Hint yağının saça faydaları: Hızlı saç uzatmaya etkisi nedir?


Saç uzatmak istediğimizde, zayıf saçlar, kırık saçlar gibi sorunlarla karşılaştığımızda ilk iş, araştırmalar yapıp doğal saç bakım yağlarına başvuruyoruz. Hatta en yakın aktara koşup elimize ne geçerse alıyoruz! Uzun saçlara olan sevgimiz bizi bu yöntemlere itiyor! :)

Peki, saç bakımında kullanımı çok popüler olan hint yağının saça faydaları neler? Hint yağı ne işe yarar ve saça nasıl uygulanır? Uzun ve bakımlı saçlar için bilmen gereken her şeyi şimdi paylaşıyoruz...

Hint yağı faydaları nelerdir? Ne işe yarar?

Hint yağı faydaları nelerdir? Ne işe yarar?

Hint yağı bitkisinin tohumlarından elde edilen bir yağ ve cilt bakımından saç bakımına kadar pek çok alanda kullanılıyor. Özellikle Hindistan ve Afrika'da olmak üzere sıkça kullanılan bu doğal yağ, antioksidan bakımından çok zengin olduğu için tercih ediliyor. Hint yağının faydalarına değinmek gerekirse;

- Eklem ağrılarına iyi geldiği söyleniyor.

- Kabızlığı giderdiği düşünülüyor.

- Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı oluyor.

- Masajda kullanıldığında rahatlama sağlıyor.

- Yara izleri ve ciltteki çatlaklarda etkili olduğu söyleniyor.

Hint yağının saça faydaları nelerdir?

Hint yağının saça faydaları nelerdir?

Hint yağı faydaları arasında en çok ön plana çıkan konular ise saç bakımı ve kirpik bakımı. Şimdi birlikte, hint yağının saça faydalarına daha yakından bakalım:

1. Saç uzatma etkisi

Hint yağının saç uzatma etkisi, içeriğindeki vitaminlerden geliyor. Saçlarını kırıklar, cansız görünüm nedeniyle uzatamıyor, hep kestirmek zorunda kalıyorsan tam sana göre! Hayalindeki uzun ve sağlıklı saçlar artık çok yakınında! :)

2. Kırıklar üzerindeki onarıcı etkisi

Çeşitli etkenler nedeniyle saçlarının uç kısımlarında kırıklar oluşmuş, saçın uç kısımları güçten düşmüş olabilir. Hint yağı, besleyici içeriği ile saçı güçlendirip onararak kırık oluşumunu engeller. Saçların kırılmadığı için saç uçların sağlıklı, bakımlı görünür ve daha rahat uzar. Ayrıca saçlar güçlü olmadığında bu durum saçın hızlı uzamasına da engel olur. Hint yağı, saçları onardığı ve beslediği için saçlar sağlıklı bir görünüme kavuşurken, zayıflamadan, incelmeden uzar.

3. Besleyici ve yumuşatıcı etkisi

İçeriği açısından bu kadar zengin olan bir yağın, saçlarımız üzerinde de besleyici etkisi olması kaçınılmaz oluyor! Saçları dipten uca besleyerek çok daha sağlıklı görünmesini, dış etkenlere karşı saçların daha dayanıklı olmasını sağlıyor. Yeterince beslenen, ihtiyacı olan besini alan saçlar sağlıklı şekilde uzuyor.

Hint yağı aynı zamanda saça nem vererek, nemi saça hapseder. Özellikle saçlarını tararken, şekillendirirken zorlanıyorsan Hint yağının yumuşatıcı etkisine bayılacaksın demektir!

4. Parlaklık veren etki

Uzun saçlar bakımlı ve parlak olduğunda güzel! Hint yağıyla beraber saçların uzadıkça aynı zamanda ışıl ışıl parlar. Böylece saçlarının göz alıcı parlaklığı ile büyüleyici görünmek hiç de zor olmaz! :)

5. Canlandırıcı etkisi

Capcanlı görünen, bakımlı, uzun saçlar senin de hayallerini süslüyorsa Hint yağının canlandırıcı etkisinden yararlanmalısın!

Hint yağı saç uzatır mı?

Her şeyden önce bitkisel saç bakım yağlarından Hint yağı hakkında herkesin merak ettiği sorudan başlamak isteriz. Hint yağı, saç uzatan vitaminlerden olan E vitaminini, Omega 6 ve Omega 9 yağ asitlerini içeriyor. Bu nedenle en önemli etkisi saçları besleyip, canlandırıp, onarıp daha sağlıklı ve daha hızlı uzamasına destek olmasıdır.

Bu yağ, saç derisindeki kan dolaşımının hızlanmasını sağlıyor. Bu hızlanmanın etkisiyle saçlar kökten itibaren beslenmeye başlıyor. Beslendikçe saç telleri daha sağlıklı şekilde uzuyor. Tabii düzenli kullanımla beraber saç uzama hızında da fark edilir bir artış oluyor. Yani Hint yağının besleyici etkisi ile beraber hem saçlar daha hızlı uzuyor, hem de uzayan saçlar ışıl ışıl parlak, capcanlı görünüyor.

Hint yağı saç dökülmesini engeller mi?

Hint yağının içerisindeki vitaminler sayesinde kazandığı besleyici özellik, saç dökülmesini engellemeye de yardımcı olabiliyor. Beslenen saçlar daha onarılmış olduğu için güçleniyor. Hint yağı tek başına saç dökülmesini gidermese de, saçların daha beslenmiş ve güçlü olmasını sağlayabilirsin.

Hint yağı saça nasıl uygulanır?

Hint yağı kullananlar genellikle aktardan aldıkları yağı saçlarına uyguluyorlar. Fakat saç ve saç derisine direkt olarak uygulandığında alerjik reaksiyonlara sebep olabilir, özellikle de hassas saç derisine sahipsen. Bu yüzden istersen evde doğal saç maskelerinin içerisine birkaç damla karıştırarak deneyebilirsin.

Bizim önerimiz, hint yağı içeren ve saçta kullanılmak üzere özel olarak formüle edilmiş saç bakım ürünlerini kullanmaktan yana. Böylece hint yağının saça faydalarından maksimum etki sağlayabilir, saçını ve saç derini iske atmamış olursun.

Hint yağını nereden bulabilirsin?

Hint yağını nereden bulabilirsin?

Hint yağını aramana hiç gerek yok çünkü Elseve Dream Long serisinde bulunuyor! Bu özel bakım serisi Hint yağı dışında bitkisel keratin ve vitaminler de içeriyor. Yani saç uzatmak isteyenlerin saçlarının sağlıklı şekilde uzamasını, uzun saçlıların da saçlarının uzunluğunu ve sağlığını korumalarını sağlıyor.

dream long şampuan

Elseve Dream Long serisinde şampuan, saç kremi, saç maskesi, durulanmayan bakım kremi ve bir de yepyeni bir serum bulunuyor. Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum, keratin içeriği ile saçlarımızın elektriklenmeden, mükemmel düz görünmesini sağlıyor. Özellikle uzun saçlara en çok yakışan pürüzsüz düz saç modellerine bu serumla kolayca ulaşabilirsin. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!