Deniyoruz: Maybelline New York Burgundy Bar ile Sonbahar Makyajı

Deniyoruz: Maybelline New York Burgundy Bar ile Sonbahar Makyajı

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Maybelline New York’un yeni çıkan far paleti Burgundy Bar ile bordo tonlarda harika bir sonbahar makyajı ile karşındayız!

Havaların serinlemesine üzülsek de, sonbaharın harika renklerine tekrar kavuştuğumuz için keyfimiz yerinde. Yeni çıkan ürünleri denemeyi ve seninle paylaşmayı ne kadar sevdiğimizi zaten biliyorsun. Bugün de, çıktığı andan beri büyük aşk yaşadığımız yeni Maybelline New York Burgundy Bar far paleti ile yaptığımız bordo tonlarında sonbahar makyajı ile karşındayız. Bakalım bu bordo makyajı sen de bizim kadar sevecek misin?

Mat ve kusursuz ten makyajı

Deniyoruz: Maybelline New York Burgundy Bar ile Sonbahar Makyajı_1

Bu makyajda en yeni ürünleri tek tek deniyoruz ve tahmin edersin ki heyecanımız da tavan yaptı! Yıllardır çok severek kullandığımız Maybelline Superstay 24H fondötenin, bu sonbahar yeni ambalajı ve yenilenen formülü ile tanıştık. Her zamankinden daha kapatıcı ve daha kalıcı yeni formülasyonuna daha dener denemez bayıldık. Tam sonbahar makyaj trendlerine uygun mat ve pürüzsüz bir ten makyajı için Superstay 24H fondöten ideal.

Superstay fondöten sonra kapatıcıya gerek kalmasa da biz yine göz altlarımızı biraz daha aydınlatmak için çok sevdiğimiz Age Rewind’ı (yeni adıyla Maybelline Anti Age Eraser Kapatıcı) tercih ediyoruz. Sarı alt tonlu Neautralizer rengi ile göz altlarımızı aydınlattıktan sonra, kaşlarımızı belirginleştirmek için Brow Precise Fiber’ı uyguluyoruz.

Burgundy Bar ile bordo tonlarda göz makyajı

Deniyoruz: Maybelline New York Burgundy Bar ile Sonbahar Makyajı_2

Geldik makyajın en heyecanlı kısmına! Bordo ve kızıl tonlarının bu sonbahar trend olmasına çok seviniyoruz, özellikle metalik etki aklımızı başımızdan aldı bile. Maybelline New York Burgundy Bar far paletinde bahsettiğimiz tüm bu renkler tek tek mevcut: Işıltılı kremler, altın tonları, bordolar ve kızıllar. Resmen çerçeveletip duvara asmalık bir far paleti!

İlk olarak paletteki en açık metalik krem rengini tüm göz kapağımıza uygulayıp bir baz yaratıyoruz. Sonrasında metalik bakır tonunu sadece göz kapaklarımıza uygulayıp, katlanma bölgesine de metalik bordo rengini uygulayarak iyice karıştırıyoruz. Gözlerimizin dış köşelerine biraz daha boyut vermek için de koyu tonlarda bir bordo rengi tercih ediyoruz. Son olarak paletteki altın yansımalı bej rengini göz kapaklarımızın tam ortasına ve göz pınarlarımıza uygulayarak göz makyajımızı iyice boyutlandırıyoruz. Sence de muhteşem bir renk uyumu olmadı mı?

Hacimli kirpikler ve allıkta koyu renklere geçiş

Deniyoruz: Maybelline New York Burgundy Bar ile Sonbahar Makyajı_3

Bordo tonlarındaki göz makyajımızın son adımı ise kirpikler. Kökten uca hacimli ve devasa kirpikler istediğimiz için maskara tercihimiz Maybelline New York Big Shot maskara. Fırçasını kirpik diplerine oturtup, yukarı doğru zig-zag hareketler ile uyguladığımızda, tek seferde harika bir hacim etkisi elde ediyoruz.

Göz makyajımızla uyumlu olması için, allık seçiminde yine koyu tonları tercih ediyoruz. Maybelline New York Master Blush allık paletindeki en koyu mürdüm tonlu allıkla, şeftali tonlarındaki allığı karıştırarak doğal bir sıcaklık elde ediyoruz. İtiraf ediyoruz: Tüm yaz boyunca, paletteki mürdüm tonu doya doya kullanabilmek için sonbaharı iple çektik!

Dudaklarda metalik etki

Deniyoruz: Maybelline New York Burgundy Bar ile Sonbahar Makyajı_4

Bu sonbahar-kış sezonunun ön plana çıkan makyaj trendinin metalik etki olduğunu biliyorsundur. Maybelline New York’un yeni çıkardığı ruj koleksiyonlarından Color Sensational Matte Metallics ve Color Sensational Metallic Foil likit rujlar arasında epey kararsız kaldık, burada senden yardım almayı planlıyoruz!

Color Sensational Matte Metallics’ten metalik gri tonda 40 Silk Stone ile göz makyajımızı ön plana çıkarabilir, veya yine bordo tonlardaki Metalic Foil 105 Scorpion ile bütünlük yakalayabiliriz. Sen olsan hangisini seçerdin?

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?