<strong>Mullet Saç Kesimi ve Aslan Yelesi Saç Modelleri</strong>


Aramızda 30 yaş üzeri okuyucular varsa Mullet saç trendini çok iyi biliyorlardır. 90'larda popüler olan Mullet saç trendinin geçmişi aslında 1970 yılına kadar gidiyor. Retro saç modellerini denemeyi sevenlere güzel haber: Mullet saç trendi geri dönüyor! Aslan yelesi, dolgun ve hacimli saçlar yeniden popüler olmaya başladılar. Sen de mullet saç modasını tanımak ve saçlarını mullet kesim yapmak istiyorsan doğru yerdesin. Biraz da popüler kültür diyelim ve mullet saç modasına yakından bakalım. 

Mullet saç nedir? Kimlere yakışır?

Mullet saç nedir?

Mullet saç kesimi, ön ve yan taraftaki saçların daha kısa, arka tarafta kalan saçların ise daha uzun olduğu saç modeline verilen isimdir. 1970'lerdeki Amerikan hip-hop kültüründen gelen mullet saç modası yani aslan yelesi saç trendi, 1990'lara kadar popülerliğini arttırarak geldi. 70'lerde David Bowie gibi ünlü rock starların da tercih ettiği saç modeli adeta o yılların popülerlik ikonu gibi bir simgeydi. 

Günümüzde mullet saç kesimi 'modern mullet' olarak geri döndü. Modern mullet saç kesiminde saçların ön kısımları pixie kesim oluyor ve arka kısımları daha uzun tutuluyor. Modern mullet kesimin klasik mulletten farkı, çok kabarık olmaması. Kısaca aslan yelesi formundaki mullet saç modeli artık demode oldu! Onun yerine daha dolgun, hacimli ve kabarık olmayan mullet modeller kullanılıyor. 

Mullet saç kimlere yakışır?

Mullet saç modeli en çok kalp ve üçgen şeklindeki yüz hatlarına yakışıyor. Mullet saç kesimi çeneyi ön plana çıkardığı için çene bölgesi belirgin kişilerde bu saç modeli daha havalı görünür.

Eğer yuvarlak yüz hatlarına sahipsen kabarık saç modelleri yüzünü daha küçük gösterecektir. Bu nedenle düz mullet saç modeli sana daha çok yakışır. Oval ve uzun yüz hatlarına sahip olanlara ise açık mullet saç modelleri yerine toplu saç modellerini öneririz. Mullet saç modelini açık olarak kullanmak yüzünü olduğundan daha uzun gösterebilir. 

Mullet Saç Kesimi (Aslan Yelesi Saç Kesimi) Nasıl Yapılır?

Mullet saç kesimi aslında retro saç modellerinden biri. Özel bir partiye giderken veya saçlarını eski dönemlerdeki gibi havalı şekillendirmek istediğin günlerde mullet saç modellerini kullanabilirsin. 

  1. Mullet saç kesimi yapmadan, evde aslan yelesi saç modelini denemek istersen saçlarının tamamını maşa ile dalgalandır. Bu saç modeline ince dalgalar daha çok yakışıyor.
  2. Sonrasında saçlarının ön kısımlarından ince tutamlar al ve arkaya doğru sabitle.
  3. Bu tutamları ince tel tokalarla sabitleyebilirsin.
  4. Retro görünümü yoğunlaştırmak için saçlarının ön kısımlarındaki tutamları krepe yaparak kabartabilirsin. Aynaya baktığında kendini gerçek bir rock star gibi hissdeceğine eminiz! 

Aslan Yelesi Saç Modelleri (Mullet Saç Modelleri)

Kısa Mullet Saç Modelleri

mullet saç modeli

Mullet saç modelini retro olarak kullanmak istiyorsan ortadan ayırarak kullanmanı öneririz. Saçlarını şekillendirmeden önce Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi'ni saç boylarına ve uçlarına uygula. Sonrasına saçlarını dışarı doğru fönleyebilirsin. Böylece saçlarında vintage bir görünüm olacak. Güzelleştirici Krem sayesinde saçların gün boyu parlak görünür ve elektriklenme sorunu yaşamazsın.

mullet saç kesimi
mullet saç modeli
kısa mullet saç modeli
kısa mullet saç kesimi
mullet kısa saç kesimi
renkli mullet saç modeli

