​Kıvırcık saçlarda fark edilen örgü modelleri


Kıvırcık saçlıların, saçlarını kontrol altına almaktan sonra en sık karşılaştığı saç sorunlarından biri bazı saç modellerinin, özellikle örgülü saç modellerinin saçlarında fark edilmemesi! Saçlar kıvırcık yapıda olduğu için örgülerin çok fazla görünür olmaması doğal ama kıvırcık saçta bile belirgin olan örgülü saç modelleri var!

1.Boxer braids

Sezon trendlerinden boxer örgüleri kıvırcık saçlarında da kullanarak harika bir görünüme imza atabilirsin! Ancak öncesinde saçlarına rahat şekil verebilmek için yağ içeren saç bakım kremini saç uç ve boylarına uygulamanı öneririz. Böylece hem elektriklenme sorunu yaşamazsın, hem de kolayca saçını örebilirsin. Ayrıca boxer örgülerini balıksırtı örgü modeliyle kolayca elde edebileceğini söylemeliyiz.

2.Şelale örgüler

Şelale örgülerin görünümü o kadar güzel ki onları fark etmemek imkansız! Kıvırcık saçlarında da fark edilebilir olacakları bir gerçek! Şelale örgüleri nasıl oluşturabileceğini merak ediyorsan buraya tıklayabilirsin.

3.Yan örgüler

Romantik ve çekici görünen klasik örgülü saçlar, tek omuzda toplanınca ortaya harika bir görünüm çıkıyor! Yapman gereken aynı yukarıdaki fotoğraflardaki gibi saçını yandan, klasik örgü şeklinde örüp, tek omzun üstünde toplamak.

4.Fransız örgüsü

Saçlarını orta, sağ ve sol olmak üzere 3 tutama ayır ve ortadaki tutamı lastik toka ile sabitleyerek atkuyruğu oluştur. Ardından geriye kalan saçlarını lastik tokaya gelene kadar, balıksırtı şeklinde ör. Sonrasında ördüğün iki tutamı atkuyruğunun içinden geçirip, hem atkuyruğunu hem de örgülü kısımları topla. Fransız örgüsünü yapınca ne kadar kolay olduğunu anlayacaksın.

5.Kılçık örgü

Kılçık örgüyü oluşturması biraz zahmetli olsa da ortaya çıkan sonuç için bizce denemeye değer! Kıvırcık saçlarında da eminiz ki çok güzel görünecek olan kılçık örgüyü aşağıdaki görsele bakarak, adım adım yapabilirsin!

Ancak kıvırcık saçlarını örmeden önce bir bakım yağı uygulayarak yumuşamalarını ve daha rahat şekil almalarını sağlayabilirsin.

Photo credit: Abaca, Pinterest, istock Photo

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!