Deniyoruz: Armani Acqua di Gio Parfüm ve Notaları


Bugün, Akdeniz esintileriyle harmanlanmış zamansız bir erkek parfüm önerisiyle huzurundayız: Giorgio Armani Acqua di Gio EDP! Yaşın, koku stilin ya da hangi mevsim için parfüm aradığın hiç önemli değil. Çünkü Armani Acqua di Gio Parfüm, kullananların da hak vereceği üzere seni ilk anda etkisi altına almaya kararlı!

Erkek parfüm önerileri köşemize bu kez, bizi tıpkı yıldırım aşkı gibi ilk anda büyüleyen bir parfümle giriş yapıyoruz: Giorgio Armani Acqua di Gio erkek parfümü! Eğer sen de her notasında farklı bir duygu uyandıracak bir parfüm arayışındaysan, Armani Acqua di Gio ile “İşte bu!” demeye hazırlan! 

Parfüm evrenine 1996 yılında katılan ve hala en çok satan erkek parfümleri arasında yer alan Armani Acqua di Gio incelemesini yaparken, itiraf etmemiz gerekirse kokuyu sürekli içimize çekmekten yazmaya bir türlü başlayamadık. Neyse ki şu an incelememiz hazır ve işte, Armani Acqua di Gio parfüm yorumlarımızla karşındayız! 


Armani Acqua di Gio Nasıl Bir Parfüm?

Armani Acqua di Gio parfüm, bir sahilde burnuna hafifçe dolan taze bir esinti gibi. Yani ferah bir his veriyor. Şimdi bir de bu sahilin arkasının narenciye ağaçlarıyla kaplı olduğunu düşün. Tuzlu deniz esintisi ve taze narenciye kokuları birbirine karışıyor. Armani Acqua di Gio’nun kokusunu ilk aldığımızda işte bunları duyumsadık. Kendimizi tropik iklimlere ışınlanmış gibi hissettik.

Armani Acqua di Gio Parfüm Notaları Neler?

Armani Acqua di Gio Parfüm Notaları Neler?

  • Üst Nota: Limon, bergamot, yasemin, turunç, mandalina
  • Orta Nota: Deniz notaları, şeftali, frezya, siklamen, sümbül, menekşe, biberiye, kişniş, gül, Hindistan cevizi
  • Alt Nota: Beyaz misk, sedir, paçuli, kehribar

Acqua di Gio’nun üst notalarında turunçgil kokuları ve bu kokulara uyumla eşlik eden yasemin bulunuyor. Her koku açılışında yeni sürprizler sunan Acqua di Gio parfümün orta notalarında ise deniz kokusu ve bunun beraberinde çiçeksi-meyvemsi bir esans harmanı yer alıyor. Bu Armani erkek parfümü, dip notasıyla da sıcak bir orman esintisini andırıyor.

Armani Acqua di Gio Parfüm Nasıl Kokuyor?

Şimdiye kadar gördüğün en etkili parfüm açılışıyla tanışmaya hazır ol. Çünkü Armani Acqua di Gio, 25’i aşkın koku notası içeren zengin harmanıyla güçlü bir ilk izlenim vadediyor. Narenciye kokuları, hemen sonrasında tuzlu bir deniz esintisi ve ardından yumuşak odunsu notalar… Ve zaman geçtikçe sakinleştirici bir etki yaratan misk ve orman özleri… Armani Acqua di Gio parfüm, her katmanında büyüleyici sürprizlerle dolu!

Armani Acqua di Gio Parfüm Kimler için Uygun?

Armani Acqua di Gio, kokusuyla ilk anda dikkatleri üzerinde toplamak isteyen herkes için bizce ideal bir alternatif. Tek düşünmen gerekense imza parfümünün ismini kendine mi saklayacaksın, yoksa bu güzel kokuyu çevrenle de paylaşacak mısın? Biz Armani Acqua di Gio’yu deneyince yaş ya da stilin göz ardı edilebilecek minik detaylar olduğuna karar verdik. Çünkü bu parfüm zamansız ve yaşsız bir koku profiline sahip! 

Armani Acqua di Gio Parfüm Kalıcı mı?

Kalıcılığını ölçebilmek adına biz Armani Acqua di Gio’yu, bu inceleme yazısına başlamadan önceki gün sabah erkenden denedik. Ve gün sonunda dahi etkileyici kokusunu net şekilde hissedebiliyorduk. Yani gün boyu kalıcı bir parfüm arayışındaysan, Armani Acqua di Gio’yu tercih edebilirsin. 

Üstelik Acqua di Gio’nun farklı koku ailelerini buluşturan özel harmanı sayesinde gün içinde tek parfümle birçok farklı hissi yakalayabilirsin. Çünkü bu Armani erkek parfümünün nota geçişleri arasında uzun zaman dilimleri bulunuyor. Böylece kokunun her bileşeni rahatlıkla hissedilebiliyor. Kulağa oldukça etkili geliyor değil mi?

Armani Acqua di Gio Parfüm Ne Zaman Kullanılır?

Armani Acqua di Gio Parfüm Ne Zaman Kullanılır?

Armani Acqua di Gio, dört mevsimde ve her ortamda kullanılmaya uygun bir koku. Ancak bahar akşamları ve sıcak yaz gecelerini anımsatan kokusuyla bizce en çok yaza yakışıyor. Yaz için erkek parfümü arayışına güçlü bir yanıt veren bu Armani parfüm, soğuk kış günlerine sıcak bir yaz esintisi katmak için de ideal.

Armani Acqua di Gio Parfüm Yorumlarımız

Armani Acqua di Gio, ferah ama çarpıcı bir koku. Etkisini baskın bir kokudan değil, farklı notaların uyumundan alıyor. Armani Acqua di Gio parfüm, bu yönüyle koku seçiminde güvenli sularda yüzmek isteyen ve risk almak istemeyen beyler için oldukça uygun bir tercih. 

Biz deneme süresince parfümümüzle alakalı bol bol soru aldık. “Parfümün ne?”, “Bu koku çok iyiymiş, ne bu?”, “Bu hangi parfüm?”, (...) Üstelik sevgili ve eşlerimizden aldığımız birbirinden güzel yorumlar da cabası oldu! Hatta öyle ki ekibimizdeki beylerden bazıları parfümünü direkt Armani Acqua di Gio ile değiştirme kararı aldı. Bizce bu her şeyi anlatıyor. :)


Armani Acqua di Gio parfüm yorumlarımızı duyduktan sonra bu kokuyu sen de denemeye karar verdiysen, hemen şimdi harekete geç!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?