Uzun Mullet Saç Modelleri

Saç aksesuarı kullan

90'lara ışınlanmak istiyorsan mullet saç modeliyle birlikte büyük ve iddialı saç aksesuarlarını kullanabilirsin. Mullet saçlarını yukarıda topla ve atkuyruğunun uçlarına Elseve Mucizevi Yağ uygula. Mucizevi yağ, saçlarının daha kolay şekil almasını sağlar ve gün içinde parlaklık kazandırır. 

uzun mullet saç kesimi
uzun mullet saç modeli

Erkekler için mullet saç modeli

Erkekler için mullet saç modeli

Mullet saç modelini erkekler de uygulayabilir. Bunun için saç kesiminde ön ve yan taraflarını kısa tutmalı, ense bölümündeki saçlarını uzatmalısın. Mullet saç kesimi özellikle dalgalı saçlara sahip erkeklere çok yakışıyor. 

Kıvırcık saçlar için mullet modeli

Kıvırcık saçlar için mullet modeli

Kıvırcık saçların varsa mutlaka mullet saç modelini denemelisin. İlk önce saç dalgalarını Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi ile belirginleştir. Düzenli dalgalar bu saç modelinde daha kusursuz görünüyor. Daha sonra saçlarının yan kısımlarındaki ince saç tutamlarını geriye doğru sabitleyerek mullet saç modelini ortaya çıkarabilirsin. 

Retro mullet saç modeli

Retro mullet saç modeli

Tıpkı 1970'lerdeki gibi orjinal mullet saç kesimini uygulamak istiyorum diyorsan bu görselden ilham alabilirsin. Ense kısımdaki saçlarını serbest bırak! Birkaç ay boyunca ense bölümünü uzak ve saçların üst tarafındaki tutamları kısalt. Şimdi tam bir 70'ler erkeği oldun! 

Mullet düğün saçı

Mullet düğün saçı

Mullet hair saç modelini düğün saçına yansıtmak istiyorsan retro dalgalardan ilham almalısın. Saçlarının ön tarafında belirgin bukleler yaratarak düğün saçına vintage esintiler ekleyebilirsin. 

Aslan yelesi saç modeli

Aslan yelesi saç modeli

Aslan yelesi saç modeli en çok kıvırcık saçlılara yakışıyor. Saçlarının kabarık ve hacimli görünmesi için nem dengesini yüksek tutmalı ve nemlendirici etkili şampuanları tercih etmelisin.

Sarışınlar için mullet modeli

Sarışınlar için mullet modeli

Mullet saç modeli en çok küllü sarı saç renkleriyle yakışıyor. Sen de saçlarında retro sarı rengini denemek istiyorsan mullet modeliyle kombinleyebilirsin. 

Mullet saç modelleriyle kullanılabilecek saç renkleri

Mullet saç modelleriyle kullanılabilecek saç renkleri

Mullet saç modeline modern bir görünüm kazandırmak için saç kesimini sıcak renklerle tamamlayabilirsin. Bu saç modelinin daha modern ve parlak görünmesini istiyorsan L'Oréal Paris Excellence Creme Saç Boyası 7.31 Balköpüğü saç boyasını kullan. Balköpüğü saç rengi saçlarına ışıltılar kazandırarak yeni saç modelini daha belirgin hale getirecek. İşte modern mullet saç rengi tam böyle bir renk! 

Orjinal mullet saç rengi için küllü sarı renklerini de değerlendirmelisin. 

Mullet saçı nasıl şekillendirmeli?

Mullet saçı nasıl şekillendirmeli?

Mullet saç kesimi en çok retro saç modelleriyle yakışıyor. Özel bir partiye giderken veya saçlarını eski dönemlerdeki gibi havalı şekillendirmek istediğin günlerde mullet saç modellerini kullanabilirsin. 

Mullet saç kesimi yapmadan, evde aslan yelesi saç modelini denemek istersen saçlarının tamamını maşa ile dalgalandır. Bu saç modeline ince dalgalar daha çok yakışıyor. Sonrasında saçlarının ön kısımlarından ince tutamlar al ve arkaya doğru sabitle. Bu tutamları ince tel tokalarla sabitleyebilirsin. Retro görünümü yoğunlaştırmak için saçlarının ön kısımlarındaki tutamları krepe yaparak kabartabilirsin. Aynaya baktığında kendini gerçek bir rock star gibi hissettiğine eminiz! 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!