Makyaja Yeni Başlayanlar İçin Makyaj Malzemesi Önerileri


Eğer makyaja yeni başladıysan ve hangi makyaj malzemelerini kullanacağın konusunda soru işaretlerin varsa, bu yazımız tam sana göre!

Makyaja yeni mi başlıyorsun? Öyle sık sık makyaj yapmıyor ama elinin altında işini görecek iyi makyaj malzemeleri olsun istiyorsan, kullanımı son derece kolay olan ve az bir çabayla harika görünmeni sağlayacak makyaj malzemeleri önerilerimizle karşındayız! Doğal bir görünüm yakalamanı sağlayacak, öyle gözünün korktuğu kontür ve baking gibi uygulamalara girmeden harika görünmeni sağlayacak ve hata yapmana izin vermeyecek makyaj malzemesi önerilerimizi mutlaka bir kenara not et!

1. Makyaj bazı

makyaja yeni başlayanlar için makyaj bazı önerisi

İyi bir makyajın ilk adımı, doğru makyaj bazı seçimi. İyi bir makyaj bazı ile cildinin gün boyu pürüzsüz olmasını sağlar, ten makyajının kalıcılığını artırır.

Makyaja yeni başlayanlar için makyaj bazı önerimiz: Maybelline Face Studio Nemlendirici Makyaj Bazı. Nemlendirme özelliği ile birlikte fondötenin de kalıcılığını artırıyor.

2. Fondöten

makyaja yeni başlayanlar için fondöten önerisi

Makyaja yeni başlayan biri olarak kolay uygulanan, maksimum parformans gösteren bir fondötene ihtiyacın var. Doğal bitişli, ciltte ağırlık yaratmayan, kolay dağılan ve ciltle bütünleşen bir fondöten cildinin pürüzsüz olmasını sağlayacak. Hatta parlama ve yağlanma kontrolü ve gözenek gizleme özelliği de varsa, hiç düşünme!

Yeni başlayanlar için fondöten önerisi: Maybelline New York’un Fit Me Fondöten. İnce yapısıyla cildinde yokmuş gibi görünürken, hem cilt kusurlarını gizleyecek hem de gözenek görünümünü yok edecek. Cilde uygulaması ve dağıtması son derece kolay olan bu fondöten, teninin mat ve pürüzsüz görünmesini sağlayacak. Üstelik formülündeki kil ile cildindeki parlamayı da kontrol altına alacak.

3. Kapatıcı

Makyaj bazı

Cildindeki ufak tefek sivilce izlerini, lekeleri ve göz altı morluklarını kapatmak için ince yapılı ama örtücülüğü yüksek bir kapatıcı tercih edebilirsin. Önemli olan kapatıcının cildinde ağırlık yaratmaması ve kolay uygulanması. Kapatıcı ile aynı zamanda cildinin daha aydınlık görünmesini de sağlayabilirsin.

Yeni başlayanlar için kapatıcı önerisi: Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı'yı tercih edebilirsin. Süngerli aplikatörü ile çok kolay bir şekilde uygulanan bu kapatıcı, ince bir yapıya sahip ve ciltteki kurusları tek seferde gizlemek için yeterli bir kapatıcılığa sahip. Ayrıca çizgilere dolmuyor ve son derece de kalıcı!

4. Far

makyaja yeni başlayanlar için far önerisi

Makyaj yapmaya yeni yeni başladıysan veya göz makyajlarıyla öyle çok aran yoksa, makyaj çantanda pratik göz makyajı malzemelerine yer vermelisin. Örneğin krem bir far işini çok kolaylaştırabilir. Sadece parmaklarınla uygulayabilceğin ve anında gözlerini daha da belirginleştiren bir krem farı makyaj çantandan eksik etmemelisin.

Yeni başlayanlar için far önerisi: Maybelline Color Tattoo krem farlardan 35 On and On Bronze, metalik bronz tonu ile her duruma uyacak bir far rengi. Far fırçasına ihtiyaç duymadan parmaklarınla saniyeler içinde uygulayabilirsin. Üstelik çok kalıcı olduğu için gün içinde bir daha tazelemene gerek de kalmayacak.

5. Eyeliner

kolay çekilen eyeliner önerisi

Eğer kusursuz kuyruklu eyeliner makyajlarını görüp beğeniyor ama “Ben bunu asla yapamam!” diyorsan, o devir artık geride kaldı. Hata yapmana izin vermeyecek, tek seferde eyeliner çekmeni sağlayacak ve gün boyu bozulmayacak bir eyeliner kullanmalısın.

