Mutlaka Kullanmanız Gereken Bitkisel Saç Bakım Yağları ve Yararları

Mutlaka Kullanmanız Gereken Bitkisel Saç Bakım Yağları ve Yararları

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saç bakımı için yağlar çok büyük önem taşıyor. Saç uzatan yağlar, saç güçlendiren yağlar, parlak ve yumuşaklık veren, onarıcı özellikteki yağlar olarak birçok fayda taşıyorlar. Doğal yağlar ise çok eskiden beri saç bakımında kullanılıyor. Öyle ki doğal yağlarla saç bakımının artık neredeyse geleneksel hale geldiğini söylememiz bile mümkün. Doğanın bize sunduğu bu özel, bitkisel yağ çeşitlerinin saçlarımıza sayısız faydası var.

Bitkisel saç bakım yağları, saçlarımızın çok daha ışıl ışıl parlak, yumuşacık ve bakımlı görünmesini sağlıyorlar, saçın daha sağlıklı bir görünüm kazanması için saçı besleyip onarıyor, nemlendiriyorlar. Peki, hangi bitkisel yağlar saçlarımıza nasıl etki ediyor? Tüm bunların cevabı yazımızın devamında!

Hindistan Cevizi Yağı

En iyi saç bakım yağlarından biri olan Hindistancevizi yağı, hepimizin favorilerinden! Yemeklerden cilt bakımına, saç bakımına kadar her alanda bu doğal yağdan faydalanabiliyoruz.

Hindistan Cevizi Yağı Faydaları

Özellikle saçlarında son zamanlarda sertlik, matlık ve cansızlık sorunu olanlar için ideal bir doğal saç bakım yağı olduğunu düşünüyoruz. Hindistan cevizi yağı saçlarda bıraktığı mis gibi tropikal kokusuyla saçlarımızı besliyor, yumuşacık olmasını sağlıyor.

Nasıl kullanılır: Saçların uç kısımlarına yoğunlaşarak uygulandığında saç uçlarının günden güne güçlendiğini, saçlarının doğal bir ışıltıya sahip olduğunu keşfedebilirsin.

Hangi üründe bulabilirsin: Saç bakımı için yağ karışımları hazırlamana gerek yok çünkü Elseve Hindistan Cevizi ve Değerli Yağlar Banyo Öncesi Maskesi var! Saçlarımızı 2 kat besleyen ve ağırlaştırmadan yoğun bakım sağlayan bu maskeyi biz çok etkili buluyoruz. Saçımıza ihtiyacı olan tüm bakımı uygulayan bu saç maskesi ile parlak ve pürüzsüz görünen saç tellerine sahip oluyoruz. Üstelik maske, doğal bir his için silikon da içermiyor.

Jojoba Yağı

Doğal ve bitkisel saç bakım yağlarından olan Jojoba yağı, jojoba meyvesinin özlerinden elde ediliyor. Cilt bakım ürünlerinde adını sık sık duyduğumuz bu yağ, saç bakımında da kullanılıyor.

Jojoba Yağı Faydaları

Saçları derinlemesine besleyen jojoba yağı, saçın dipten uca neme doymasını, böylece sağlıklı görünmesini sağlıyor. Özellikle saçı nemlendirip elektriklenmesine engel olduğu için kıvırcık saçların en çok tercih ettiği yağlardan biri.

Nasıl kullanılır: Jojoba yağı, yoğun bir yağ olduğundan, saçın yalnızca uç ve boylarına uygulanmalıdır. Saç derisine uygulanmamalıdır.

Hangi üründe bulabilirsin: Kuru ve sert saçlar için özel olarak geliştirilen Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Krem, formülünde jojoba yağı bulunduran muhteşem bir krem. Kuru saçları nemlendirip, yumuşacık olmasını sağlayan bu krem, aynı zamanda şekillendirme öncesi kullanıldığında ise 230° ısıya karşı da koruma sağlıyor. Eminiz ki bu ürüne sen de bayılacaksın!

