranabilirsin. Sonrasında da yavaş yavaş arka tutamlara geçerek saçına fön çekebilirsin.
tarak

Büyük fırçalar saçlarının düz kalmasını sağlarken, daha küçük fırçalar dalgalı ve hacimli bir görünüm sağlar. Kalın telli ve kıvırcık saçların varsa büyük fırçaları, ince telli, düz saçların varsa da küçük fırçaları kullanarak fön çekebilirsin.

7. Saçlarını düzleştireceksen:

düzleştirici

Eğer saçlarını banyodan sonra düzleştirmeye ya da fön çekmeye karar verdiysen sana önerimiz uygulamadan önce mutlaka durulanmayan bakım kremi kullanman. Saçlarını 230 derece ısıya kadar koruyan Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem ile hem saçlarını koruma altına alabilir hem de elektriklenmeden şekil almasını sağlayabilirsin.Saçlarını düzleştirdikten ya da fön çektikten sonra son dokunuşta kullanarak saçlarının elektriklenmesini önleyebilir ve pürüzsüz bir görünüm elde edebilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?