Deniyoruz: NYX Professional Makeup Makyaj Fırçaları Hakkında Her Şey!

Deniyoruz: NYX Professional Makeup Makyaj Fırçaları Hakkında Her Şey!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Makyaj ile ilgili bilinmesi gereken en önemli sorulardan biri de, hangi makyaj fırçasını ne zaman kullanmalı? Makyaj fırçaları, ürün uygulamayı kolaylaştırdığı gibi, çoğunlukla ürünlerin ciltteki duruşlarını da değiştiriyor. İşte bu yüzden doğru yerde doğru fırça kullanımı çok önemli. “Peki bunu nasıl yaparım?” diye sorduğunu duyar gibiyiz, hazırsan anlatmaya başlıyoruz.

Makyaj fırçaları

Deniyoruz: NYX Professional Makeup Makyaj Fırçaları Hakkında Her Şey!_1

Makyaj konusunda ister amatör ruhlu ol, istersen de bir makyaj artisti kadar bilgili, makyaj yaparken mutlaka vazgeçemediğin bir fırçan eminiz ki vardır. Peki hangi makyaj fırçasını hangi ürünle ve ne zaman kullanacağını biliyor musun? Makyaj konusunda uzmanlaşmanın yolu, bize sorarsan biraz da buradan geçiyor.

Doğru ürünü doğru makyaj fırçasıyla uyguladığında ve bunu doğru sıralamayla yaptığında, makyajında ne kadar fark yarattığını göreceksin. Far sürerken doğru makyaj fırçasını kullandığında işinin ne kadar kolaylaştığını, hep uğraşıp yapamadığın şeyin aslında senin yeteneksiz olmanla alakalı değil de, tamamen makyaj fırçasının marifeti olduğunu fark ettiğinde derin bir nefes alman çok olası.

1- Yüz makyajı için en iyi makyaj fırçaları

Deniyoruz: NYX Professional Makeup Makyaj Fırçaları Hakkında Her Şey!_2

Yüz makyajını kusursuz bir şekilde yapmak, likit ve krem formdaki ürünleri cilde en iyi şekilde dağıtmak için şimdi sana NYX Professional Makeup’ın 3 harika fırçasından bahsedeceğiz.

İçindeki oyuğu sayesinde Custom Drop Foundation Brush, son zamanlarda fondöten uygulamayı inanılmaz kolaylaştırdığı için favorimiz. Tam ortasındaki oyuğa fondöteni damlattıktan sonra, cilte eşit bir şekilde yaymak için yuvarlak hareketlerle uyguluyoruz ve sonuç: muhteşem!

Pro Angeled Buffing Brush, açılı yapısı ile yüze çok iyi bir şekilde oturuyor ve likit ürünleri dağıtırken büyük bir kolaylık sağlıyor. Yumuşak ve sık kıllı yapısı sayesinde arkasında fırça izi bırakmadığı için bu iki fondöten fırçasını asla elimizden düşüremiyoruz. Pro Flat Contour Brush ise, bir kontür fırçası olarak en büyük yardımcılarımızdan biri. Kılları sık ve esnek olduğu için, bu fırça ile krem veya toz fark etmeden kontür uygulamak çok kolay. Esas sevme nedenimiz ise, kolaylığı yanında, fondöteni kaldırmadan doğal bir şekilde dağıtmaya izin vermesi. Bu konu kontürde gerçekten çok önemli! :)

2- Toz ürünlere yüksek çözünürlük etkisi!

Deniyoruz: NYX Professional Makeup Makyaj Fırçaları Hakkında Her Şey!_3

Gelelim toz ürünlere: Fondöten ve krem kontür aşamasını geçtikten sonra sabitleme aşamasında hangi fırçaları kullandığımızdan da biraz bahsedelim.

Parlamayı engellemek ve fondöteni sabitlemek için pudrayı genellikle Pro Tapered Powder Brush’ın uzun ve sivri kıl yapısı sayesinde uygulamak oldukça kolay oluyor ama eğer tüm yüzümüze pudra sürmeyip sadece göz altı kapatıcımızı sabitleyeceksek tercihimiz Pro Buffing Brush’dan yana. Pro Duo Fiber Brush da çift fiber kılları sayesinde toz ürünleri çok iyi kavrayıp uygulamaya yardımcı oluyor. Bu iki fırça, transparan pudralar ile baking yapmak için ideal! Allıkta da Pro Lightweight Powder Brush uzun ve yuvarlak kıl yapısı ile allığın doğal bir şekilde dağılmasına yardımcı oluyor.

3- Kusursuz buğulu göz makyajları için makyaj fırçaları

Deniyoruz: NYX Professional Makeup Makyaj Fırçaları Hakkında Her Şey!_4

NYX Professional Makeup Pro serisi fırçaların en sevdiğimiz yanı ise, göz makyajında bize oldukça geniş bir fırça yelpazesi sunması. Artık bize öyle geliyor ki, bu fırçalarla elimizden her türlü göz makyajı gelebilir.

Kusursuz buğulu bir göz makyajı için ilk adım olarak, göz kapağına far uygulamak için en ideali Pro Duo Fiber Shadow Brush. Çift kıllı fiber fırçalar toz ürünleri çok iyi tuttuğu için bu fırçalarla farlar hep daha pigmentli bir etkiye sahip oluyor. Eğer daha dar yapılı bir fırça ile daha fazla kontrol istersek bu sefer tercihimiz yuvarlak yapısıyla Pro Tapered All Over Shadow Brush’tan yana oluyor.

Göz kapağındaki farı iyice yerleştirmek ve dağıtmak için en iyi fırçalardan biri de Pro Precision Buffing Brush. Katlanma bölgesindeki farı harika bir şekilde dağıtmak ve yumuşacık bir geçiş elde etmek için, az önce yukarıda bahsettiğimiz Pro Buffing Brush harika bir iş çıkarıyor.

Eğer zaman zaman sen de bizim gibi göz kalemini dağıtarak bir göz makyajı yapmayı tercih ediyorsan, Pro Duo Fiber Smudger Brush’a bayılacaksın. Yine fiber kıl yapılı bu fırça, göz kalemini o kadar doğal bir şekilde dağıtıyor ki, üstüne hiçbir ekleme yapmaya gerek kalmadan maskara sürüp çıkabiliyoruz. Dumanlı etkiyi alt kirpiklere taşımak için de Pro Precision Brush imdadımıza yetişiyor.

Göz altlarına kapatıcı uygulamak için en iyi yardımcımız ise Pro Prime & Conceal Brush. Kapatıcıyı göz altına eşit bir şekilde yaymak için bu fırça vazgeçilmezimiz. Bu fırçayı bir de likit farlar ile kullanmayı çok seviyoruz. Çok fazla yaymadan eşit dağıtmayı kolaylaştırıyor.

Deniyoruz: NYX Professional Makeup Makyaj Fırçaları Hakkında Her Şey!_5

Sen de makyajında biraz daha profesyonel dokunuşlar arıyorsan, NYX Professional Makeup’ın makyaj fırçalarını mutlaka denemelisin. Hatta sana bir önerimiz daha var; makyaj fırçaları nasıl temizlenir diye düşünüyorsan, On The Spot makyaj fırçası temizleme spreyi ile 10 saniyelik bir iş! Eğer bu makyaj fırçalarını kullandığın bir makyaj yaparsan, #makyajselfiem etiketi ile bizimle paylaşmayı unutma!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?