Yumurtanın saça faydaları nelerdir? Saç için yumurta maskesi uygulamak doğru mu?

Yumurtanın saça faydaları nelerdir? Saç için yumurta maskesi uygulamak doğru mu?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Evde doğal maske yapmak isteyenlerin en klasik tariflerinden biri yumurta maskesidir. Yumurtanın içeriğindeki proteinin saçlara da iyi geldiğine inanılır. Peki gerçekten yumurta maskesi saç dökülmesine iyi gelir mi? Evdeki malzemelerle maske yapmak isteyenler için yumurta maskesinin faydalarını ve saçlara olan etkilerini anlatıyoruz. Saç için yumurta maskesi yapmanın zararları ve saç dökülmesinin önüne nasıl geçebileceğini de yazımızda bulabilirsin. Saçlarını güçlendirmek ve evde saç bakımı yapmak isteyenler buraya!

Yumurtanın saça faydaları nelerdir?

Yumurtanın saça faydaları nelerdir?

Yumurtanın içeriğindeki protein, sülfür, yağ asitleri ve  A, D ve E vitaminleri vücudumuz için çok faydalıdır. Fakat bu faydaların hepsinin saç bakımı için de geçerli olduğunu söylemeyiz. Evet, proteinler ve vitaminler saçlarımızın daha güçlü uzamasına yardımcı olur, saç dökülmesini kontrol altına alır. Fakat yumurtayı saça sürmek, saç derisinde kepeklenme ve alerji gibi hassasiyetler yaratabilir. 

Yumurta saç maskesinin saçları onardığı ve saç dökülmesini engellediği biliniyor. Eğer sen de saç dökülmesi yaşıyorsan ilk önce bunun sebebini araştırmalı daha sonra saç dökülmesine karşı bakım önerilerini araştırmalısın. 

Saç dökülmesi için bizim favorimiz olan en iyi bakım şampuanlarından biri Vichy Dercos Energisant Şampuan. Özellikle başlangıç seviyesindeki saç dökülmelerine etki eden bu şampuan, formülündeki aminexil sayesinde saçlarda oluşan kolajen sertleşmesinin önüne geçiyor. Böylece saç dökülmesi azalıyor ve saçların daha güçlü bir şekilde uzuyor. Vichy dökülme karşıtı şampuanı kullananlar saçlarında kökten uca canlılık hissettiğini söylüyorlar. 

Yumurta saç uzatır mı?

Yumurta maskesinin saça en büyük faydalarından birinin saç uzatması olduğu düşünülür. Çünkü yumurtanın içindeki proteinin saçlara iyi geldiği ve saç uzamasını desteklediğine inanılıyor. Fakat bu düşünce tamamen yanlıştır. Yumurtanın içeriğindeki vitaminleri saç bakımında kullanmak için saça direkt sürmek etki göstermez, bunun yerine yumurta tüketimini arttırmayı ve vücudundaki protein oranını yükseltmeye çalışmalısın. Ayrıca çiğ yumurtayı saç diplerine kontrolsüz bir şekilde uygulamak, istenmeyen alerji durumlarına yol açar ve saçlarında kötü koku bırakabilir.

Saç için yumurta maskesi uygulamak doğru mu?

Saç için yumurta maskesi uygulamak doğru mu?

Yumurtayı direkt saçına sürmek yerine saç uzatan ve saç güçlendirme etkisi için alternatif bakım önerilerini denemeni tavsiye ederiz. Güzellik marketlerinde satılan ve formülü dermatolojik olarak test edilmiş ürünler saç bakımın için daha sağlıklı bir tercih olacak. 

Saç için evde yumurta maskesini yapanlar yağlı saçları için sadece beyazını, kuru saçlar için sadece yumurta sarısını kullanıyorlar. Normal saçları olanlar ise bir bütün yumurtadan maske yapıp saçlarına sürüyorlar. Sen de yumurta maskesinin faydalarını saçlarında görmek istiyorsan bu zahmete girmek ve saçlarına, saç derine zarar vermek yerine daha pratik bakım önerileri denemelisin. 

Saç bakım önerimiz:

Saçlarını güçlendirmek isteyenler için bizim favorilerimizden biri Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Şampuan ve Elseve Komple Direnç Güç Maskesi. Her yıkamada Arginine, Biotin ve Vitamin B5 içeren Komple Direnç serisini kullanmak saçlarını güçlendirir ve mevsimsel dökülmelerin önüne geçer. Güçlü saç tellerin daha sağlıklı uzamaya başlayacak ve daha sağlıklı parladığını göreceksin. 

Saçlarının daha parlak ve canlı görünmesini istiyorsan yumurta maskesi yapmak yerine minik bakım ipuçlarını uygulamalısın. Saçlarını ısıdan uzak tutmak, soğuk suyla yıkamak ve düzenli maske yapmak saçlarının kurumasına engel olur, saç tellerini daha ışıltılı gösterir. 

Editörün önerisi: Yumurtayı saçlarını parlatmak için kullananlar da var. Bunun yerine yeni bir saç rengiyle saçlarını yenileyebilir, göz alıcı parlaklığa kavuşabilirsin. Parlak saç rengi isteyenler buraya! Saçlarını kahvenin en parlak tonlarından olan Efsanevi Türk Kahvesi'ne boyatmaya ne dersin? Excellence Crème Saç Boyası 5.15 Efsanevi Türk Kahvesi, soğuk yansımalarla saçlarını olduğundan daha parlak ve canlı gösterir. Boyanın içindeki ağırlaştırmayan bakım maskesi sayesinde yeni saç renginin ışıltısını uzun süre saçlarında taşıyabilirsin 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?