Mısır Filizi Yağı

Amla Yağı

Bu doğal yağı daha önce duymamış olabilirsin. Ancak son dönemde popülaritesini git gide artıran bitkisel yağlardan biri. Hindistan’da yetişen Amla meyvesinden elde edilen bu yağ, cilt ve saç bakımında da kullanılıyor. 

Amla Yağı Faydaları

Amla yağı, besleyici içeriği sayesinde saç tellerinin kurumasına engel oluyor. Saç sağlığına bu besleyici içeriği ile katkıda bulunuyor. Saçların yumuşacık, parıl parıl olmasını sağlıyor.  

Nasıl kullanılır: Amla yağı, saçı ağırlaştırmadan besliyor. Bu nedenle özellikle saç şekillendirirken sıklıkla kullanılıyor. Saç şekillendirmeden önce ve sonra saçların yatışmasını sağlamak için kullanılıyor.

Hangi üründe bulabilirsin: Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Krem'de amla yağı bulunuyor. Bu yepyeni ürün, buklelerin belirginleşmesini, saçların elektriklenmeden şekil almasını sağlıyor. Belirginleşen bukleler 48 saat boyunca bozulmazken, saçlar amla yağının etkisi ile yoğun şekilde besleniyor ve güç kazanıyor.

Arnika çiçeği

Arnika çiçeğini daha önce duymuş muydun? Eminiz ki Arnika çiçeğini daha önce birçok kez görmüşsündür ama ismini bizim gibi sen de şimdi öğreniyorsundur. Besleyici içerikleriyle Arnika çiçeğinin saçlarımız için de birçok faydası var!

Arnika çiçeğinin faydaları

Arnika çiçeği, yıpranmış, zarar görmüş saçlar dipten uca onarıyor. Yıpranmış saç tellerinin etrafını çepeçevre sararak saç telini onarıyor. Saçı yumuşatıp güçlendiriyor ve saçlar yıpranmış görünümden kurtuluyor.

Hangi üründe bulabilirsin: Yıpranmış saçlarının bakımı için doğal ürünler arıyorsan aradığını buldun diyebiliriz! Botanicals Fresh Care Arnika Onarıcı serisi, hem %98 doğal kaynaklı hem de vegan! Yıpranmış saçlarını onarıp, saçlarının eskisi gibi sağlıklı görünümüne kavuşmasını sağlamak için serinin şampuanını ve tek kullanımlık yoğun onarıcı maskesini de kullanmanı öneririz.

Çörek Otu Yağı

Saç uzatan doğal yağ olarak bilinen doğal saç bakım yağı Çörek otu yağı, saç uzatmaya etkisi olan güçlendirici özelliğe sahip. Seni meraklandırmadan çörek otu yağının saça faydalarına geçelim!

Çörek otu yağı faydaları nelerdir?

Çörek otu yağı ne işe yarar diye soracak olursan, saç derisini besleyip, saç köklerine ihtiyacı olan besini vererek saçların daha sağlıklı şekilde uzamasını sağlıyor. Saçın dış etkenlerden dolayı gördüğü hasarları onarıcı etkiye de sahip. Çörek otu yağı kullananlardan olarak biz de sana bu yağı bir denemeni öneriyoruz. 

Nasıl kullanılır: Çörek otu yağı saç derisine ve saçlara masaj yaparak uygulanabileceği gibi saçı güçlendiren diğer bitkisel yağlarla karıştırılarak da kullanılabilir.

Zeytinyağı

Ege mutfağının vazgeçilmezlerinden zeytinyağı da en eski ve geleneksel doğal saç yağlarından. Çok eskiden beri saç bakımında kullanılan zeytinyağı saçlarımız üzerinde de muhteşem etkileri var.

Zeytinyağı faydaları

Zeytinyağı saçları kuruluktan korur, besler, yumuşatır. Yumuşayan saçlar kolayca taranır. İçerdiği besinler sayesinde saçlar günden güne güçlenir, sağlıkla ışıldar!

