Daha Güçlü Saçlar için 9 Bakım Önerisi

Daha Güçlü Saçlar için 9 Bakım Önerisi

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Hepimiz sağlıklı, canlı ve parlak saçlar hayal ediyoruz. Ancak bakım rutinlerimizdeki yanlışlar çoğu zaman saçlarımıza zarar veriyor. Bu yazımızda pürüzsüz ve parlak saçların 9 sırrını bir araya getirdik. Günlerini kurtaracak saç bakım önerilerimizi keşfetmek için acele et!

Çevresel faktörler, kötü beslenme alışkanlıkları, yoğun tempo, stres… Tüm bunlar yalnızca cildimizi değil, saçlarımızı da etkiliyor. Saç tellerinin zayıflamasına ve güçsüzleşmesine neden olan bu faktörler, dönemsel olarak ortaya çıkabiliyor. Tabii zayıf ve ince telli saçlara doğuştan sahip olan kişileri de unutmamak gerek. Bu durumda pek çok kişinin yanıtını aradığı ortak soru, “Saç güçlendirme yöntemleri nelerdir?” oluyor. Biz de bu yazıda saç güçlendirici önerilere değiniyoruz. Hadi, tüm şartlara meydan okuyacak saçlara sahip olmak için önerilerimize kulak ver!

Saç Kökleri Nasıl Güçlendirilir?

Saç Kökleri Nasıl Güçlendirilir?

Zayıf saç köklerini güçlendirmek için hem içten hem de dıştan yoğun bir bakım uygulamak gerekiyor. Peki, bu ne demek? Saçlara dışarıdan onarıcı saç serumu, güçlendirici saç maskesi gibi ürünler uygulamak belirli bir oranda değişim yaratabiliyor. Ancak zayıf saç tellerini ve köklerini güçlendirmek için en başta beslenmeye dikkat etmek gerekiyor.

Doğru beslenmeyle zayıf saçlar ve saç kökleri için ideal bir bakım rutinine adım atabilirsin. Nitekim beslenmeyi göz ardı etmek, pek çok kişiye sürekli olarak “Zayıf saçları güçlendirmek için ne yapmalı?” sorusunu sorduruyor. Bugün bu soruları ortadan kaldırmaya kararlıyız. İşte, zayıf ve ince telli saçları güçlendirmek için dikkat edebileceğin diğer önemli noktalar:

1.Isıyla Arana Mesafe Koy

Isının saç tellerine zarar verdiğini sen de çoktandır biliyor olmalısın. Öyleyse saçlarını güçlendirmek için ısı veren saç şekillendirme aletleriyle bir süreliğine vedalaşman gerektiğini de biliyorsundur. “Saçları ısıdan koruyan bakım ürünleri kullansam olmaz mı?” dediğini duyar gibiyiz. Olabilir ancak saçların çok fazla yıprandıysa en ideali ısıdan bir süre uzak durman. Bu süreçte ısısız saç şekillendirme yöntemlerini deneyebilirsin.

güçlü saç için bakım

2.Kimyasal İşlemlere Ara Ver

Saçları kıvırcık hale getiren perma ve kalıcı saç düzleştirme tekniği defrize gibi işlemler saçın yoğun şekilde kimyasala maruz kalmasına neden oluyor. Bu da güçsüz ve yıpranmış saçlara davetiye çıkarıyor. “Daha güçlü saçlar için ne yapmalı?” diye soruyorsan en başta bu gibi kimyasal işlemlere ara vermelisin. Aksi takdirde saçlarının daha da yıpranmasına neden olabilirsin.

3.Sağlıklı Beslenme Düzenini Takip Et

Sağlıklı beslenmek, saçları en iyi bakım ürünleri kadar etkili bir şekilde onarabilir! Bunu göz önünde bulundurarak dengeli ve düzenli beslenmeli, su tüketimine de dikkat etmelisin. Pek çok kaynak yeşil yapraklı sebze, yumurta, balık, yoğurt, baklagil, kuru yemiş ve avokado gibi besinlerin saçları güçlendirmeye yardımcı olduğunu paylaşıyor. Sen de bu gıdaları tüketmeye dikkat edebilirsin.

güçlü saç için bakım

4.Durulanmayan Saç Bakım Ürünlerinden Yardım Al

Duşta saçlarına güçlendirici ve onarıcı şampuan ve kremler uygulamalısın. Peki, ince telli saç bakımı için bu kadarı yeter mi dersin? Elbette hayır. Duştan sonra durulanmayan saç bakım ürünlerinden de yardım almalısın. Bizim sana önerimiz Kérastase Nutritive Nectar Thermique Elektriklenme Önleyici Termik Saç Sütü.

Saçlara yoğun nem veren Kérastase Nutritive Nectar Thermique Elektriklenme Önleyici Termik Saç Sütü , saç tellerini kökten uca besliyor ve güçlendiriyor. Sen de Kérastase’ın bu saç kremini denediğinde bizim gibi vazgeçemeyeceksin!

5.Doğru Tarak Seçimi Yap

Duştan sonra tarağının üzerinde onlarca saç teli görüyorsan sorun saçlarında değil, tarağında olabilir. Saç şekline ve yapısına uygun olmayan taraklar, saçların zarar görmesine neden oluyor. Örneğin; ince telli kıvırcık saçlara sahipsen esnek kıllı ve sık dişli taraklar kullanmalısın. Sıkı kıllı fırçalar saçlarına zarar verebilir.

6.Güçlü Saçlar için Doğru Şampuanı Kullan

“Zayıf saç telleri nasıl güçlenir?” sorusunun bir yanıtı da elbette şampuan seçiminden geçiyor. Saçlarını güçlendirecek bir şampuan tercih ederek ihtiyaç duyduğu bakımı sunabilirsin. Biz Kérastase Symbiose Bain Creme Anti-Pelliculaire Nemlendirici Hücresel Şampuan’ı severek kullanıyoruz. Kuru ve güçsüz saçları nemlendiren bu şampuan, zayıf saç köklerinde sık görülen kepek problemini de ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor. Sen de mutlaka denemelisin!

7.Saç Maskesini İhmal Etme

Saç köklerini güçlendirmek amacıyla bakım yaparken haftada bir-iki kez düzenli olarak saç maskesi uygulamalısın. Bu konuda biz, saç dökülmesini yüzde 84’e kadar azalttığı belirtilen Kérastase Genesis Masque Reconstituant Dökülme Karşıtı Güçlendirici Maske’yi tercih ediyoruz. Zencefil kökü ve edelweiss kök hücresi içeren bu saç maskesi, antioksidan etkisiyle bizim saç bakımımızın olmazsa olmazı!

saç bakımı

8.Saçlarını Gün Aşırı Yıka

Saçlarını onarmak için sık sık yıkaman gerektiğini düşünüyorsan yanılıyorsun. Saçları her gün yıkamak, yıpranmasındaki en önemli faktörlerinden biri. Bu nedenle saçlarını iki ya da üç günde bir yıkayarak doğal dengesini tekrar kazanmasını sağlayabilirsin. İnce telli saç bakım rutininde bu konuya özellikle dikkat etmelisin.

9.Aşırı Gergin Saç Modellerini Kullanma

Sıkı topuzlar ya da at kuyrukları yapıyorsan saçlarını güçlendirme sürecinde bu modellerden biraz uzaklaşmanda fayda var. Sıkı saç modelleri saç diplerinin gerilmesine ve zamanla dökülerek seyrekleşmesine neden olabiliyor. Saç köklerini ve saçının hacmini korumak için bu modelleri çok sık kullanmamalısın.

Zayıf saçlar neredeyse hepimizin sorunu. Ancak gördüğün üzere çözümsüz değil! Sen de önerilerimizi uygulayarak daha güçlü saçlara sahip olabilirsin. Hadi, saçlarını özgürce savurmak için işe hemen yeni bir bakım serisi sipariş ederek başla!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?