Erkeklere özel fön çekme rehberi

Erkeklere özel fön çekme rehberi

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saça nasıl fön çekilmesi gerektiğini bilip, kusursuz şekilde fön çekebilmek, tüm görünüm üzerinde oldukça büyük etkiye sahip. Saçlar fön çekildiğinde bambaşka bir havaya bürünür ve saç kesimi, saçlardaki hacim daha fazla ortaya çıkar.

Eğer sen de saçlarına fön çekmeyi öğrenip, karizmatik bir görünüme kavuşmayı istiyorsan doğru yerdesin! Haydi başlayalım.

Etkili bir fön için ipuçları:

Öncelikle saçların ıslakken fön çekeceksen saçının %80’inin kuru olduğundan emin olana kadar saçlarını kurutmalısın. Ardından ısının saçlarına verdiği zararı en aza indirmek için saçlarını ısıya karşı koruyabilecek bir ürün kullanmalısın.

Eğer saçların ince telliyse durulanmayan, sprey formdaki ürünleri kullanabilirsin. Ancak saçların kalın telliyse ısıdan korumak için yağ içeren kremleri denemeni öneririz. Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Krem’den (eminiz ki kız arkadaşın veya eşin kullanıyordur, ondan ödünç alabilirsin :)) yardım alarak hem saçlarını kontrol altına almış, hem de ısıya karşı korumuş olursun.

Fön çekerken mutlaka makinenin fön çekme aparatının takılı olduğundan emin olmalısın. Bu şekilde saçların çok daha kolay şekil alacaktır.

Fön makinesini tutuşun da oldukça önemli. Eğer saçlarına hacim vermek istiyorsan fön makinesini aşağıdan yukarı doğru, kabarmasını engellemek istiyorsan da yukarıdan aşağı doğru tutmalısın.

Fön çekerken kullandığın fırça da bir diğer önemli faktör. Kullandığın fırça saç tipine uygun değilse hayalindeki görünüme kavuşamayabilirsin. İnce telli saçlara sahipsen küçük, yuvarlak fön fırçalarını, kalın telli saçlara sahipsen de düz fırçaları kullanabilirsin.

Saçın ön kısımlarına havalı fön çekmek için:

Saçlarının ön kısmı uzunsa ve geriye doğru havalı bir fön çekmek istiyorsan, saçlarının önlerinden tutamları fırçaya sarıp, bir yandan da fön makinesini aşağıdan yukarı doğru tutarak fön çekebilirsin. Saçlarına fön çektikten sonra da bu hacimli görünümün uzun süre kalıcı olması için Matrix Style Link Volume Fixer Sprey’den yardım alabilirsin. Hatta saçlarının hacimsiz olduğunu düşünüyorsan daha gür bir görünüm için bu spreyi saçlarına fön çekmeye başlamadan önce saç diplerine de uygulayabilirsin.

Yana doğru fön çekmek için:

Saçlarını yandan ayırıp şekillendirmek istiyorsan, fırçayla saçlarını yana doğru tarayıp, bir yandan da fön makinesini düz şekilde, saçlarının üzerine doğru tutarak şekillendirebilirsin. Sonrasında da saçlarını fırçaya yan şekilde sararak fön çekmeye devam edebilirsin. Eğer bu görünümle beraber saçlarında parlaklık olmasını da istiyorsan Kiehl’s Clean Styling Gel’den de yardım alabilirsin. Dökülme yapmayan ve yapışkan his bırakmayan bu jelden az miktarda ürünü avucuna alıp, parmaklarınla saçlarına uygulayabilirsin.

Photo credit: Istockphotos.com, pinterest.com

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?