Nasıl kullanılır: Zeytinyağı içeren saç bakım ürünlerini kullanmanın yanında, saf zeytinyağını da direkt olarak saçların uç ve boy kısımlarına uygulayarak doğal bir bakım uygulayabilirsin.

Hangi üründe bulabilirsin: Kiehl’s Olive Fruit serisinde zeytinyağı ve zeytin meyvesinin özlerini içeriyor. Bu onarıcı saç maskesi, fazla güneş, kimyasal işlem ve ısılı şekillendirme gibi etkenlerden yıpranan saçların onarılmasına yardımcı oluyor. Mutlaka denemen gereken ürünler listesine bu maskeyi de eklemeni tavsiye ediyoruz.

Argan yağı

Saç bakımında en sık kullanılan, en iyi doğal yağlardan Argan yağı nedir? Bu yağ, sadece Fas’ta yetişen Argan Ağacı’nın meyvelerinden üretiliyor. Faslı kadınlar bu meyveleri özel değirmenlerde, elleriyle öğütüyorlar ve ortaya bu mucizevi doğal Argan yağı çıkıyor.

Argan yağı faydaları

Argan yağı ne işe yarar diye soracak olursan da hemen açıklayalım. Argan yağının saça faydaları saymakla bitmiyor. Saçtaki parlaklığı ve ışıltıyı artırıp, ışığın saçta yansımasını sağlıyor. Özellikle yıpranmış, kurumuş, cansızlaşmış saçları yeniden canlandırıyor. Saç tellerinin iç dokusuna işlediği için saçlar onarılıyor, bakımlı, sağlıklı bir görünüme ulaşıyor. Saç uzatmak konusunda da faydaları olduğu biliniyor. Saç için argan yağı saçları güçlendirdiği için daha sağlıklı şekilde uzayan saçlar dökülmeden, kırılmadan uzayabiliyor.

Nasıl kullanılır: Argan yağı saç bakımında diğer bitksel yağlardan farklı olarak saç diplerine de uygulanabiliyor. Saç diplerine masaj yaparak uyguladığında saç derin daha sağlıklı olacaktır ve saçların çok daha canlı görünüp, sağlıklı şekilde uzayacaktır. Ayrıca nemlendirici özelliği ile Argan yağının saç bakımı dışında cilt bakımında da sık sık kullanıldığını söylemeden geçmeyelim.

Hangi üründe bulabilirsin: Doğal Argan yağı içeriği ile saçları derinlemesine besleyen Kérastase Elixir Ultime L'Huile Originale saç bakım yağında ve L'Oréal Professionnel Mythic Oil Mucizevi Bakım Yağı'nda Argan yağı bulunuyor.

 $1

L'Oréal Professionnel Mythic Oil Mucizevi Yağ, yıpranmış saç tellerini koruyor, onarıyor, boyalı saçları daha parlak göstererek saçlara ultra ışıltı kazandırıyor. L'Oréal Professionnel Mythic Oil'in formülündeki argan yağı, saçların beslenmesi ve kontrol altına alınması açısından çok önemli. E vitamini içeren Arrgan yağı, saç tellerini onarıyor ve yıpranmalara karşı etki gösteriyor.

Kérastase Elixir Ultime L'Huile Originale de saçlarımıza yoğun, göz alıcı bir parlaklık sağlıyor, saçlarımızı besliyor, yumuşacık olmasını sağlıyor, ısıya karşı koruyor, saçlara bakım yapıyor.

Zencefil Yağı

Özellikle kış aylarında elimizden düşürmediğimiz, bağışıklık sistemimizi güçlendiren zencefil, saçlarımız için de çok faydalı.

Zencefilin Faydaları

Zencefilin faydaları saymakla bitmiyor! Öncelikle vücudumuzu güçlendirdiği gibi saçlarımızı da güçlendiriyor. Zayıflamış, cılızlaşmış, incelmiş saçlara kuvvet vererek dökülmelerine engel olur.

