L’Oréal Paris Saf Kil Hassas Detoks Maskesi

L’Oréal Paris Saf Kil Hassas Detoks Maskesi

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Cilt bakımında kil maskelerinin cildi arındırma konusunda çok etkili olduğunu biliyorsundur. Bugünkü yazımızın konuğu ise L’Oréal Paris Saf Kil Hassas Detoks maskesi!

Kil maskeleri, cildi kirden ve makyaj kalıntılarından arındırma ve detoks yapma konusunda son derece başarılılar. Eğer cildinin iyi bir şekilde temizlenmesini istiyorsan, cilt bakım rutininde kil maskelerine yer vermelisin. Son dönemdeki yeni kil maskesi favorimiz, L’Oréal Paris Saf Kil Hassas Detoks maskesi. Ebegümeci otunun faydalarıyla cilt yatıştırma özelliği bulunan bu kil maskesine şimdi birlikte daha yakından bakalım.

L’Oréal Paris Saf Kil Hassas Detoks maskesi

L’Oréal Paris Saf Kil Hassas Detoks maskesi

Kil maskeleri, cilt bakım rutinlerimizin olmazsa olmaz üyelerinden. Haftada 1-2 kez mutlaka uygulamayı alışkanlık haline getirdiğimiz bu kil maskelerinden en sevdiklerimiz ise L’Oréal Paris Kil Maskeleri. Detoks, peeling, siyah nokta, eşitleme gibi özellikleri bulunan bu kil maskesi ailesinin en yeni üyesi, lila renkli L’Oréal Paris kil maskesi, içerisindeki Ebegümeci otu özeleri ile hassas ciltler de dahil olmak üzere tüm cilt tipleri için detoks yapma arındırma özelliğine sahip.

L’Oréal Paris Saf Kil Hassas Detoks maskesi’nin içerisindeki Ebegümeci özü, en hassas ciltlere bile detoks ve rahatlama etkisi veriyor. Biliyorsun ki, pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt için cildini iyi bir şekilde arındırman son derece önemli. Hele ki hassas bir cilde sahipsen, yoğun temizleme ve arındırma adımları cildindeki rahatsızlık hissini daha da artırıyor olabilir. Bu yüzden cildini arındırırken rahatsızlık hissine ve gerilmeye sebep olmayacak bir cilt bakım ürünü kullanman gerekiyor.

L’Oréal Paris Saf Kil Hassas Detoks maskesinin formülü

L’Oréal Paris Saf Kil Hassas Detoks maskesinin formülü

L’Oréal Paris Saf Kil Hassas Detoks maskesi, cilde detoks etkisi veren, aynı zamanda da gerginlik hissini azaltan bir kil maskesi. Lila renkli bu kil maskesi hipoalerjenik bir formüle sahip, dudaklarda da rahatlıkla kullanılabiliyor.

Tüm L’Oréal Paris kil maskelerinde olduğu gibi, lila kil maskesinde de 3 saf kil bulunuyor. Bu 3 kilden Arı kilin cildi pürüzsüzleştirme ve fazla yağdan arındırma özelliği, Montmorillonit kilinin cildi kusursuzlaştırma ve Ghassoul kilinin ise cildi temizlemeye yardımcı olma özellikleri bulunuyor.

L’Oréal Paris Saf Kil Hassas Detoks maskesinin esas gücü ise formülündeki Ebegümeci özü ve Polifenol’den geliyor. Cildi fazla germeden ve irite etmeden detoks etkisi sağlayan bu kil maskesi, ebegümeci özündeki C vitamini, E vitamini ve magnezyum sayesinde cildi yatıştırma ve rahatlatma özelliğine sahip. Özellikle hassas ciltliler çok iyi bileceklerdir ki, cildi arındırma özelliği olan bir cilt bakım ürünü gerginlik hissi yaratabilir. L’Oréal Paris Saf Kil Hassas Detoks maskesinin bu özel formülü, ciltteki rahatsızlık ve gerginlik hissi olmadan iyi bir detoks etkisi sağlıyor.

L’Oréal Paris Saf Kil Hassas Detoks maskesi nasıl kullanılır?

İlk olarak lila kil maskesini cildine uygulamadan önce cildinin temiz olmasına emin olmalısın. Makyajını temizledikten sonra cildini bir yüz yıkama jeli ile temizleyip kuruladıktan sonra maskeyi uygulayabilirsin. Haftada 2-3 kere uygulayabileceğin bu kil maskesini 5-10 dakika kadar cildinde tuttuktan sonra ılık suyla durulayabilirsin. Sonrasında ise nemlendiricini uygulayarak cilt bakım rutinini tamamlayabilirsin.

Editörün Önerisi: Saf Kil Hassas Detoks maskesini dudaklarına da uygulayarak daha rahatlamış ve yumuşak bir etki elde edebilirsin.

L’Oréal Paris Saf Kil Hassas Detoks maskesini ilk kullandığın anda cildinin detoks etkisiyle iyi bir şekilde temizlendiğini ve kirlerden arındığını fark edeceksin. Düzenli olarak kullandığında da, 4 haftada cildindeki gerginlik hissinin azaldığını ve eskiye oranla çok daha sağlıklı göründüğünü göreceksin. Unutma ki bir cilt bakım ürünün etkisini tam anlamıyla görebilmek için onu önerildiği şekilde düzenli olarak kullanmalısın. L’Oréal Paris Saf Kil Hassas Detoks maskesini de düzenli kullandığında cildini ne kadar rahatlattığını ve arındırdığını gördüğünde kullanmayı alışkanlık haline getireceğine eminiz. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?