Çocukları Güneş Kremine Alıştırma Yöntemleri

Çocukları Güneş Kremine Alıştırma Yöntemleri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Güneş kreminin önemi konusunda bizler bilinçlendik. Peki ya çocuklar? Onlar henüz güneş kremi kullanmanın ne kadar önemli olduğundan haberdar olmasa gerek. Bundan olacak ki, miniklere güneş kremi sürmek bazen zorlu bir mücadele haline gelebiliyor. Bunun için çocukları güneş kremine alıştırma yöntemlerini keşfetmek işini kolaylaştırabilir.

Çocukların hassas cildini güneşin zararlı etkilerine karşı koruma altına almak ebeveynlerin bir görevi. Ancak özellikle yaz boyunca çocuklara güneş kremi sürmek için peşlerinden koşmak kabul etmeliyiz ki oldukça yorucu. Bundan dolayı, biz en kestirme yolun çocuklara güneş kremi sürme alışkanlığı edindirmekten geçtiğini düşünüyoruz. Evet, sen de bizimle aynı fikirdesin; tahmin edebiliyoruz. O halde çocukları güneş kremine alıştırma yöntemlerine hızlı bir geçiş yapalım!

Çocuklar Güneş Kremi Kullanmaya Nasıl Alışır?

Çocuklar Güneş Kremi Kullanmaya Nasıl Alışır?

Güneş kremi sürmek bazı çocuklar için o kadar da keyifli bir aktivite değil. Üstelik gün içerisinde sürekli güneş kremini tazelemek gerektiğini de düşünürsek, ufaklıkların bundan yorulduklarını biraz da olsa anlayabiliyoruz. Fakat tabii ki bu, çocukları güneş kremine alıştıramayacağımız anlamına gelmiyor. Birkaç basit yöntemle güneş kremini çocukların günlük rutinlerine ekleyebilir ve onların güneş kremi sürme alışkanlığı kazanmalarını sağlayabiliriz. İşte, çocukları güneş kremine alıştırmak için uygulanabilecek bazı yöntemler!

Düzenli Güneş Kremi Sürme Konusunda Örnek Sen Ol

Çocuklar büyüklerini örnek alma ve taklit etme konusunda oldukça yetenekliler. Neden bunu bir fırsata çevirmeyesin ki? Çocukları güneş kremine alıştırmak için çevresindeki yetişkinlerin kendine düzenli olarak güneş kremi sürmesi iyi bir fikir. Elbette bunu çocukların yanında yapman ve onların seni güneş kremi sürerken görmesi oldukça önemli.

Güneş Kreminin Önemini Aşıla

Minikler yeni şeyler öğrenmeye ve deneyimlemeye aslında fazlasıyla açık. Onlara çocuklar için güneş korumasının ne kadar önemli olduğunu sakin ve sabırlı bir şekilde anlatabilirsin. Bu sayede çocuklar hem güneş kremi kullanımı konusunda bilinçlenmiş olur hem de bunu alışkanlık edinebilmeleri kolaylaşır.

Güneş Kremi Sürmeyi Eğlenceli Hale Getir

Çocuklara güneş kremi sürmenin aslında bir görev olmadığını hatırlatmanın zamanı geldi! Onlara güneş kremi sürmek için bu süreci daha eğlenceli hale getirebilirsin. Çocuklara uygun güneş kremiyle güneş kremi sürme yarışı düzenleyebilir veya çocuğun kollarına ve bacaklarına güneş kremiyle şekiller çizebilirsin. Böylece minikler güneş kremi sürme konusunda çok daha istekli hale gelecek. İlerleyen dönemlerde ise bu eğlenceli aktivitenin bir alışkanlık olacağını umuyoruz. :)

Çocuklar için Güneş Kremi Kullanmanın Önemi Nedir?

Çocuklar için Güneş Kremi Kullanmanın Önemi Nedir?

Güneş ışınları çocukların büyümesinde oldukça etkin bir rol oynuyor. Fakat güneşten gelen zararlı UV ışınları için de aynısını söyleyebilir miyiz? Tabii ki hayır. Yetişkinlere göre çok daha nazik ve hassas bir cilde sahip olan çocuklar, güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma altına alınmadığında ileride pek çok cilt problemiyle karşı karşıya kalabilir. 

Bu cilt sorunları kısa vadede olabileceği gibi uzun vadede de çocukların yaşam kalitesini düşürebilir. Özellikle yaz aylarında deniz ve kuma aşık çocuklara belirli aralıklarla güneş kremi sürmek, miniklerin cilt sağlığını korumak açısından büyük önem taşıyor.

Çocuklarda Güneş Kremi Kullanımı Nasıl Olmalı?

Çocuklarda Güneş Kremi Kullanımı Nasıl Olmalı?
  • Dört mevsim devam edilmeli: Çocuklarda güneş kremi kullanımı tıpkı yetişkinlerde olduğu gibi dört mevsim boyunca sürmeli. Ancak çocukların D vitamini alması için günün çok sıcak olmayan saatlerinde kısa bir güneş kremi molası vermenin iyi olabileceği söyleniyor.

  • İki saatte bir tazelenmeli: Özellikle sıcak yaz günlerinde çocukların cildini koruma altına almak için her iki saatte bir güneş kreminin tazelenmesi önemli.

  • Suya dayanıklı formüller tercih edilmeli: Denizde veya havuzda, o da olmazsa suyla vakit geçirmeyi seven çocuklar için suya dayanıklı güneş kremlerinin tercih edilmesini tavsiye ediyoruz. Eğer güneş kremi suya dayanıklı değilse sudan sonra hemen tekrar güneş kremi sürmek gerekiyor.

Editörün Önerisi: Çocuklar için güneş kremi arıyorsan, La Roche Posay Anthelios DP Çocuk için Güneş Koruyucu Sprey SPF 50+’a bir şans verebilirsin. Yüksek güneş koruması, suya ve kuma dayanıklı formülü sayesinde La Roche Posay Anthelios güneş koruyucu sprey, çocuğunu ve yeğenlerini güneşe karşı maksimum düzeyde korumaya aday! Bununla birlikte son derece kolay bir uygulamaya sahip olan bu güneş koruyucu, güneş kremi alıştırma sürecinde sana hiç zorluk çıkarmayacak. 

Bebekler için de güneş koruyucu önerisi yapmadan gitmeyelim istedik: La Roche Posay Anthelios Dermo-Pediatrics Bebek Güneş Kremi! Miniklerin hassas cildine uyum sağlayacak bu güneş kremi, yüksek korumasıyla da bebek cildini güneşin zararlı ışınlarına karşı koruyacak. Bebek cildi için özel olarak formüle edilmiş Anthelios Dermo-Pediatrics, yaz aylarında bebeğine yapacağın en büyük iyilik olabilir! 

Çocukları güneş kremine alıştırırken Çocuklar için Güneş Koruması Nasıl Olmalı? içeriğimize de göz atabilirsin!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?