Hangi üründe bulabilirsin: Sen de zayıf ve dökülmeye eğilimli saçlarını güçlendirmek, dökülmesine engel olmak için zencefil bitkisinin gücünden destek alabilirsin. Bu konuda sana önerdiğimiz ürün ise Botanicals Fresh Care Zencefil ve Kişniş Güçlendirici seri! Tamamen vegan, parabensiz, silikonsuz ve renklendiricisiz bu seri, %98 doğal kaynaklı bu seriyi kullanarak zencefilin kuvvet veren etkisine sahip olabilirsin! :)

Badem yağı

Saç dökülmesine bitkisel yağ arayanların ilk tercihlerinden olan badem yağı, kirpik, kaş dökülmelerinde de sık sık kullanılıyor.

Badem yağı faydaları

Peki, badem yağı ne işe yarar? Güçlendirici özelliğinden dolayı badem yağı saçların köklere daha iyi tutunmasını sağlayıp dökülmelere engel olabiliyor. Tabii güçlendirici etkisinin yanında saçları yoğun şekilde de besliyor. Saça elastikiyet vererek daha dolgun görünmesine destek olur. İpek gibi yumuşacık, parlak saçlara ulaşmak isteyenler bizce kesinlikle denemeli. Kısacası saç için doğal yağlardan badem yağı en ideal doğal saç yağlarından biri!

Nasıl kullanılır: Saç bakımının yanı sıra kaş, kirpik bakımında da kullanılıyor. Kaşlarına uygularken birkaç damla badem yağını temiz bir kulak pamuğuna damlatıp kullanabilirsin. Kirpiklerin için de temiz bir maskara fırçasını kullanabilirsin.

Saçlarına uygularken de yoğun bakım kürü şeklinde uygulayabilirsin. Badem yağını saçının tamamına uygulayıp sıcak bir havluya saçlarını sar ve bu şekilde 10-15 dakika bekle. Ardından banyoya girip saçlarını yıka. Farkı göreceksin! :)

Hangi üründe bulabilirsin: L'Oréal Professionnel Mythic Oil Efsane Yağ serisi’ndeki saç bakım yağlarında badem yağı bulunuyor.

Kamelya Çiçeği Yağı

Çok hoş renge ve görünüme sahip olan Kamelya çiçeğinin yağı (Japon Kamelya yağı), Omega-6 açısından zengindir. Ağırlaştırmayan bir yağdır. Bu sayede de hem cilt hem de saç için mükemmel bir nemlendiricidir.

Kamelya Çiçeği Yağı Faydaları

Kamelya çiçeği yağı, saç tellerinin pürüzsüz görünmesine yardımcı olurken saça parlaklık verir. Saçlarımızın uzun süre boyunca nemli kalmasını sağlar ve saçı besler. Ayrıca saç tellerine elastikiyet sağlar ve uzun süre kalıcı, doğal parlak bir görünüm kazandırır.

Nasıl kullanılır: Saçın orta kısımlarından başlayarak, uçlara doğru yoğunlaşarak saça uygulanır. Hem nemli hem de kuru saçlara uygulanabilir.

Hangi üründe bulabilirsin: Kamelya çiçeği yağı, Kérastase Elixir Ultime L’Huile Originale içerisinde bulunuyor. Saçlarımızın pürüzsüz, parlak görünmesini sağlayan bu ikonik saç bakım yağı, Kamelya çiçeği yağı içeriğiyle saçımızı derinlemesine besliyor, canlandırıyor ve nemlendiriyor.

Hint Yağı

Hintli kadınların her zaman gür görünen, dolgun saçlarının sırrı Hint yağı bitkisi! Hint yağı bitkisinin tohumlarından elde edilen bu yağ ile saçlar daha sağlıklı bir görünüme kavuşuyor.

Hint yağı faydaları

Hint yağı ne işe yarar diye araştırdığımızda hücre yenileme özelliği ile yıpranan saçları kökten uca onarıp yenileyebildiğini öğrendik. Hint yağı saça faydaları açısından özellikle saç derisine masaj yaparak uygulandığında saç derisindeki kan dolaşımını artırıyor ve saç köklerine etki ederek saçın sağlıklı ve güçlü uzamasını sağlıyor.

Nasıl kullanılır: Hint yağı da oldukça yoğun bir yağ olduğu için su ile seyrelterek kullanabilirsin. Hatta saçlarında kuruluk problemi olanlar az miktarda Hint yağı saç kremlerinin ya da saç maskelerinin içerisine karıştırarak saçlarını derinlemesine besleyebilirler.

Hangi üründe bulabilirsin: Hint yağı, Elseve'in yeni uzun saç serisi Dream Long'da bulunuyor. Saçın sağlıklı uzamasına destek olan bu seriyi eminiz ki sen de çok seveceksin!

Kişniş Yağı

Dünyanın en güçlü bitkilerinden kabul edilen kişniş bitkisi hem vücudumuz hem de saçlarımız için birçok faydaya sahip.

Kişnişin faydaları

Zayıflıktan kırılan, incelen saçlar, kişniş bitkisiyle yeniden doğuyor! C vitamini, proteinler gibi zengin içeriğiyle kişniş, saçlarımızı derinlemesine besleyerek daha güçlü, daha sağlıklı olmasını sağlıyor.

Hangi üründe bulabilirsin: Kişniş bitkisinin saçlarına olan güzel etkilerini öğrenince saç bakım rutinine bu özel bitkiyi eklemek istedin değil mi? Kişniş bitkisi, sana yukarıda da önerdiğimiz Botanicals Fresh Care Zencefil ve Kişniş Güçlendirici serisinde bulunuyor. Zencefil ile de birleşince ortaya güçlü mü güçlü bir karışım çıkıyor, saçlar gücüne kavuşuyor!

Çam Terebentin Yağı

Çam ağacının üzerinde gördüğümüz, bala benzeyen, yapışkan maddeye Terebentin deniyor.

Çam terebentin yağı faydaları

Çam terebentini, özellikle saç derisi sorunlarında sık sık kullanılıyor. Saç derisinde oluşan kepek, egzama gibi sorunlar ile saç yağlanması gibi saç sorunlarına etki ediyor. 

Nasıl kullanılır: Saç derisi sorunlarına etki ettiği için direkt olarak saç derisine ya da şampuanların içerisine karıştırılarak kullanılabilir. Direkt olarak uygulanacağında saç derisine nazikçe, dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulanabilir.

Marula Yağı

Kutsal Marula ağacının meyvesinin yağı, bu meyvenin hem çekirdeklerden hem de meyvenin dış kabuğundan elde edilir. Yumuşak, meyvemsi, çiçeksi bir kokuya sahiptir. Özellikle zengin nem içeriğine sahip olan Marula yağı, amino asitler açısından da zengindir.

Marula yağının faydaları

Marula yağının hafif dokusu ve hızlı emilim özelliği, saçımızın yağlı görünmeden beslenmesini sağlar. Saç köklerini besleyen ve nemlendiren koruyucu antioksidanlar olan C ve E vitamini bakımından zengin olduğundan zarar görmüş saçları onarmaya yardımcı olur ve kırık uçları önler. Aynı zamanda saç tellerini kaplayarak elektriklenmeyi ortadan kaldırır ve saça parlaklık katar.

Nasıl kullanılır: Marula yağı, saçın uç ve boylarına uygulanabilir. Özellikle ağırlaştırmayan yapıya sahip olduğu için gün içerisinde şekillendirme öncesinde ve sonrasında, saçlarının cansız olduğunu hissettiğin durumlarda kullanabilirsin.

Hangi ürünlerde bulunur: Marula yağı, Kérastase Elixir Ultime L’Huile Originale saç bakım yağında bulunuyor. Saçı derinlemesine besleyen bu saç bakım yağı, mat saçlara harika bir parlaklık kazandırıyor. Elixir Ultime saç yağını uygular uygulamaz saç anında canlanıyor ve 48 saate kadar parlıyor, yumuşacık oluyor.

