Deniz kenarında kolay yapılacak saç modelleri

Deniz kenarında kolay yapılacak saç modelleri

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Bütün yıl boyunca beklediğimiz mevsim geldi çattı. Serin sulardan sıcak kumlara uzandığımız bu günleri ne kadar da çok bekledik değil mi? Peki, saçlarımızı deniz kenarında nasıl şekillendireceğiz? Tabii ki yaz tatili hayallerimizi kurarken, kusursuz saç modellerini de es geçmedik.

Şimdi, plaja giderken ya da plajdayken kolayca yapabileceğin saç stillerini seninle paylaşıyoruz. Sen de tatile giderken bu saç modellerinden ilham alıp plajın en havalı kızı olabilirsin!

Deniz kenarında yapılabilecek pratik saç modelleri:

Deniz kenarında kullanabileceğin yaz saç modellerini senin için listeledik!

1.Örgüler

örgülü saç modeli

Plajda tercih edebileceğin yaz için saç modellerinden biri kesinlikle örgüler! Saçlarının gün boyu bozulmadan kusursuz görünmesini istiyorsan kalın ve pratik örgüleri deneyebilirsin. Saçlarını önce ikiye ayır daha sonra üstte kalan tutamı balıksırtı ör. Altta kalan kısım deniz tuzunun etkisiyle dalgalanacaktır. Şimdi doğal dalgaların keyfini çıkarma zamanı!

örgülü saç modeli

Deniz kenarından akşam etkinliklerine geçeceğin yoğun bir tatil günü planlıyorsan tekli klasik örgüleri tercih edebilirsin. Gün boyu bozulmadan kalabilen bu saç modeli, bu yılın en popüler trendlerinden biri. Saçlarının sadece üst kısımlarını örerek altta kalan kısımlarını açık bırakabilirsin. Denizin ve sıcağın etkisiyle kuruyan saçlarını saç bakım yağı veya durulanmayan bakım kremiyle canlandırmayı ise unutmamalısın.

Editör önerisi: Deniz kenarında saçlarını örmek sandığından çok daha kolay olabilir, tabii doğru ürünleri kullanırsan! Durulanmayan bakım kremi yardımıyla saçlarına kolayca şekil verebilirsin. Bizim bu konudaki favorilerimizden biri Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem. Uygulayıp saçlarını tara sonrasında da saçlarını şekillendirmeyen başla! Saçın kabarmadan, kolayca şekil alacak.

2.Rahat topuzlar

topuz saç modeli

Plajda saçlarını çok sıkı toplamak yerine rahat topuzları tercih edebilirsin. Salaş ve dağınık topuz, deniz kenarında oldukça pratik bir seçim olacaktır. Saçlarını toplamadan önce saçlarına nem desteği sağlamak için Elseve Hydra [Hyaluronic] Nem ile Dolgunlaştıran Serum’u sıkarak saçlarını güneşten de koruyabilirsin.

3.Plaj dalgalı saç modeli

plaj dalgalı saçlar

Bu saç modelini plajda oluşturmak tabii ki zor değil! :) Sadece birkaç minik dokunuş gerekiyor. Saçlarının uç ve boylarına Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem uygula ve saçlarını parmaklarınla tara. Bu sayede plaj dalgalı saç modelinin kusursuz görünmesine engel olan kabarmayı kontrol altına almış olacaksın!

4.Atkuyruğu saç modeli

atykuyruğu saç modeli

Atkuyruğu plajların vazgeçilmezlerinden biri. Sen de pratik ve farklı görünen saç modellerini seviyorsan, örgülü atkuyruğunu deneyebilirsin.

Yazın saç bakımında nelere dikkat etmeli?

Saçlarının, saç modellerinin güzel görünmesi için bakımlı olması şart. Yaz aylarında deniz tuzundan, klordan, güneş ışınlarından dolayı saçlarımız zarar görebiliyor. Saçlarının bakımlı olmasını, yaz boyunca ışıldamasını sağlamak için yazın saç bakımına önem vermek gerekiyor.

En önemlisi de yazın doğru saç bakım ürünlerini kullanmak. Hem saçları güneş ışınlarından koruyan, hem de bakım yapıp besleyen Kérastase Soleil serisi bizim yaz bakımında favorimiz! :) Soleil serisi, besleyici Hindistan cevizi suyu ve E vitamini içeriyor. Ayrıca içerisinde UV filtresi bulunuyor. Böylece güneş ışınlarına karşı koruma sağlıyor.

Serinin şampuanı, saç bakım maskesi, durulanmayan bakım kremi ve saç bakım spreyi bulunuyor. Şampuan ve maskeyi yaz boyunca her banyoda, durulanmayan kremi ve bakım spreyini saçlarımız kuruyken de, ıslakken de, şekillendirmeden önce ve sonra da kullanıyoruz. Bizce yazı yıpranmış, zarar görmüş saçlarla bitirmek istemiyorsan sen de Soleil serisine bir şans vermelisin.

Şimdiden iyi tatiller!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?