Makyaj Trendi Alarmı: Strawberry Makeup Nasıl Yapılır?

Makyaj Trendi Alarmı: Strawberry Makeup Nasıl Yapılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Bir TikTok makyaj trendi olan ve tüm dünyayı peşinden sürükleyen Strawberry Makeup'ı (Çilek Kız Makyajı) daha önce duydun mu? Makyaj malzemelerini hazırla, pürüzsüz ten görünümü ve pembe yanaklarla ünlenen çilek kız makyajını deniyoruz!

Gördüğün her yeni makyaj trendini en az bizim kadar denemeyi seviyorsan, muhtemelen şu an için kıpır kıpır ediyordur. Pembe yanaklar ve kırmızı dudaklarla hem sevimli hem de etkileyici bir görünüm yaratan Strawberry Makeup'ın nasıl yapılacağını adım adım açıklıyoruz. Sihirli bir dünyadan çıkmış gibi görünmeye hazırsan, Strawberry Makeup makyajı nedir ve nasıl yapılır hemen göz atalım!

Strawberry Makeup Nedir?

Çilek Kız (Strawberry Girl) Makyajı Nedir?

Strawberry Makeup, çilekten ilham alınarak ortaya çıkan pembe ve kırmızı tonlarının ağırlıkta olduğu bir makyaj stili. Çin makyaj trendleri arasında yer alan strawberry girl makyajında özellikle yanaklar ve dudaklar ön plana çıkıyor. Bazı TikTok kullanıcıları bu makyaj stilini bir adım ileri taşıyarak yüzlerine minik çilek çizimleri de ekliyor.

Strawberry Makeup'ın Özellikleri Neler?

Çilek Kız (Strawberry Girl) Makyajının Özellikleri Neler?

 • Dudak ve yanakların ön planda olacağı çilek kız görünümü için öncelikle pürüzsüz bir ten makyajı yapmalısın.
 • Yanak, burun ve göz altı bölgesini doğal pembe tonlu bir allıkla renklendirmelisin. Bu makyajda TikTok’tan öğrendiğimiz göz altına allık sürme hilesini de deneyebilirsin.
 • Göz kapaklarında da pembe ve aydınlık bir görünüm tercih etmelisin.
 • Çilek kız makyajının bir diğer püf noktası da ok gibi uzun kirpikler. Öyle ki bu makyajda, alt kirpik çizgisine siyah eyeliner ile kirpik bile çiziliyor.

Strawberry Makeup Hangi Zamanlar için Uygundur?

Çilek Kız (Strawberry Girl) Makyajı Hangi Zamanlar için Uygundur?

Çilekten ilham alınarak yapılan çilek kız makyajını yılın her dönemi kullanabilirsin. Hafif ve aydınlık görünümüyle biz bu makyajı en çok ilkbahar ve yaz mevsimine yakıştırıyoruz. Ancak pembe tonlu bu doğal makyajı mevsim fark etmeksizin okulda veya arkadaş buluşmalarında tercih edebilirsin. Hatta konser, parti ve festivallere de bu renkli makyaj stiliyle gidebilirsin.

Strawberry Makeup için Hangi Makyaj Malzemeleri Kullanılır?

Çilek Kız (Strawberry Girl) Makyajında Hangi Makyaj Malzemeleri Kullanılır?

 • Pürüzsüzleştirici makyaj bazı
 • Işıltılı fondöten
 • Yoğun pigmentli kapatıcı
 • Pembe allık
 • Şeffaf kaş sabitleyici
 • Işıltılı açık pembe göz farı
 • Uzun görünüm veren maskara

Strawberry Makeup Nasıl Yapılır?

Çilek Kız (Strawberry Girl) Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj malzemelerin hazır mı? En heyecanlı kısma geldik! İşte, Strawberry Makeup yapmak için izlemen gereken adımlar:

1. Cildini Hazırla

Her makyaj öncesi temiz cildini nemlendirmeyi ve güneş kremi uygulamayı asla unutmamalısın. Bu adımların ardından cilt tipinle uyumlu bir makyaj bazı sürebilirsin. Biz NYX Professional Makeup Pore Filler Makyaj Bazı’nı severek kullanıyoruz. Bu gözenek gizleyici makyaj bazını sana da tavsiye ederiz. 

2. Pürüzsüz Bir Ten Makyajı Yap

Çilek kız makyajının çıkış noktası Asya olunca pürüzsüz bir ten makyajı da şart. Hem aydınlık hem de pürüzsüz bir ten görünümü hedeflediğimiz için biz NYX Professional Makeup Born To Glow Fondöten'i tercih ettik. Bu likit fondöten sayesinde anında eşit tonlu görünen bir cilde ulaşabilirsin.

Göz altlarındaki koyu halkaları kapatmak ve bu bölgeye de pembe bir görünüm kazandırmak için kapatıcı ve allığa ihtiyacın olacak. NYX Professional Makeup Bare With Me Kapatıcı Serum'u göz altlarına bir likit allıkla birlikte sürüp fırçayla dağıtabilirsin.

3. Yanaklarını Renklendir

Strawberry Makeup'ın en önemli noktası pembe yanaklar! NYX Professional Makeup Bare With Me Luminous Cheek Serum Allık ile yanaklarına içten gelen doğal bir pembelik katabilirsin.

4. Kaşlarını Sabitle

NYX Professional Makeup The Brow Glue Instant Brow Styler ile kaşlarını aşağıdan yukarı tarayarak sabitleyebilirsin. Bu kaş sabitleyiciyi şeffaf bir yapısı olduğu için biz her makyajda rahatlıkla kullanıyoruz.

5. Göz Makyajını Tamamla

NYX Professional Makeup Utopia Ultimate Far Paleti'ndeki açık pembe tonlarıyla göz kapaklarını hafifçe renklendirebilirsin. Dilersen gözlerini koyu pembe farlarla ve göz kalemleriyle daha belirgin hale de getirebilirsin. Tercih senin. Elbette favori maskaranla kirpiklerine uzun ve hacimli bir görünüm kazandırmayı unutmamalısın.

6. Rujla Son Dokunuşu Yap

Bu makyajı çarpıcı bir görünüme ulaştırmak için kırmızıya yakın bir pembe ruj tercih etmelisin. Bizce NYX Professional Makeup Smooth Whip Kremsi Likit Mat Ruj - Cherry Creme seçeneği bu makyaj için en uygun seçeneklerden biri! Nötr rengi sayesinde editör ekibimizdeki herkes gibi sana da fazlasıyla yakışacağını düşünüyoruz. :) 


Sevimli ve etkileyici Strawberry Makeup yapmak işte bu kadar kolay!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?