Lazer epilasyon hakkında bilinmesi gereken her şey!

Lazer epilasyon hakkında bilinmesi gereken her şey!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Vücuttaki istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulma yöntemi olan lazer epilasyon hakkında bilmen gereken her şeyi bir araya getirdik!

Arkadaşlarımıza sorduğumuzda neredeyse bir çoğunun lazer epilasyon macerası olmuş. Kimisi yarım bırakmış, kimisi son seansa kadar devam edip vücudundaki istenmeyen tüylerden kurtulmuş. Eminiz bu yazıyı okuyanlar arasında da lazer epilasyon yaptıranlar veya yaptırmak isteyenler var. Peki, lazer epilasyon gerçekten tüyler yok ediyor mu? Lazer epilasyon zararlı mı? Merak ettiğimiz bütün soruları araştırdık ve şimdi cevapları seninle paylaşma zamanı! 

Lazer epilasyon nedir?

Lazer epilasyon nedir?

Lazer epilasyon, teknolojinin gücünden yararlanarak kıl kökünü tahrip ederek kıl büyümesini durduran bir epilasyon yöntemi. Lazer epilasyonun nasıl çalıştığını da açıklayalım: Uygulama başlığından mili saniyelik lazer atışları ile kıl köküne odaklanıyor. Kıl kökünde kontrollü bir ısı oluşturuluyor ve kıl kökünde hasar meydana geliyor. Düzenli yapılan bu işlem sonrasında kıl kökünde tahribat oluşuyor ve tekrar bu kökten kıl üretilemiyor. Lazer epilasyon, çevre dokuya zarar vermiyor ve seçici olarak kıl köküne odaklanıyor. 

Lazer epilasyon acılı mıdır?

Lazer epilasyon acılı mıdır?

Klasik lazer epilasyonda minik yanma hissi oluşabiliyor. Acıma hissi uygulama yapılan bölgenin hassasiyetine göre değişiyor. Bacaklar daha az acırken genital bölge ve koltuk altı gibi hassas yerler daha fazla acıyabiliyor.

Buz lazer yöntemi ise cilt yüzeyini soğutarak uygulama yapılıyor. Buz lazer yaptıranlar neredeyse sıfır acı oluğunu söylüyorlar. Her iki lazer uygulamasından sonra ilk bir saat yanma, acıma hissi oluşabiliyor. Bu normaldir, birkaç saat içinde bu yanma hissi geçiyor. 

Buz lazer nedir?

Buz lazer nedir?

Buz lazer uygulaması daha hızlı ve acısız olduğu için tercih ediliyor. Buz lazer uygulama başlığının soğutma özelliği sayesinde deri yüzeyinde bir acı hissedilmiyor. Tıpkı masaj yaptırır gibi, sen konforlu bir şekilde uzan ve buz lazer epilasyonun keyfini çıkar. Uygulama boyunca vücudunda sadece serinlik hissedeceksin.

Buz lazerin en son versiyonu titanyum uygulama başlığı. 4 cm² ebatındaki Titanyum buz lazer uygulama başlığı, bugüne kadar kullanılan en büyük buz lazer başlığı olarak biliniyor. Böylece tek seferde daha büyük uygulama alanına atış yapılabiliyor ve klasik lazer seanslarına göre %40 daha az sürede tamamlanıyor. Buz lazerin en önemli avantajı ise yaz aylarında da yapılması. Böylece yazın lazer epilasyona ara vermek zorunda kalmıyorsun. 

Lazer epilasyon yüze yapılır mı?

Lazer epilasyon yüze yapılır mı?

Yüzdeki bıyık, sakal ve kaş bölgesine lazer epilasyon yapılabiliyor. Tabii bu aşamada tüylerin kalınlığı, tüy rengi ve cilt rengi de çok önemli. Bazı lazer cihazları açık renkli tüyleri göremiyor. Bu nedenle mutlaka lazer epilasyon yaptırmadan önce araştırma yapmalı ve tüy rengine uygun epilasyon cihazlarını öğrenmelisin. 

Yüz bölgesine epilasyonu mutlaka kışın yaptırmalısın. Yazın lazer epilasyon yaptırmak yüzünde leke bırakabilir. 

Kaç seans lazer epilasyon yaptırmalıyım?

Kaç seans lazer epilasyon yaptırmalıyım?

Kaç seans lazer yaptırman gerektiği, tüylerinin yoğunluğuna, tüy rengine, ten rengine ve lazer cihazına bağlı olarak değişir. Lazer epilasyon yaptıranlar ortalama 6 ila 10 seans arasında istenmeyen tüylerinden kalıcı olarak kurtulduğunu söylüyorlar. 

Sen de istenmeyen tüylerinde veda etmek için en iyi lazer epilasyon merkezlerini araştırmalı ve kaç seansta tüylerinden kurtulacağını sormalısın. Lazer epilasyon sürecinde cilt bakımını ihmal etmemek için her gün cildimveben yazılarını okumaya devam et!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?