Kıvırcık Saçlar İçin Şampuan Önerileri

Kıvırcık Saçlar İçin Şampuan Önerileri

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kıvırcık saçlar için şampuan seçimi çok önemlidir. Saçlarının kabarmaması ve buklelerin göz alıcı görünmesi için kıvırcık saçlara şampuanı seçmeye özen göstermelisin.

Kıvırcık saçlar için en iyi şampuan, saçlarını elektriklendirmeyen ve buklelerinin karışmadan kıvır kıvır, yumuşacık, parlak görünmesini sağlayan şampuanlardır. Sacsirlari.com editörleri olarak kıvırcık saçlar için şampuan önerilerini senin için derledik. Bugüne kadar kullandığımız ve bizden tam not alan kıvırcık saçlar için şampuan markalarını seninle paylaşıyoruz!

Kıvırcık saçlara sahip olanlar nasıl şampuanlar kullanmalı?

Kıvırcık saçlara sahip olanlar nasıl şampuanlar kullanmalı?

Kıvırcık saçlara sahip olanlar normal bir şampuan kullandıklarında başlarına neler geldiğini iyi biliyorlardır... Buklelerin bir türlü şekil almaz, dalgaların eşit ve düzenli görünmez ve en önemlisi saçların kabarır. Sabah uyandığında saçlarını uzun uzun, saç şekillendiricileri ile kontrol altına almak zorunda kalırsın.

Kıvırcık saçlar için şampuanlar saçlarını kurutmayan, tam tersi nemli olmalarını, besin almalarını sağlayan şampuanlardır. Yağ destekli şampuanlar saçlarının elektriklenmesini önler, yumuşacık olmalarını sağlar. Böylece buklelerin kolayca şekle girerek sabah kusursuz saçlarla uyanmana yol açar.

Çok sık buklelerin varsa saçların daha çabuk kırılmaya meyilli olabilir. Özellikle sık sık saçlarını düzleştiriyorsan, sık buklelerin çabuk düzleşsin diye yüksek ısı kullanıyor olabilirsin. Bu nedenle saçların daha fazla kırılmış, yıpranmış, kurumuş olabilir. Bu noktada saçlarının esneklik kazanması için nemlenmesi oldukça önemlidir. Saçlarına nem verecek, besleyecek kremsi dokudaki şampuanları kullanmaya özen göstermelisin.

Kıvırcık saçlar için en iyi şampuanlar:

1. Kérastase Curl Manifesto Şampuan

Kérastase Curl Manifesto Şampuan

Kıvırcık saçlara özel olarak geliştirilen Kérastase Curl Manifesto serisindeki bu şampuan, formülünde bulunan Seramid, Manuka Balı ve Gliserin içerikleri sayesinde saçlarına derinlemesine bir bakım deneyimi sağlayarak saç tellerini nemlendiriyor ve buklelerin daha belirgin, güçlü görünmesine yardımcı oluyor. Derinlemesine beslenen kıvırcık saçlar, bu şampuanla beraber daha hacimli bir görünüme sahip oluyor. Curl Manifesto serisinde bulunan tüm ürünler beraber kullanıldığında kıvırcık saçların gözle görülür bir oranda güçlenmesine, buklelerin belirginleşmesine ve elektriklenmenin azalmasına yardımcı oluyor.

2. Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Besleyici Şampuan

Mucizevi Hindistan Cevizi Yağı Ağırlaştırmayan Besleyici Şampuan

Kıvırcık saçlarının daha belirgin ve sağlıklı görünmesi için besleyici şampuanlar kullanmalısın. Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağı Ağırlaştırmayan Besleyici Şampuan, hindistan cevizi yağı içeren formülüyle saçları ağırlaştırmadan besliyor, yumuşacık olmasını sağlıyor, mat ve cansuz görünümün önüne geçiyor.

3. Kiehl’s Smoothing Oil Infused Şampuan:

Kiehl’s Smoothing Oil Infuse Şampuan

Kuru ve kabaran saçlar için Argan yağı içeren Kiehl’s Smoothing Oil Infuse Şampuan saçları yumuşacık yapıyor. Besleyici ve yağ içerikli olan bu şampuan saçlardaki pürüzleri onarıyor, yıpranmış saç uçlarımızı tamir ederek saçlara doğal bir ışıltı katıyor. Buklelerimiz bu şampuana bayılıyor!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?