230 dereceye kadar ısıdan koruma da sağlayan bu saç bakım yağı bizim için olmazsa olmazlardan biri. Üstelik şimdi yılbaşına özel ambalajı ile karşımızda. Kırmızı ve altın rengindeki şişesinde bulunan kaplan motifi, seyahat ve özgürlük ruhunu yansıtıyor. Tam koleksiyonluk olan bu şişeyi edinmek için acele etmelisin!

Aspir Yağı

Turuncu görünümüyle hoş kokulu bir bitki olan Aspir bitkisi, saçlarımıza da bolca fayda sağlıyor.

Aspirin faydaları

Aspir bitkisinin saça faydalarından en önemlisi kuru saçları besleyip, canlılık vermesi. Saçlara yoğun şekilde beslediği için saçlar, yumuşacık bir dokuya ve ışıl ışıl parlaklığa kavuşuyor. Senin saçların da son dönemde çok fazla kuruduysa ya da  zarar gördüyse, aspir bitkisinden faydalanmanı öneririz.

Hangi üründe bulabilirsin: Peki, aspir bitkisini nereden bulabilirsin? Aspir yağı, Botanicals Fresh Care Argan ve Aspir Besleyici serisinde bulunuyor. Serinin şampuanı, saç kremi ve saç maskesi ile saçlar kökten uca beslenirken bakımlı görünüyor!

Lavanta Yağı

Güzel kokusu ve yatıştırıcı özelliği ile bilinen bitkisel saç bakım yağı Lavanta yağı, saç derisinde hassasiyet sorunu yaşayanların imdadına koşuyor!

Lavanta yağı faydaları

Bu yağ, saç derisindeki tahriş, kızarıklık, kaşıntı, döküntü gibi sorunların azalmasına destek olarak saç derisinin ferahlamasını, rahatlamasını sağlar. Özellikle de kaşıntıyı azaltır ve tahrişi engeller. Saç derisine nazikçe masaj yaparak uygulandığında çok daha etkili sonuçlar alabileceğinden emin olabilirsin.

Nasıl kullanılır: Yatıştırıcı özelliği ile saç derisinde rahatlama sağladığı için saç derisine uygulanabiliyor. Hatta şampuanlarınla karıştırarak da saç derinde ferahlık sağlayabilirsin.

Hangi üründe bulabilirsin: Eğer senin de saçlarında hassasiyet varsa, lavanta yağı içeren doğal saç bakımı serisi Botanicals Fresh Care Lavanta Yatıştırıcı serisi tam senlik! 

Ceviz Yağı

Sağlıklı beslenenlerin favorilerinden ceviz yağı saç bakımının da favorilerinden olmaya aday!

Ceviz yağı faydaları

Saç tellerini güçlendiriyor, yoğun şekilde nemlendiriyor ve saçlar daha sağlıklı görünüme kavuşabiliyor. Özellikle saç derisi sağlığına etkisi çok fazla. Saç derisini besleyip nemlendirerek saçların daha bakımlı ve kuvvetli uzamasını sağlıyor. 

Nasıl kullanılır: Saçı besleyen yağlardan ceviz yağını sık sık saçlarına ve saç derine uygulayarak daha sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsin. Tabii saçların yağlıysa yalnızca saç uçlarına uygulamayı da ihmal etmemelisin. 

Gül Yağı

Cilt bakımında sıklıkla kullandığımız gül çiçeğinin yağı, güzel kokusu, göz alıcı parlaklığını saçlarımıza taşıyor! Kendisi de oldukça parlak ve canlı bir bitki olan gül çiçeğinin yağı sayesinde saçlarımız sağlıkla ışıldar, capcanlı bir görünüme kavuşur.

Gül yağı faydaları

Gül yağı saçları canlandırırken, aynı zamanda dış etkenlere karşı da korur. Saçımıza tararken, ısıyla şekillendirirken, kuruturken verdiğimiz zararın yanında çok fazla soğuk veya çok fazla sıcak havadan dolayı oluşabilecek kuruluk, nem kaybı gibi saç sorunlarına karşı koruma sağlar.

