​Platin sarı saçlara bakım önerileri


Platin saçların varsa düzenli ve özenli saç bakımı senin için olmazsa olmaz bir rutin haline gelmelidir. Platin sarısı saçlarının ilk günkü gibi parlamasını istiyorsan saç bakımına özen göstermelisin. 2019 saç trendleri arasında çok sık gördüğümüz bu renk, biraz emek ve özen istiyor.

Endişelenme, işini kolaylaştırmak için buradayız! İşte platin sarısı saçlara özel saç bakımı önerilerimiz!

Platin sarısı saçlar için şampuan ve saç kremi seçimi:

Platin sarısı saçın bakımında en önemli nokta kullanılan saç bakım ürünleridir. Özellikle koyu tonlardan platin saç rengine geçiş yaptıysan ve bu geçişte saç renginde istenmeyen sıcak yansımalar, turunculuklar, kızıllıklar oluştuysa mor şampuan ve sarı saçlara özel bakım ürünleri favorin olmalı!

Bizim bu konudaki favorilerimizden biri Kérastase Blond Absolu serisi! Yalnızca sarı saç renklerine özel Blond Absolu, platin sarısı saçların bizce tam ihtiyacı olan bakım. Saç renginin hayalindeki soğuk yansımalara sahip olabilmesi için haftada 1 kez (ya da danışman kuaförünün önerdiği sıklıkta) Kérastase Blond Absolu Ultra-Violet Saç Banyosu’nu ve Masque Ultra-Violet saç maskesini kullanabilirsin.

Geri kalan günlerde de platin sarısı saç renginin parlaklığına parlaklık katacak Blond Absolu Bain Lumiere Saç Banyosu’nu, Cicaflash Saç Bakım Sütü’nü ve Cicaplasme Koruyucu Serum’u kullanabilirsin. Böylece hem saç renginin istediğin tona ulaşmasını sağlamış, hem de açma işlemlerinden zarar görmüş saçlarının onarılmasına destek olmuş olursun.

Platin sarı saçlara özel saç bakım rutini:

Platin sarısı saçlara sahipsen için saç bakım rutinin aşağıdaki şekilde olabilir.

Banyo rutini: Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Blond Absolu Ultra-Violet Saç Banyosu’yla haftada 1 kez saçlarını yıkayabilir, geri kalan günlerde de Bain Lumiere Saç Banyosu’nu kullanabilirsin. Saç banyolarını kullanırken saçlarına dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayabilirsin.

Ardından da banyoda saçlarına, yine haftada 1 kez Blond Absolu Ultra-Violet Saç Maskesi’ni, havluyla nemini aldığın saçlarına uygulayabilir, saç rengin çok yoğun bir nötralizasyon gerektirmiyorsa 5 dakika, saç rengin çok güçlü bir nötralizasyon gerektiriyorsa da 10 dakikaya kadar bekletebilirsin. Ardından saçlarını iyice durulamalısın.

Maskeyi kullanmadığın günlerde de Cicaflash Saç Bakım Sütü’nden fındık büyüklüğünde avucuna alıp, saç banyosu sonrasında, havluyla nemini aldığın saçlarına uygulayabilirsin. Saç bakım sütünü, sadece saçının uç ve boylarına uygulayıp, 2-3 dakika beklettikten sonra iyice durulamalısın.

Banyo sonrası rutini: Bakım tabii ki bu kadarla sınırlı değil. Banyo sonrasında da devam ediyor. Özellikle saç rengini açma işlemlerinden sonra saçta sertlik olabiliyor. Saçlar sertleşince de taranması oldukça zorlaşıyor.

İşte bu nedenle saçlarının banyo sonrasında taranmasını kolaylaştıracak ve ısı işlemlerine karşı koruma altında olmasını sağlayacak ürünlere ihtiyacın var. Bu ürün ise Blond Absolu Cicaplasme Serum! 230 derece ısıya kadar saçlarını koruyan, saçı besleyen bu serumu saçının uç ve boylarına uygulayıp saçlarını dilediğin gibi şekillendirip tarayabilirsin.

Platin sarısı saç rengi için öneriler:

Soğuk su

Biliyoruz, soğuk su ile saç yıkamak zordur ama saçlarına çok iyi gelecektir. Sıcak su saçlarını kuruttuğu için daha cansız görünmesine neden olabilir. Eğer saçlarında soğuk su kullanamıyorsan ılık su ile yıkamayı denemelisin. Hatta son durulama suyunda soğuk suyla yıkaman da yeterli olacaktır. Daha sonra saçlarının daha parlak ve sağlıklı göründüğünü fark edince sen de soğuk su taktiğini hep denemek isteyeceksin. :)

Havlu kullanımı

Boyalı saçların varsa havlu kullanmanı önermiyoruz. Havlu ile saçlarını kurutmak saçlarının yıpranmasına, zarar görmesine neden olabilir. Bunun yerine duştan çıktıktan sonra pamuklu bir tişörte saçlarını sarıp kurumasını bekleyebilirsin. Bu taktik sayesinde saç uçlarındaki kırılmaların daha azaldığını göreceksin.

Saç taramak

Boyalı saçlar yıpranmaya daha yatkındır. Bu nedenle saç tellerinin kırılmamasına dikkat etmelisin. Islakken saçların daha hassas olacağı için tarakla saçlarını açmaya çalışmak doğru bir uygulama olmayacaktır. Bunun yerine saçların kuruduktan sonra Blond Absolu Cicaplasme Serum uygula ve saçlarını taramaya başla. Hem daha kolay olacaktır, hem de saçların yıpranmayacaktır.

Isı kullanımı

Saçların açma işlemi nedeniyle zaten yeterince kuruduğu için fön, düzleştirme, maşa gibi işlemlere bir süreliğine ara vermeni öneririz. Kullanman gerektiği durumlarda da Blond Absolu Cicaplasme Serum’u saçlarının uç ve boylarına uygulayarak saçlarını koruma altına aldıktan sonra işlemleri uygulamanı öneririz.

Photo Credit: iStock, Pinterest

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala