Çağla Şıkel Saç Bakım Sırrını Açıkladı!

Çağla Şıkel Saç Bakım Sırrını Açıkladı!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Herkese merhaba! Çok merak ettiğiniz, denemem için ısrar ettiğiniz o meşhur Elseve 3’ü 1 Arada Krem Şampuan’ı denedim! Tabii ki hepinizde olduğu gibi benim de aklımda bir sürü soru vardı. “Acaba köpüksüz şampuan nasıl olur, saçımı nasıl temizler?” gibi birçok soru kafamı karıştırıyordu… En iyisi bir deneyip karar vereyim dedim ve 7 gün boyunca denedim! İzlenimlerimi merak edenleri yazımın devamına bekliyorum! :)

Elseve 3’ü 1 Arada Krem Şampuan deneyimim:

Normalde saçlarımı köpük köpük yapıp yıkıyorum çünkü içim rahat etmiyor ve saçlarımın ancak bu şekilde düşünüyorum (daha doğrusu düşünüyordum!). Tabii bir yandan da köpüğün saçlarımız için, özellikle de kurumuş, yıpranmış saçlar için ne kadar zararlı olduğunu da biliyordum. Köpük, saçları aşındırıyor ve o pütür pütür dediğimiz sert görünüme neden oluyor.

Biliyorum siz de benim gibi saçlarınızı çitileyerek köpürtüyorsunuz. Ancak çitileyip köpürtmek saçlarımız için oldukça zararlı. Ben de saçlarına çok değer veren, saç güzelliğinden ödün vermek istemeyen bir kadın olarak Elseve 3’ü 1 Arada Krem Şampuan’a bir şans vermek istedim. Tam 7 gün boyunca denedim ve sonuçlarını da sizlerle paylaşıyorum!

Her ne kadar önyargılarımı yıkmam kolay olmasa da iyi ki denemişim diyorum! Eğer siz de benim deneyimlerime güveniyorsanız kullanınca hiç pişman olmayacağınızı belirtmek isterim.

Hepinizin bildiği gibi saçlarım uzun yıllardır birçok işlemden geçti. Şu anda da saçlarımda boya var. Bu nedenle saçlarımı yumuşatmak için bir sürü krem, maske kullanmam gerekiyor çünkü anca yumuşuyor! Elseve 3’ü 1 Arada Krem Şampuan’ı kullandığımda her şeyden önce saçlarımda müthiş bir yumuşaklık hissettim. Saçlarım yumuşacık oldu, hem de en hoşuma giden yanı bu yumuşaklığa sadece şampuan kullanarak ulaşmam oldu.

Nasıl kullandım?

Gelelim şampuanı nasıl kullandığıma. Öncelikle kullanmaya başladıktan 2 gün geçtikten sonra sanki uzun zamandır Elseve 3’ü 1 Arada Krem Şampuan’ı kullanıyor gibi hissettim. Şampuandan yaklaşık olarak 10-12 pompa alıp uyguladım. Ancak bu tabii ki sizin saçınızın uzunluğuna, gürlüğüne göre değişiyor. Eğer saçlarınız uzunsa yaklaşık 15 pompa kadar kullanabilirsiniz.

Şampuanı avucuma aldıktan sonra parmaklarımla saç diplerimden başlayarak, dairesel hareketlerle masaj yapmaya başladım. Burada dikkat çekmek istediğim nokta ise şu: masaj yaparken asla tırnaklarımla değil, yalnızca parmak uçlarımla, nazik hareketlerle masaj yaptım. Sonrasında yine masaj yaparak dipten uca tüm saçıma uyguladıktan sonra saçımı tepede topladım ve yaklaşık 2 dakika kadar bekledim.

Ardından durulamaya başladım. Durularken sanki hem krem, hem maske kullanmışım gibi bir his ortaya çıktı! Saçlarım yumuşacıktı ve parmaklarımın arasında kayıyordu.

Normalde banyodan sonra saçlarım ıslakken de bakım spreyleri sıkıp saçımı tarıyorum çünkü saçlarım sadece bu şekilde açılıp taranabiliyor. Ancak bu kez bakım spreyine ihtiyaç duymadan saçlarımı çok kolay şekilde taradım. Sonrasında saçlarımı kuruttum.

Ve sonuç:

Sonuçtan şu an inanılmaz memnunum! :) Saçlarımıza evde bir sürü maske yapıp uyguladığımız zamanlardaki o yumuşacık hisse, sadece saçlarımı şampuanlayarak ulaştım. Saçlarımda çok hoş bir parlaklık var. En önemlisi de saçlarım derinlemesine beslendiği için çok daha bakımlı, sağlıklı görünüyor.

Tabii bir de saçlarımı yumuşatmak için harcadığım zamanı minimuma indirdi. Sırf bir sürü ürün kullanacağım için saçlarımı yıkamaya üşendiğim zamanlar bile oluyordu. Elseve 3’ü 1 Arada Krem Şampuan’la sadece saçlarımı yıkayıp çıktım ve komple saç bakımımı tek adımda yapmış oldum.

Ben de sizler gibi bu şampuan hakkında sosyal medyada ve internette birçok yorumla karşılaştım. Ancak ürünü saça doğru miktarda, yeterince masaj yaparak uyguladığınızda en etkili sonucu aldığınızı söylemeliyim. Özellikle siz de benim gibi işlem görmüş saçlara sahipseniz ve sürekli bakım yapmak zorundaysanız kesinlikle tavsiye ediyorum. :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?