Nasıl kullanılır: Gül yağı, hoş kokulu bir yağ da olduğu için saçların güzel kokması için de kullanılabilir. Saçları şekillendirdikten sonra birkaç damla gül yağını saçının uç ve boylarına uygulayarak saçlarının gün boyunca çiçek gibi kokmasını sağlayabilirsin.

Hangi üründe bulabilirsin: Matrix Oil Wonder Volume Rose saç bakım serisi gül yağları ve özleri içeriyor.

Fındık Yağı

Fındığın gıda olarak tüketildiğinde ne kadar faydalı olduğunu bilmeyen yok! Aynı şekilde saç bakımında kullanılan doğal yağlardan biri olma özelliği de taşıyor. Fındık yağı saç dokusunu ipeksi bir yumuşaklığa kavuşturuyor.

Fındık yağı faydaları

Saçı yoğun şekilde besleyip, saç dokusunu yumuşatarak taramayı kolaylaştırır. Şekillendirme sonrasında da canlı ve ipeksi bir görünüm kazandırır. Yani hem şekillendirme öncesinde hem de sonrasında kullanarak, saçlarına doğal bir bakım uygulayabilirsin.

Nasıl kullanılır: Saç bakımında fındık yağı aynı zamanda nemlendirici özelliği sayesinde boyalı saç bakımında da kullanılmakta.

Hangi üründe bulabilirsin: L’Oréal Paris Casting Crème Gloss’un 680 Bronz Kahve gibi kahve saç renklerinde fındık yağı içeren bakım kremleri bulunuyor. Bu bakım kremlerini boya sonrasında uyguluyorsun ve saç rengin süper parlaklığa, saçların yumuşaklığa kavuşuyor.

Avokado yağı 

Son yıllarda cilt bakımında da sık sık tercih edilen ve cilde doğal bir ışıltı sağlayan avokado yağı saçlarımıza da aynı etkiyi gösteriyor. Saçlar avokado yağı ile dipten uca parlaklık kazanıyor. Mineraller, besleyici yağ asitleri, A ve E vitaminleri içeren Avokado yağı, saç sağlığına etki eden Biotin maddesini de içeriyor. Saçlar için ideal bir bakım sunuyor.

Avokado yağı faydaları

Sağlıklı bir besin kaynağı olmasının yanında avokado saçlarımız için de tam bir nem kaynağı! Saç tellerine anında nüfuz ederek saçın birçok ihtiyacına cevap veriyor. Böylece kuruluk, matlık, elektriklenme gibi birçok saç problemi tarih oluyor.

Nasıl kullanılır: Çok yoğun bir yağ olduğu için cilt bakımında kullanılırken genelde su ile seyreltilerek uygulanıyor. Eğer saçların normal tipteyse ve canlılığını korumak için kullanacaksan ağırlaştırmaması için su ile seyrelterek kullanabilirsin.

Hangi üründe bulabilirsin: L’Oréal Professionnel Myhtic Oil Efsane Yağ’da avokado yağı bulunuyor.

Papatya Yağı

Sevimli görünümüyle çok sevdiğimiz papatya çiçeğinin, yağının da faydalı olduğunu biliyor muydun? Genelde saç rengini açmak için kullanılan papatya çiçeğinin yağı aslında saçlar için oldukça etkili.

Papatya yağı faydaları

Saç renginin ışıl ışıl parlamasını, ışığın saçta yansımasını sağlar.

Nasıl kullanılır: Saçlarının parlak görünmesini istiyorsan papatya yağını saçlarını şekillendirdikten sonra son dokunuşta uygulayabilirsin. Böylece saçların gün boyunca göz alıcı parlaklığa kavuşur.

Hangi üründe bulabilirsin: Papatya yağı Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'in içeriklerinden biri. Bu yağ kremi kullanarak, aynı zamanda papatyanın parlaklık veren etkisini de saçlarında hissedebilirsin.

Keten Tohumu Yağı

Keten bitkisinden hasat edilen bitkilerin, yağından elde edilen keten yağı saçlar için de oldukça faydalı bir doğal yaş çeşidi.

