Her Ten Rengine Uygun Makyaj Tonları

Her Ten Rengine Uygun Makyaj Tonları

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Makyajında kullanacağın tonları seçmek biraz zorlu bir iş! En sevdiğin göz farın belki gülkurusu tonundaki göz farın olabilir ama bu ton ten renginle uyumlu olmayabilir. Ya da zeytin yeşili en sevdiğin renk olabilir ancak göz ve ten rengine uygun olmayabilir. Neyse ki ten rengi ne olursa olsun herkese uyan birkaç ton var! Ten rengine uygun makyaj tonlarını öğrenerek doğru makyaj yapabilirsin. Bu makyaj tonlarını merak ediyorsan yazımızın devamına alalım seni! Doğal makyajın sırlarını öğrenmek için bu yazımızdan ilham alabilirsin.

Siyah makyaj tonları

Siyah makyaj tonları

Tabii ki listemizin ilk sırasında siyah rengi var! Siyah evrensel bir renk ve makyajımızda kullanmamız için de ideal! Siyah eyeliner ve göz kalemi kullanmak, siyah dumanlı bir göz makyajı yapmak gözleri belirginleştirmek için harika bir tercih. Sen de makyaj çantandan siyah makyaj tonlarını eksik etmesen iyi edersin. Esmerler için makyaj önerileri arasında siyah göz makyajı da yer alıyor, bizden söylemesi!

Siyah makyaj yapmayı seviyorsan Maybelline New York The Rock Nudes Far Paleti'ni kullanmanı öneriyoruz.

Beyaz makyaj tonları

Guadalupe Carranza (@gcarranzap89) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (9 Ağu 2016, 23:17 PDT)

Siyahın zıt rengi gibi beyaz da oldukça kullanışlı bir renk. Eyeliner ve göz kalemi olarak kullanıldığında gözlerin daha canlı görünmesini, hatta kirpik diplerine uygulandığında gözlerinin daha büyük görünmesini sağladığı için bizim favorilerimiz arasında. Beyaz makyaj seni hem daha aydınlık gösterecek hem de cildine genç bir hava katacaktır.

Lacivert makyaj tonları
 

lacivert makyaj tonları

Koyu, yoğun renkler  genelde her cilt tonuna uygundur. Koyu lacivert ya da gece mavisi tonunda bir eyeliner görünümüne renk katmanın en kolay yollarından biridir.

Lacivert makyaj her göz rengine çok yakışır. Mavi gözlerden tut da ela göz rengine kadar lacivert tonlarında göz makyajı yapabilirsin. Işıltılı lacivert göz makyajı için NYX Professional Makeup Midnight Chaos Far Paleti'ni kullanabilirsin.

Metalik makyaj tonları
 

Metalik makyaj tonları

Bronz ve bakır gibi metalik tonlar da her ten rengine uygundur. Hem göz farı, hem de eyeliner ya da göz kalemi olarak kullanıldığında ortaya harika bir görünüm çıkar. Ancak fazla sarıya dönük, altın tonlarına dikkat etmelisin çünkü bu tonlar daha çok buğday ve koyu tenlere uygundur.

Metalik makyaj için Urban Decay’in Heavy Metal far paleti ile acilen tanışmalısın. Metalik far paletindeki bakır tonlarını kullanarak kusursuz dumanlı göz makyajı yapacağına eminiz.

Nude makyaj tonları
 

Nude makyaj tonları

Nude, yani ten rengi göz farları, rujlar, ojeler her cilt rengi için harika bir tercih! Sana verebileceğimiz en iyi nude renk önerisi ise her zaman cilt renginden 1 ton açık nude tonları tercih etmen gerektiğidir. Ten rengi makyaj için cildine en uygun tonlarda nude renkleri seçmelisin. Eğer buğday tenliysen pembe alt tonlu nude tonlarla fresh bir makyaj yapabilirsin.

Toprak tonları makyaj ile klasik ve modern makyaj modelleri elde edebilirsin. Kahve tonlarındaki makyaj özellikle buğday tenli kadınlara çok yakışıyor. Kış makyajında toprak ve kahve tonlarını kullanarak ten rengini ön plana çıkarabilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?