Mor saç maskesi nedir, nasıl kullanılır?

Mor saç maskesi nedir, nasıl kullanılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saç rengini açmak veya sarı saç rengini denemek mi istiyorsun? Dur tahmin edelim, koyu saç rengini açtığında ortaya çıkabilen sıcak ve turuncu yansımalardan o kadar korkuyorsun ki sarı saç rengini denemeye bile cesaret edemiyorsun değil mi? Biz de senin gibiydik...Taa ki mor maske ile tanışana kadar. :) 

Sarı saç rengi trendinin yükselmesiyle birlikte hayatımıza giren yeni saç ürünü de mor maske oldu. Mor şampuan ve mor maskenin kombinasyonu ile artık saçlarımızda istediğimiz o küllü yansımaları elde edebiliyoruz. Nasıl mı? Çok basit! Hadi başlayalım! :)

Mor saç maskesi nedir?

Mor saç maskesi, saç rengini açıktan sonra meydana gelen sıcak ve turuncu yansımaların nötrlenmesini sağlayan bir saç maskesidir. Tıpkı mor şampuan gibi, mor maske de saç rengini daha soğuk ve küllü bir tona çevirmeye yardımcı oluyor. Saçlarını boyattığında ortaya çıkan istenmeyen kızılımsı renkler, mor maske ile dengeleniyor, nötrleniyor. Böylece daha kusursuz sarı tonları elde edebiliyorsun. Mor maske ile mor şampuanı birlikte kullandığında saçlarında daha yoğun küllü tonları görebilirsin. 

Mor saç maskesinin saça faydaları nelerdir?$1

Mor saç maskesinin en önemli faydası saçları daha küllü bir tona çevirmesi! Sıcak yansımaları nötrleyerek soğuk bir tona çeviren bu saç maskesini biz, açık sarı, platin ve gri gibi sarı saç tonlarına sahip olanlara öneriyoruz. 

Mor saç maskesi, saç rengini iyileştirirken aynı zamanda saçlarına da bakım yapıyor. Saçlarını boyattıktan sonra boyalı saçlara özel saç ürünleri kullanman gerektiğini biliyorsun. İşte mor maske de tam bu görevi yerine getiriyor. Mor maskeyi düzenli kullandığında saçlarının yoğun bir şekilde beslenlendiğini ve saç renginin daha küllü göründüğünü fark edeceksin. 

Mor saç maskesi önerisi

En iyi mor maske denildiğinde bizim aklımıza ilk gelenlerden biri, Elseve Color Vive Renk Düzeltici Mor Maske. Sarı, gri saçlarla, saç rengi açılan kumral saçlarda beliren turuncu yansımaları nötrleyen bu mor maskeyi biz çok seviyoruz. Elseve mor maske, saçları sertleştirmeden ve kurutmadan saç rengini iyileştiriyor. Saçları yoğun bir şekilde besliyor ve daha sağlıklı görünmesini sağlıyor. 

Editörün önerisi: Biz mor maskeyi mutlaka mor şampuan ile birlikte kullanıyoruz. Mor şampuan ve maske birlikte kullanıldığında daha yoğun küllü bir ton elde edebiliyoruz. Sen de sarı saçlarına bakım yapmak ve saç renginde daha küllü yansımalar elde etmek için mor maskeyi, Elseve Color Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan ile birlikte kullanabilirsin.

Mor saç maskesi nasıl kullanılır?

$1

Mor saç maskesinden önce mor şampuanı kullanmalısın. Elseve Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuanı, tıpkı klasik şampuanlar gibi ıslak saçına uygula ve köpürterek bütün saçlarına yayılmasını sağla. Mor şampuandan en iyi etkiyi almak için saçlarında 1-2 dakika boyunca beklet. Sürenin sonunda saçlarını ılık suyla durulamalısın. Elseve mor şampuanı boyalı saçlar için haftada bir kere kullanmanı öneriyoruz.

Mor şampuandan sonra mor maskenin sırası geliyor! Mor maskeyi ıslak saçlarının boylarına ve uçlarına uygula. Eğer platin, açık sarı veya gri saç renklerine sahipsen mor maskeyi saçlarında 5 dakika tutmalısın. Balyaj veya röfle yaptıranlar için 7 dakika yeterli olacak. Sürenin sonunda saçlarını ılık suyla durula ve daha küllü saç renginin tadını çıkarmaya başla! 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?