Saç Köpüğü Ne İşe Yarar?

Saç Köpüğü Ne İşe Yarar?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saç köpüğü bizim en çok kullandığımız saç şekillendiricilerden biri! Saçlara anında dalgalı bir görünüm kazandıran ve bukleleri belirginleştiren köpük kremleri de çok seviyoruz. Peki, nedir bu saç köpüklerinin sırrı? Saç köpüğü ne işe yarar ve saça nasıl uygulanır? Tüm bu soruları yanıtlıyoruz!

Saç köpüğü rehberimizde ayrıcadeneyip sevdiğimiz en iyi saç köpükleri önerilerimizi de paylaşıyoruz. Hazırsan, saç şekillendirici köpük dosyamıza başlıyoruz! 

Saç Köpüğü Nedir?

Saç Köpüğü Nedir?

Saç köpüğü, saçları daha hacimli, dolgun ve dalgalı göstermeye yarayan saç şekillendiricisidir. Saç köpüğü genellikle basınçlı ambalajlarda olur ve avuca sıkıldığında köpük formuna dönüşürler. Kıvırcık saç köpüğü, saç tellerine tutunur ve dalgaların daha belirgin olmasını sağlar. Böylece kabaran, zor şekil alan, elektriklenen ve gün içinde hızlıca sönen saçların daha formda görünürler. 

Saç köpüğünü en çok düzensiz dalgaları olanlar ve kıvırcık saçlılar tercih ediyorlar. Saçlarını ısıyla şekillendirmek istemiyor, kendi dalgalarını ortaya çıkarmak ve saçlarına hafif ıslak bir görünüm kazandırmak istiyorsan, saç köpüğü işini çok kolaylaştıracak.

Saç Köpüğü Ne İşe Yarar?

Saç Köpüğü Ne İşe Yarar?

Saç köpüğü ile kıvırcık yapma ve saç köpüğü ile saçları dalgalandırma, saç köpüğünün temel amaçlarının başında gelir. Saç köpüğü alırken mutlaka saç tipine ve ihtiyaçlarına uygun ürünler seçmelisin. Islak görünüm için köpük, kabaran saçlar için köpük, permalı saçlar için köpük gibi farklı saç köpükleri bulunuyor. Bunlar arasında saçlarına hangi saç köpüğünün iyi geleceğine karar vererek pratik saç modelleri yapmaya başlayabilirsin.

"Saç köpüğü ne işe yarar?" sorusunu daha detaylı yanıtlamamız gerekirse;

1. Bukleleri ön plana çıkarır

Bukleleri ön plana çıkarır

Kıvırcık saçlar için saç köpüğü, buklelerin ön plana çıkmasını sağlıyor ve saçların daha kolay şekil almasına yardımcı oluyor. Kıvırcık saçlar, kuruma eğiliminde olduğu için kabarabilirler ve gün içinde elektriklenme sorunu yaşayabilirler. Kıvırcık saçlar için saç köpüğü, saçlarını nemlendirir ve gün boyu buklelerini daha belirgin gösterir. 

2. Saç kabarmasını önler

Saç kabarmasını önler

Kötü saç gününe uyandığın sabahlarda saç köpüğü senin kurtarıcın olacak. Saç köpüğünü avucuna sık ve saçlarının kabarıklığını kontrol altına al. Saç köpüğünün güçlü tutuş özelliği sayesinde saçlarının kabarıklığı azalacak, hızlıca şekillendirip dışarı çıkabileceksin.

3. Saçları dalgalandırır

Saçları dalgalandırır

Saç köpüğünün en yaygın işlevi kuşkusuz saçları dalgalandırma özelliğidir. Saçları az dalgalı veya düzensiz dalgalı olanlar bile saç köpüğü kullanarak daha yoğun ve hacimli saç dalgalarına sahip olabiliyorlar. Dalgalı saçlar için saç köpüğü kullanarak daha havalı saç modelleri yapabilirsin.

Saç köpüğü nasıl uygulanır?

Saçlarının ıslak veya kuru olması fark etmeksizin, saç köpüğü uygulayabilirsin. Saç köpüğü şişesini biraz salladıktan sonra avcuna sıkabilirsin. Daha sonra avcundaki köpüğü, saçlarına uçlarından başlayacak şekilde sıkarak uyguayabilirsin. Bu aşamayı, saçlarının görünümü hoşuna gidene kadar tekrar edebilirsin.

En İyi Saç Köpüğü Önerileri

Elseve Dream Long Süper Dalgalar Saç Köpüğü

Elseve Dream Long Süper Dalgalar Saç Köpüğü

Uzun ve dalgalı saçlara sahipsen, saçlarındaki dalgaların daha belirgin olmasını istiyorsan, Elseve Dream Long Süper Dalgalar Saç Köpüğü'nü kullanabilirsin. Saçtaki dalgaların esnekliğini artıran, daha hacimli, belirgin ve yumuşak dalgalar sağlayan bu saç köpüğü, aynı zamanda elektriklenme karşıtı. Saçı ağırlaştırmadığı gibi, 48 saate kadar kalıcı etkisi var. Formülündeki hint yağı ve vitaminler sayesinde saça bakım yapan, daha nemli ve yumuşak olmasını sağlayan bu Dream Long Süper Dalgalar Saç Köpüğü o kadar güzel kokuyor ki, bütün gün etkisi sürüyor. Eğer uzun ve dalgalı saçların gün boyu daha hacimli ve belirgin görünsün istiyorsan, mutlaka denemelisin.

L'Oréal Paris Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Köpük

L'Oréal Paris Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Köpük

En iyi saç köpüğü önerilerinde bizim için ilk sıralarda yer alan bir saç köpüğünden bahsetmek istiyoruz: Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Köpük, saçlarda yumuşacık bir etki bırakıyor ve belirgin dalgalar yaratarak buklelerini daha dolgun bir hale getiriyor. Dalgalı veya kıvırcık saçları olanların elektriklenme sorununu azaltan, saç kabarmasının önüne geçen loreal saç köpüğünü herkese tavsiye ederiz. 

L'Oréal Professionnel Tecni ART Full Volume Köpük

L'Oréal Professionnel Tecni ART Full Volume Köpük

İnce telli saçlarda bile uzun süreli tutuculuk ve hacim sağlayan L'Oréal Professionnel Tecni ART Full Volume köpüğü çok seviyoruz. Loreal saç köpüğü, saç dokusunu koruyor ve kurumasına engel oluyor. Hem kadınlar hem de erkek saç köpüğü arayanlar için bu saç köpüğünü öneririz. 

Saç köpüğünü kullanarak kısa saçlarında dolgunluk sağlayabilir, sürekli sönük görünen saçlarına enerjik bir hava kazandırabilirsin. Saçlarını şekillendirmeye üşeniyor ve sürekli aynı saç modellerini yapıyorsan üşengeçler için hazırladığımız bu makalemizden yardım alabilirsin.

L'Oréal Paris Dalgalı Saçlar için Köpük

L'Oréal Paris Dalgalı Saçlar için Köpük

Dalgalı saçları olanlar buraya! Hem ekonomik hem de oldukça etkili bir saç köpüğü arıyorsan Elnett Dalgalı saçlar için saç köpüğünü öneririz. Saç köpüğü fiyatları arasında seni mutlu edecek olan Elnett köpük, saçlarını sertleştirmeden şekillendiriyor ve gün boyu kalıcı etkisini koruyor. Kremsi dokusuyla saçlarını koruyan ve yağlı bir his bırakmayan bu saç köpüğünü seveceğine eminiz. 

Bonus: Kérastase Curl Manifesto Gelée Curl Contour Jel Krem

Kérastase Curl Manifesto Gelée Curl Contour Jel Krem

Düzensiz dalgaları olanlar için tavsiye ettiğimiz Kérastase Curl Manifesto serisinin en sevdiğimiz üyesiyle tanış: Gelée Curl Contour Jel Krem. Daha düzenli ve kusursuz dalgalara sahip olmanı sağlayacak bu jel krem, formülündeki güçlendirici seramid sayesinde saçlarını şekillendirirken aynı zamanda saç tellerine bakım da yapıyor. Yoğun nemlendirme ve bukle belirginleştirme özelliği olan bu jel kremi günlük saç bakım rutinine eklemelisin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?