Yeni başlayanlar için eyeliner önerisi: Maybelline New York’un Hyper Easy Eyeliner'ın, incecik ve esnek ucu sayesinde eyeliner çekmek çok kolay. Hem pigmentli yapısı, hem de uygulama kolaylığı ile kirpik çizgini belirginleştirebilir, “Kolay eyeliner nasıl çekilir?” videomuzu izleyerek kusursuz kuyruklu bir eyeliner için deneyim kazanabilirsin!


6. Maskara

Hacimli ve tek tek ayrılmış kirpikler

Maskara, en önemli makyaj malzemelerinden biri. Hiç makyaj yapmasan bile, kirpiklerine uygulayacağın iyi bir maskara ile çok hoş görünebilirsin. Kirpiklerine istediğin hacimi vermeli ve gün içerisinde dökülme ve akma yapmamalı.

Yeni başlayanlari için maskara önerisi: Maybelline New York’un Colossal maskarası. Hacim veren bu maskara aynı zamanda kirpikleri tek tek ayırıyor. Tek seferde, fazla efor sarf etmeden hacimli ve yoğun bir kirpik görünümü elde etmek istersen, Colossal maskara tam sana göre.

7. Kaş maskarası

Kaş maskarası önerisi

Kaşlarının gün boyu sabit ve belirgin olmasını sağlamak için şeffaf kaş maskaralarını kullanabilirsin. Böylece kaşların düzenli ve belirgin görünecek, hem de birkaç saniye içinde.

Yeni başlayanlar için kaş maskarası önerimiz: Maybelline Brow Fast Sculp Şeffaf Kaş Maskarası. Küçük fırçası ile çok kolay uygulanıyor, kaşları hızla şekillendiriyor ve sabit kalmalarını sağlıyor.

8. Allık

Allık ve aydınlatıcı önerisi

Cildine sağlıklı bir renk vermek için allıklar olmazsa olmazlardan. Makyaj çantanda, cilt tonuna uygun bir allık bulundurarak cildinin daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsin. Toz allıklar genellikle daha kolay kontrol edilebilir ve istendiğinde etkileri artırılabilir.

Yeni başlayanlar için allık önerisi: Maybelline Fit Me allıklar, cilt tonuna çok uygun olan doğal tonlardan oluşuyor, cilde sıcaklık vermek için çok kullanışlılar. Çok kolay dağıldıkları ve etkileri artırılabildiği için Fit Me allıklar, en sevdiğimiz ve çantamızdan eksik etmediğimiz makyaj malzemelerimizden.

9. Aydınlatıcı

aydınlatıcı önerisi

Yüzünün yüksek noktalarını aydınlatarak hem daha ışıltılı hem de belirgin bir görünüm elde edebilirsin. Toz aydınlatıcıları elmacık kemiklerinin üstüne, burun ucuna ve göz pınarlarına uygulayabilirsin. Sadece seçerken, aydınlatıcının simli bir bitişi olmamasına özen göstermelisin.

Yeni başlayanlar için aydınlatıcı önerisi: Maybelline Master Chrome aydınlatıcıları şiddetle öneriyoruz. Molten Gold, Molten Rose Gold renkleri herkese yakışacak tonlardan.

10. Ruj

makyaja yeni başlayanlar için ruj önerisi

Nude tonlardaki rujlar her stile ve her makyaja uygun oldukları için makyaj çantandan eksik etmemen gereken makyaj malzemelerinden. İster çok hafif ve soft bir makyaj yap, istersen de yoğun bir gece makyajı, dudak renginde bir ruja her zaman ihtiyacın olacak. Eğer sana uygun nude ruj tonunu bulmakta zorlanıyorsan, her cilt tonuna yakışacak nude tonlarını tercih etmelisin.

Yeni başlayanlar için ruj önerisi: Maybelline Color Sensational rujlardan 133 Almond Hustle rengini denemelisin. Kremsi formülü ile çok kolay uygulanan bu ruj aynı zamanda dudaklarının nemli kalmasını sağlayacak.

Bonus: Kırmızı mat ruj önerisi!

Bonus: Kırmızı ruj önerisi!

Makyaja yeni başlıyor ama makyaj çantanda da şöyle güzel bir kırmızı mat rujun olsun istiyorsan sana her cilt tonuna yakışacak mükemmel bir kırmızı ruj önerimiz var: Maybelline New York Super Stay Matte Ink likit mat rujlardan 20 Pioneer rengi, süper mat ve süper kalıcı bitişiyle herkesin makyaj çantasında olması gereken makyaj malzemelerinden. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala