Kuru ve çatlamış ciltler için en iyi cilt bakım ürünleri!


Kuruyan hatta çatlayan cilt görünümü hepimiz için kabus gibi bir görüntü! Genetik olarak kuru cilde sahip olanlar daha çok çatlayan cilt görünümü ile karşı karşıya gelebilir fakat hormonsal değişiklikler sebebiyle de yağlı ciltlerde de aşırı kuruma problemini görebiliyoruz. Peki, cildimiz çatlayacak ve pul pul dökülecek seviyeye nasıl geliyor? Neden cildimiz kuruyor? Kuru cilt sebeplerini ve kuruyan cildini nasıl onaracağını anlatıyoruz. 

Cildimiz neden kurur ve çatlar?

Cildimiz neden kurur ve çatlar?

Cildin kurumasının sebebi deri altında meydana gelen nemsizlik. Hava şartlarından, genetik faktörlerden, kullanılan yanlış cilt bakım ürünlerinden ve yaşlanma nedeni ile cildimiz kuruyabilir. 

Cilt kuruluğun en yaygın nedenlerinin başında cilt altında Hyaluronik asit azalması geliyor. Aslında vücudumuzda doğal olarak bulunan Hyaluronik asit oranı en yoğun olarak bebeklik döneminde oluşuyor. Zamanla azalıyor ve 25 yaşından sonra dramatik bir şekilde vücudumuzdaki Hyaluronik asit oranı düşüyor. Hyaluronik asit, kendi kütlesinin 1000 katı kadar su tutma özelliğine sahip. Bu nedenle cildinde kuruluk varsa mutlaka içeriğinde Hyaluronik asit takviyesi bulunan cilt bakım ürünlerine yönelmelisin. 

Kuru ciltlere iyi gelen cilt bakım ürünleri

L'Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Cilt Dolgunlaştıran Nemlendirici

L'Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Cilt Dolgunlaştıran Nemlendirici

Kuruyan cildinde ince çizgiler oluşmaya başladıysa kırmızı alarm durumuna geçmelisin. Cildinde çizgiler derinleşmeden cildini yoğun bir şekilde nemlendirecek bakım kremi kullanmaya başlayabilirsin. L'Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Cilt Dolgunlaştıran Nemlendirici, formülündeki iki çeşit HYaluronik asit sayesinde cildini içten nemlendirir, daha dolgun görünmesine yardımcı olur. Çünkü ciltteki kuruluk ve Hyaluronik asit azalması yüzünde çöküklüğe ve üst derinin incelmesine yol açabilir. 

Hyaluron Uzmanı gündüz bakım kreminin GFK 20 güneş koruması etkisi sayesinde cildinin güneşten dolayı kurumayacak, güneşin zararlı etkilerinden korunacaksın. Cildinin daha nemli görünmesi ve ışıl ışıl parlaması için Loreal Hyaluron Uzmanı bakım kremini düzenli kullanmalısın. Bu serideki gece kremi, maske ve göz kremini incelemek için bu yazımızı okuyabilirsin. 

La Roche Posay Lipikar Baume AP+M

La Roche Posay Lipikar Baume AP+M

Cildin çok kuruyorsa ve pul pul dökülüyorsa en iyi kuru cilt kremlerinden biri olan La Roche Posay Lipikar Baume AP+M bakım kremiyle tanışmalısın. Kuruyan cildini anında yatıştıran, pul pul dökülmeyi kontrol altına alan ve cildindeki sert/kaşıntılı hissi anında rahatlatan bu kremi çok seveceksin. 

Lipikar Baume AP+M hem yüze hem de vücuda uygulanabiliyor. Çok kuru cilde sahip olanlar derideki kaşıntılı ve hassas görünümü çok iyi bilirler. Cildin kızarır, sertleşir ve nemsizlikten dolayı hafif yanma hissi oluşur. Lipikar Baume AP+M tekrarlayan kuruluk problemini onarıyor, cildi derinlemesine nemlendirerek ciltteki hassasiyeti rahatlatıyor. Aile boyu kullanabileceğin bu ürün sayesinde cildindeki kuruluk problemini tarihe gönderebilirsin. 

Vichy Aqualia Thermal Rich Nemlendirici

Vichy Aqualia Thermal Rich Nemlendirici

Soğuk havalarda cildin %12 daha fazla nem kaybediyor. Bu nedenle soğuk ve rüzgarlı günlerde burun kenarının aşırı kuruduğunu, kıpkırmızı olduğunu görebilirsin. Vichy Aqualia Thermal Rich Nemlendirici %97 doğal kaynaklı içeriği sayesinde cildindeki kuruluğunu alır, kuruluk nedenli oluşan ince çizgilerin azalmasını sağlar. 

Cildine yoğun nem sağlayan ve daha canlı görünmesini sağlayan Vichy Nemlendirici hafif bir yapıya sahip. Cildinde ağırlık yapmıyor, yapışkan his bırakmıyor. Nemlendirici kremi sürdükten sonra 48 boyunca cildinin yoğun nemli görünmesini sağlıyor ve anında emildiği için yüzünde rahatsızlık hissetmiyorsun. Vichy Aqualia Thermal nemlendiriciyi kullananlar 4 saat sonra %30 daha fazla nemlendirme etkisinin olduğunu söylüyorlar. Yani nemlendiriciyi sürdüğün anda etkisi bitmiyor!

L’Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu

L’Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu

Kuru ve çatlayan cildini anında yatıştırmak, nemlendirmek ve daha aydınlık göstermek için L’Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu kullanmaya başlayabilirsin. Gücünü doğanın en faydalı bitkisinden yani Aloe Vera'dan alan Nem Terapisi Nemlendirici, cildini 72 saat boyunca nemlendirerek kuruluk hissini alıyor. 

L'Oréal Nem Terapisi Nemlendirici, Hyaluronik Asit ve Aloe Vera suyu içeriyor. Böylece cildini nemlendirirken bir yandan da nemli hissin uzun süre cildinde kalması için çalışıyor. Nemlendirici kremini cildine sabah ve akşam olmak üzere iki kere uygula. Mutlaka temizlenmiş cildinin üzerine krem sürmelisin. İlk kullanımdan itibaren cildindeki yoğun nemli hissi fark edeceksin. Ne demek! Rica ederiz :)

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!