Bu yaz cildin gibi saçların da güneş koruması altında!

Bu yaz cildin gibi saçların da güneş koruması altında!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Pırıl pırıl denizin, sıcacık güneşin tadını çıkarttığımız yaz aylarını çok seviyoruz! Tabii yazın bize kattığı güzellikleri de unutmuyoruz. Bronz tenimiz, açılan saç rengimizle “güneş tanrıçası” gibi görünmek süper bir his! :) Ama güzelliğimize güzellik katmaya devam etmek için güneşin tadını da dikkatli bir şekilde çıkarmalıyız. Yani bronzlaşacağım derken cildimizin zarar görmesine asla izin vermemek gerek!

Aynı şekilde saçlarımızı da unutmamalıyız. Güneş ışınlarına fazla maruz kaldığında saçlarımız da cildimiz gibi zarar görüyor. Peki, ne yapmalısın? Mesela yazımızın devamında sana özel önerdiğimiz bakımla yaz boyunca saçlarını koruyabilirsin!

Saçlar yaz boyunca koruma altında!

Biliyoruz, özellikle birkaç günlük tatile çıkanlar güneşin, denizin tadını çıkartayım diye saatlerce güneşin altında kalıyorlar. Sayılı gün olduğu için tatilin tadını sonuna kadar çıkartmak istemen doğal ama bunun dönüşü de var! :) Tatil dönüşünde kupkuru olmuş, cansız, mat saçlarınla karşılaşmak istemezsin değil mi? O zaman seni çok özel bir bakımla tanıştıralım: Kérastase Soleil saç bakım serisi!

UVA, UVB ışınları saç tellerinin derinliklerine ulaşır ve saçın dayanıklılığının azalmasına neden olur. Tabii güneş ışınlarının yanında deniz tuzu, klor da saçları zayıflatır, yıpratır. Kérastase Soleil serisi, işte tam da bu noktada ihtiyacımız olanı bize veriyor! Saçı güneş ışınlarına karşı koruyup, güneş sonrasında da saçın kaybettiği nemi, besini sağlıyor.

Bakım rutini nasıl olmalı?

Bakım rutinini güneşe çıkmadan önce ve sonrası olarak ayırmalısın. 

Güneşe çıkmadan önce:

Plaja ya da havuz kenarına gitmeden önce Kérastase Soleil Micro Voile Sprey’i saçlarının uç ve boylarına uygulayabilirsin. İnce ve hafif dokusu ile yağlı bir etki bırakmayan bu sprey, saçın güzelliğini koruyarak saçı şekillendirir.

Havuzdan, denizden çıkıp saçlarına duruladıktan sonra da sık sık Kérastase Soleil Saç Bakım Kremi, durulanmayan bakım kremini saçlarının uç ve boylarına uygulayabilirsin. Bu durulanmayan krem, saçlarını güneşin etkilerine karşı koruyor, besliyor ve parlaklık sağlıyor.

Güneş sonrasında:

Plajdan, havuzdan döndükten sonra, saçlarındaki deniz tuzu, klor, güneş kremi, kum kalıntılarını temizleyip saçlarını arındırmak için Kérastase Soleil Bain Aprés-Soleil Saç Banyosu ile saçlarını yıkayabilirsin.         

Ardından saçlarına yoğun bir bakım sağlamak için Kérastase Soleil Saç Maskesi’ni saçlarının uç ve boylarına uygulayıp, durulayarak derinlemesine besleyebilirsin. Son olarak da banyodan sonra saçlarını şekillendirmeden, taramadan önce Kérastase Soleil Saç Bakım Kremi, durulanmayan bakım kremini saçının uç ve boylarına uygulayıp saçlarını beslemeye devam edebilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?