Multi-Masking Nasıl Yapılır?

Multi-Masking Nasıl Yapılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Cilt bakımı söz konusu olduğunda, yüzümüzün farklı bölgelerinin farklı ihtiyaçları olabilir. Hatta bu dönemsel bile olabilir. Örneğin cilt tipin kuru olsa da zaman zaman alnın veya çene bölgen yağlı olabilir. Ya da yağlı bir cilde sahipsen, yanaklarında ya da yüzünün başka bir bölgesinde bir anda hassasiyet başlayabilir.  

Bu nedenle, konu bir yüz maskesi seçmeye geldiğinde, kendimizi yalnızca bir maskeyle sınırlamamalıyız. Yüzümüzün farklı bölgelerine aynı anda farklı yüz maskeleri uygulamayı içeren bir cilt bakımı tekniği olan “multi-masking” tekniği bizim en sevdiğimiz cilt bakım tekniklerinden! Bu süper eğlenceli cilt bakımı tekniğini nasıl uygulayabileceğini öğrenmek isteyenleri yazımızın devamına alalım! :)

Multi-Masking Nedir?

Multi-Masking Nedir?

Multi-masking, aynı anda birden fazla yüz maskesinin kullanılmasını gerektiriyor. Multi-masking tekniğinde, yüzümüzün tamamına tek bir yüz maskesi uygulamak yerine, farklı bölgelerine, yüzümüzün farklı ihtiyaçlarına uygun yüz maskeleri uyguluyoruz. Böylece cildimizin tüm ihtiyaçlarına cevap verebiliyoruz.

Cildinin yağlı bölgelerine arındırıcı bir yüz maskesi kullanabilir, hassasiyet olan bölgelere ise farklı bir yüz maskesi kullanabilirsin. Tabii ki, bunlar tek seçeneklerin değil. Elinde birkaç yüz maskesi varsa, birçok farklı kombinasyon oluşturabilirsin.

Bu cilt bakımı tekniği kulağa hoş geliyor değil mi? Biz de öyle düşünüyoruz! Elbette cildin için doğru yüz maskelerini bulmalısın. Sırada sana özel yüz maskesi önerilerimiz var!

Multi-Masking Hangi Ürünlerle Yapılır?

Artık multi-masking tekniğinin ne olduğunu bildiğine göre, işe koyulma zamanı! Bizim favorimiz olan, bakım rutinlerimizin vazgeçilmezlerinden, 3 saf kil içeren formüle sahip yüz maskelerini seninle paylaşmak istedik. Multi-masking tekniğini denemek isteyenler mutlaka bu maskelere de göz atmalılar!

1.L’Oréal Paris Saf Kil Arındırıcı Maske:

L’Oréal Paris Saf Kil Arındırıcı Maske:

Her gün cildimizin yüzeyinde kir, makyaj kalıntısı ve fazla yağlar birikir. Bu durum da cildimizin olduğundan daha yağlı görünmesine neden olabilir. Okaliptüs yaprağı özü ile zenginleştirilmiş bu yüz maskesi, cildimizdeki kalıntı, kir ve yağların arınmasına ve ciltteki fazla yağın azalmasına yardımcı olur. Cildi kurutmadan arındırır, cilt daha mat, daha canlı bir görünüme kavuşur.

2.L'Oréal Paris Saf Kil Detoks Maskesi:

2.L'Oréal Paris Saf Kil Detoks Maskesi:

Zamanla, hava kirliliği gibi sert çevresel etkiler cildimize zarar vererek cildimizin donuk ve yorgun görünmesine neden olabilir. Kömürle zenginleştirilmiş bu yüz maskesi, cildimizde biriken kir ve kalıntıları gidermeye, solgun cilt görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Kremsi yapısı cildimizi kurutmadan detoks etkisi sağlayarak cildimizin ışıltısını açığa çıkarır.

3.L’Oréal Paris Saf Kil Peeling Maskesi:

3.L’Oréal Paris Saf Kil Peeling Maskesi:

Gün geçtikçe ölü cilt hücreleri cildimizin yüzeyinde birikerek cildimizin pürüzlü görünmesine neden olabilir. Kırmızı yosun özleriyle zenginleştirilmiş bu yüz maskesi, hem cildimizde biriken kir ve yağların dışarı atılmasına hem de ölü deri hücrelerinin cilt yüzeyinden arınmasına yardımcı oluyor. Cilt dokusu pürüzsüzleşirken cilt yumuşar, cilt kalitesi artar ve ışıltılı bir güzelliğe kavuşur.

4.L'Oréal Paris Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske:

L'Oréal Paris Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske:

Siyah noktalar, geniş gözenekler, en sık karşılaşılan cilt sorunlarından. Bu cilt sorununu yaşayan Cildimveben editörlerinin favori yüz maskelerinden biri de L'Oréal Paris Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske. 3 saf kil dışında mavi alg de denilen su yosunu özü içeren bu maske, cildi kurutmadan siyah noktaları temizliyor, gözeneklerin sıkılaşmasına destek oluyor. 

5.L’Oréal Paris Saf Kil Eşitleyici Maske:

L’Oréal Paris Saf Kil Eşitleyici Maske:

Günlük dış etkenler nedeniyle yıpranan ciltlerde düzensiz cilt tonu sorunu ortaya çıkabiliyor. Çoğu zaman bu sorunu çözmek için yüz temizleyiciler yeterli olmayabiliyor. Cildi derinlemesine arındırmak gerekiyor. Yuzu limon ile formüle edilmiş bu yüz maskesi, ciltte biriken kirleri dışarı atıyor, pürüzlü, ölü deri hücrelerinden cildi arındırıyor, cilt tonunu eşitlemeye ve cilt dokusunu iyileştirmeye yardımcı oluyor.

6.L’Oréal Paris Saf Kil Hassas Detoks Maskesi:

L’Oréal Paris Saf Kil Hassas Detoks Maskesi:

Hassas cilde sahip olanların maske yapamayacağını mı düşünüyordun. Bizim favorilerimizden biri L’Oréal Paris Saf Kil Hassas Detoks Maskesi! Ebegümeci otu özleri ile hassas ciltler de dahil olmak üzere tüm cilt tipleri için detoks yapma arındırma özelliğine sahip bu maske, en hassas ciltlere bile detoks, rahatlama etkisi sağlıyor, gerginlik hissi yaratmıyor.

Multi-Masking Nasıl Yapılır?

Multi-Masking Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki yüz maskeleriyle multi-masking yapmak için, yüz maskelerini yüzümüzün farklı bölgelerine uyguluyoruz. 10-15 dakika kadar bekletip, ardından bol suyla duruluyoruz. En etkili sonuçlar için bu yüz maskelerini haftada 2-3 kez kullanıyoruz. İşte bu kadar! :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?