Buğday tenine çok yakışacak bu 8 farklı makyajı hemen denemelisin!

Buğday tenine çok yakışacak bu 8 farklı makyajı hemen denemelisin!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Buğday tenliler için makyaj önerilerimizi bir araya getirdik!

Buğday tenliysen ve makyajında hangi renkleri kullanacağını bilmiyorsan, doğru yerdesin. Buğday tenine en çok yakışacak makyaj stillerini, cildinin sağlıklı ve canlı görünmesi için uygulaman gereken makyaj tüyolarını bir araya getirdik. İşte karşında buğday tenliler için makyaj rehberi!

1- Buğday tenliler için kırmızı ruj önerisi

Buğday tenliler için kırmızı ruj önerisi

Kırmızı rujun yakışmadığı bir ten rengi var mı ki! Bu ikonik dudak rengi her kadının kurtarıcısı! Buğday tenliler ise, kırmızı ruj konusunda en şanslılardan çünkü kırmızının her alt tonu tenlerine yakışıyor. İster sıcak alt tonlu ister soğuk alt tonlu bir kırmızı ruj olsun, buğday tene yakışamaması mümkün değil. Ayrıca bu renk onları çok da çekici gösteriyor.

Buğday tenliler için kırmızı ruj önerimiz: Maybelline Super Stay Matte Ink likit mat rujlardan Pioneer rengi. Süper kalıcı ve süper mat formülüyle, yemeye içmeye bile dayanıklı olan bu likit mat ruj, göz alıcı kırmızı tonuyla da vazgeçilmezin olacak. Kırmızı ruj sürdüğünde gözlerini boş bırakabilir, yoğun hacim veren bir maskarayla bakışlarını vurgulayabilirsin.

2- Buğday tenliler için bronz göz makyajı

2- Buğday tenliler için bronz göz makyajı

Buğday tenilere en çok yakışan göz makyajları, bronz farlar kullanarak yapılan göz makyajları oluyor. Doğal toprak tonları, bronz ve altın gibi renkler, buğday tenlilerin cildindeki sıcak alt tona son derece yakışıyor. Maybelline Color Tattoo Krem farlardan 35 On and On Bronze rengi, hem çok kalıcı hem de krem formülü sayesinde parmakla bile kolayca uygulanabiliyor. Gözlerinin dış köşelerini gölgelendirmek ve göz pınarlarını aydınlatmak için de Maybelline The Nudes of New York far paletini kullanabilirsin. Bu paletteki mat ve ışıltılı nude tonlar, doğal tonlu göz makyajları için ideal. Üstelik farlar son derece pigmentli ve kolay karışıyorlar.

3- Buğday tenliler için nude ruj önerisi

Buğday tenliler için nude ruj önerisi

Buğday tenliler, nude ruj seçiminde de çok şanslılar. Hem soğuk hem de sıcak alt tonlu tüm nude ruj tonlarını oklaylıkla kullanabilirler. Göz makyajında kullandığın renklerin tonuna göre nude rujunu da seçebilirsin. Eğer her makyajına yakışacak, hem gündüz hem gece rahatlıkla kullanabileceğin, buğday tenlilere uygun bir nude ruj önerisi istersen, Maybelline Color Sensational rujlardan 177 Bare Reveal rengini önerebiliriz


4- Buğday tenliler için siyah dumanlı göz makyajı

buğday tenliler için siyah dumanlı göz makyajı

Siyah göz makyajları, özellikle gece makyajında son derece çekici bir etki katıyor. Buğday tenlilerin buradaki şanslı noktaları ise siyah ile birlikte gümüş ve füme far tonlarının da onlara çok yakışıyor olması. Bu yüzden, siyah dumanlı göz makyajı yaptığında, bakışlarına ışıltı katmak için metalik gümüş tonları da rahatlıkla kullanabilirsin. Maybelline Tattoo Liner Gel göz kalemlerinden 900 Deep Onyx siyah rengini göz kapağına uygulayıp dağıtabilir, göz kapaklarının ortasına ise Color Strike kalem farlardan 35 Spark rengini kullanabilirsin.


5- Buğday tenliler için doğal-bronz ten makyajı önerisi

Buğday tenliler için doğal-bronz ten makyajı önerisi

Buğday tenliler, yaz-kış bronz görünme konusunda hiç zorlanmıyorlar çünkü ten renkleri sıcak bir alt ton barındırdığı için bronz bir ışıltı katmak son derece kolay. Yüzüne sıcak bir bronzluk katmak ve doğal bir şekilde boyutlandırmak için nötr alt tonlu bronzerlardan yardım alabilirsin. Maybelline City Bronzer, nötr alt tonuyla ciltle harika bir uyum sağlıyor ve son derece doğal bir bronz görünüm veriyor. Sıcak ve turuncu bir alt tonu olmadığı için kontür için de kullanılabilen bu bronzer, yüzü doğal bir şekilde boyutlandırmak için ideal. Maybelline City Bronzer'ı elmacık kemiklerinin altına, çene hattına, burun kenarlarına, alın köşelerine ve hatta göz kapaklarının katlanma bölgelerine uygulayabilirsin.

6- Buğday tenliler için turuncu ruj önerisi

Buğday tenliler için turuncu ruj önerisi

Turuncu rujlar, buğday tenlilere en çok yakışan ruj renklerinden biri. Buğday cilt tonunu anında daha sağlıklı ve canlı gösteren turuncu renkli rujlar, makyajına canlılık katmak istediğin zamanlarda en büyük kurtarıcılarından. Buğday tenliler için turuncu ruj önerimiz ise Maybelline Super Stay Matte Ink rujlardan Heroine rengi. Son derece canlı ve parlak olan bu turuncu tonu, süğer mat ve süper kalıcı formülüyle, gün boyunda dudaklarında bozulmadan kalacak.

7- Buğday tenliler için allık önerisi

Buğday tenliler için allık önerisi

Buğday tenliler için ciltlerini sağlıklı ve canlı göstermek için allık rengi seçimi de son derece önemli. Buğday tenliler için allık rengi önerisi genellikle mercan ve şeftali tonları oluyor. Cilt tonuna uygun bir allık rengi kullanarak doğal, kendiliğinden kızarmış bir yanak görünümü elde edebilir, çok daha sağlıklı ve canlı görünebilirsin. Buğday tenliler için allık önerimiz: Maybelline Cheek Heat likit allıklardan 20 Rose Flush ve 30 Coral Ember renklerini deneyebilirsin.

8- Buğday tenliler için kahverengi ruj önerisi

Buğday tenliler için kahverengi ruj önerisi

Buğday tenlilere en çok yakışan ruj renklerinden bir diğeri ise kahverengi rujlar. Sıcak cilt alt tonlarıyla çok yakışan kahverengi ruj tonları, her mevsim, her durum ve her stil için doğal ve havalı bir sonuç veriyor. Buğday tenliler için kahverengi ruj önerimiz; Maybelline Super Stay Matte Ink Coffee Edition likit mat rujlardan 260 Hazelnut Hipnotizer rengini deneyebilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?