Keten yağı faydaları

Saçlarının son dönemde kuruduğu için neme ihtiyacı olduğunu düşünüyorsan, saç tellerini güçlendiren ve yoğun şekilde nemlendiren keten tohumu yağı ihtiyacın olan bakım olabilir.

Nasıl kullanılır: Saçlarının en kuru bölgeleri uçlarıdır. Keten yağını özellikle saçlarının uçlarına yoğunlaşarak uygulayarak kırık oluşumunu engelleyebilir, saçlarını nemlendirebilirsin.

Hangi üründe bulabilirsin: Keten yağı Elseve 6 Mucizevi Yağ serisinde bulunuyor. İçeriğindeki değerli yağlardan biri olan keten yağıyla beraber saçların neme doyacak!

Ayçiçeği Yağı

Gücünü güneşten alan, günebakan da denilen ayçiçeğinin yağı saçlar için mucize gibi!

Ayçiçeği yağı faydaları

Özellikle kuruyan saçları kuruluktan korur, besler, yumuşatır. Omega 6 yağ asitleri içeriği ile saçların daha güçlü olmasına da destek oluyor.

Nasıl kullanılır: Saçları güçlendirdiği için saç derisine uygulanabiliyor. Saç derine masaj yaparak uygulayabilirsin.

Hangi üründe bulabilirsin: Ayçiçeği yağı, Elseve 6 Mucizevi Yağ Besleyici Bakım Şampuanı’nda bulunuyor. Formülünde ayçiçeği yağının yanı sıra nilüfer çiçeği yağı, gül yağı, papatya yağı, gardenya çiçeği yağı ve keten yağı da bulunan bu şampuan, saçları yoğun bir şekilde besliyor. Saçlarına göz alıcı parlaklık ve ipeksi yumuşaklık kazandıran bu şampuanı kullanırken hem saçların hem de sen çok iyi hissedeceksiniz!

Gardenya Çiçeği Yağı

Saç dokunda son zamanlarda sertlik oluştuysa, şekillendirdikten sonra eskisi gibi pürüzsüz görünmüyorsa gardenya çiçeğinin yağından yardım alabilirsin.

Gardenya Yağı Faydaları

Saçın pürüzsüz, ipek gibi bir dokuya sahip olmasını sağlayan gardenya çiçeği yağı saçların için benzersiz bir bakım sunar.

Nasıl kullanılır: Genelde çiçek yağları hafif yapıya sahip oldukları için saçı ağırlaştırmazlar. Bu nedenle gardenya çiçeği yağını saçlarının uç ve boylarına direkt olarak uygulayabilirsin.

Hangi üründe bulabilirsin: Gardenya çiçeğinin yağını bulmak biraz zor olabilir. Bu nedenle bu çiçeğin yağlarını içeren bakım ürünlerinden yardım almanı öneririz. Gardenya çiçeği yağı, Elseve 6 Mucizevi Yağ serisinde bulunuyor. Bu bakım serisiyle saçlarına bakım yaparak pürüzsüz saçlara ulaşabilirsin.

Nilüfer Çiçeği Yağı

Özellikle saç bakım yağlarında sık sık karşılaştığımız bu güzel çiçeğin yağıyla beraber saçlar yeniden hayat bulur.

Nilüfer Çiçeği Yağı Faydaları

Lotus çiçeği olarak da bilinen ve saça iyi gelen bitkisel yağlardan Nilüfer çiçeğinin yağı da saçları yoğun şekilde besler. Ayrıca saça elastikiyet vererek daha dolgun görünmesine destek olur.

Nasıl kullanılır: Nilüfer çiçeğinin yağını banyo sonrasında saçlarının uç ve boylarına uygulayıp saçlarını tarayabilirsin. Böylece hem saçların daha kolay taranır hem de beslenir.

Hangi üründe bulabilirsin: Bu değerli çiçeğin yağı Elseve’in 6 Mucizevi Yağ serisinde bulunuyor. Elseve’in kurumaya eğilimli ve normal saçlara uygun bu serisiyle saçların harika bir değişim yaşayacaktır.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?