Mükemmel Bir Görünüm İçin 5 Kaş Makyajı Hilesi

Mükemmel Bir Görünüm İçin 5 Kaş Makyajı Hilesi

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kaş makyajı, ifadeni değiştirmeye, bakışlarını belirginleştirmeye ve hatta gözlerini olduğundan daha iri göstermeye yardımcı olabileceğini biliyor muydun? Kaş doldurma makyajı teknikleri ve kaş ürünleri kullanımıyla kaşlarına yeni bir görünüm kazandırabilirsin. Doğru kaş şekillendirme teknikleri sayesinde kaşlarına yeni bir şekil verebilirsin. Kaşların güzellik görünümünde önemli bir yere sahip, bu nedenle kaşlarına günlük olarak özen göstermen son derece önemli. Peki, kaş makyajı nasıl yapılır? Herkesicinguzellik.com olarak kaş bakım rutinine eklemen gereken 5 ipucunu senin için derledik! Kaş makyajı teknikleri ile kalın kaşlı kızları dahi kıskandıracak güzellikte kaşlara sahip olmaya hazır mısın?

Kaş makyajı nasıl yapılır?

Kaş Makyajı Nasıl Yapılır?

Kaşlara makyaj yapmak makyajın en kolay görünen adımlarından biridir! Fakat doğru kaş makyajı yapmak için püf noktalarını bilmelisin. Eğer kaşlarını ilk defa aldıracaksan, işi bilen birine gitmeni öneririz. Böylece yüzüne en çok yakışacak kaş şekline doğru bir karar verebilirsin.

Kaşlarının şeklini korumak için iki-üç günde bir istenmeyen tüyleri temizlemeyi dene. Kaşlar yüzünün en çok görünen bölgesi olduğundan ekstra özen göstermeni gerektiriyor. Kaşlarını alırken mutlaka doğal kaş şekline sadık kal ya da her zaman bu işlemi işin uzmanına bırak. Kaşlarına makyaj yapmadan önce kaş için ürünler gerekiyor. Kaş kalemi, kaş farı, kaş sabitleme jelini aynanın önüne getir ve kaş makyajına başla!

2018-2019 Sonbahar - Kış makyaj trendlerini görmek için buraya tıklayın.

Kaş makyajı teknikleri

Geçici kaş dövmesi

via GIPHY

Kaş makyajında 3 güne kadar kalıcı kusursuz bir görünüm istiyorsan dövme kadar etkili bir ürünle seni tanıştırmak istiyoruz. Maybelline New York Tattoo Brow Kaş Jeli kaşlarında kalıcı kaş makyajı yapmana yardımcı oluyor. Eğer kaşlarında bir gün boyunca kalıcı kaş makyajı istiyorsan kaş jelini kaşlarında 20 dakika bekletmen yeterli olacak. 3 günlük kalıcı bir etki için ortalama 2 saat kaş jelini kaşlarında tutman yeterli olacak. Kaş boyama ve doldurma tekniklerini öğrenerek kusursuz kaşlara sahip olabilirsin.

Açık tenliler, doğal bir etki için 15 dakika boyunca kaş jelini kaşlarında tutup kaş fırçası ile çıkarabilirsin. Bu dövme etkisi yaratan kaş jelini tatillerde kullanarak pratik yaz makyajı yapabilirsin.

Senin tercihin hangisi? Kaş kalemi mi, kaş farı mı?

Şablon kullan

via GIPHY

Kaş makyajı konusunda acemiysen kusursuz kaşlar için kaş şablonu kullanabilirsin. Kaşlarını naısl şekillendirmek istiyorsan ona göre hazır şablonları alabilir veya bir kağıdı keserek kendine özel kaş tasarlayabilirsin. 

Şablonu kaşlarının üzerine koy, Lancôme Le Crayon Sourcils kaş kalemiyle kaşlarını baştan sona boya. Yumuaşcık kaş kalemi sayesnde kaşlarını kırmadan doldurabilir, kaşlarında kalın ve belirgin bir görünüm yakalayabilirsin. Eğer kaşlarının zarar görmesini engellemek istiyorsan kaş kalemi kullanmadan önce kaşlar için makyaj bazı sürebilirsin. Makyaj bazını yüzünün tamamına uygularken kaşlarına da biraz sürmelisin. Daha sonra kaşlar için kalemini uygula ve uzun süre kalıcı kaşlarının keyfini çıkar. 

Kaş kalemi ile kaşlarını kaldır

via GIPHY

Kaşlarının düşük görünmesi yüzüne yorgun ve solgun bir hava katabilir. Düşük kaşlar için makyaj yapanlar mutlaka kaşlarını daha kalkık göstermelilerdir. Kaş kaldırma için iki kaş ürününe ihtiyacın var: Kaş kalemi ve kaş jeli. 

Makyajla kaş kaldırma için önce kaş kalemi ile kaşlarını kavisli olan çerçevele. Kaşlarını kavisli olarak çevreledikten sonra kaşlarının içini L'Oréal Paris - Brow Artist Micro Tattoo ile doldur. Microblading tekniği gibi doğal ve sanki kendi kaşların gibi görünmesi için bu kaş kalemini dipten uca, sanki kaşlarını tarar gibi uygulamalısın. Son olarak kaşlarının gün boyu sabit ve kalkık görünmesi için Maybelline New York Brow Precise Fiber Filler ile kaşlarını yukarı doğru taramalısın. Kaş maskarası kaşlarının gün boyu yukarı doğru sabit görünmesini sağlar. 

Kaşlarını yukarı doğru tara

via GIPHY

Kaş bakımı için yalnızca üç ürüne ihtiyacın var; iyi bir cımbız (eğer doğru bir cımbız seçersen, hayat boyu kullanabilirsin) ve iki ayna. Biri büyüten, diğerise normal ayna olmalı. Kaşlarını doldururken kaş kalemini, kaşlarının doğal çizgisine uygula. Eğer kaş kalemin yoksa kullanmadığın bir maskaradan faydalanabilirsin. Böylece asla kaşlarını almaman gereken kısmı artık biliyorsun.

Editörün önerisi: Kaşlarını yukarı doğru fırçala ve fazla uzun olduğunu düşündüğün tüyleri kes. Doğal bir görünüm için çok fazla kesmemeye özen göster. Aynı işlermi kaşlarını aşağıya doğru fırçalayarak tekrarla. Her zaman yanında kaşlarından bir iki ton açık kaş kalemi bulundur ve kaşlarının arasındaki boşlukları bu kalem ile doldur. Cara Delevingne etkisi içinse daha koyu tonlarda kaş kalemlerine yönelebilirsin.

Kaşlarını aydınlat: bej bir göz farı,aydınlatıcı veya kapatıcı ile kaşlarının hemen üstünü ve altını aydınlat. Yarattığın ışık oyunu ile gözlerin de olduğundan iri görünecek.

Kaşlarını alırken dikkat!

via GIPHY

Kaşları almak için en uygun zaman duş sonrası, çünkü ısının etkisi ile gözeneklerin genişleyecek ve kaşlarını almak çok daha kolay olacak. Bu işlemi aynı zamanda evden çıkmadan bir kaç saat önce yapmalısın böylece tenin kendini onaracak ve kızarıklık görünümü geçmiş olacak. Özellikle ela göz makyajı ve kusursuz kaşlar çok havalı görünecek.

Kaş alma rehberinden en önemli madde: Kaşlarının kırılmasını önlemek için cımbızı, kıl köküne olabildiğince yakın tutmalısın.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?