​Saçının çok hızlı uzaması için kazanman gereken alışkanlıklar

​Saçının çok hızlı uzaması için kazanman gereken alışkanlıklar

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saçlarımız ayda 0.5 ile 1.5 cm arasında uzar. Bu da demek oluyor ki, doğru saç bakımı ve doğru bakım ürünleriyle tahmin ettiğinden çok daha kısa sürede saçlarını istediğin uzunluğa getirebilirsin. Tabii ki buradaki en önemli nokta, saçlarını uzatırken aynı zamanda sağlıklı olması ve zayıflamaması. Bunun için de saçlarına ihtiyacı olan besini vermen çok önemli.

Peki, saç nasıl daha hızlı uzar, saç uzaması için ne yapmalı? İşte saçlarını daha çabuk, daha sağlıklı uzamasını sağlamak için yapman gerekenler!

1.Saçın hızlı uzaması bu yağ ile mümkün!

Hangi yağ olduğunu merak ettin değil mi? Bu yağın adı Hint yağı! Hint yağı sayesinde saçlar güçlü, sağlıklı şekilde, kırılmadan, incelmeden uzar. Cansız görünüm, kırıklar nedeniyle saçlarını kestirmek zorunda kalmazsın ve hayalindeki upuzun saçlara kavuşabilirsin! :)

2.Bakımlı, beslenen saç derisi ve saçlar

Saç tellerinin sağlıklı şekilde büyümesi, sağlıklı, bakımlı bir saç derisiyle başlar. Saç derini beslediğinde, saçların da güçlü şekilde uzar. Bu nedenle şampuanını seçerken, besleyici proteinler içermesini, saçlarını kökten uca beslemesini sağlayan ürünleri seçmelisin. Ayrıca saçlarını 2 günde bir şampuanlayarak, saç derinde kalıntıların, kirin birikip, gözeneklerini tıkamasını engellemelisin.

Editörün favorisi: Eğer bizi yakından takip ediyorsan az önce bahsettiğimiz Hint yağını, bitkisel keratini ve vitaminleri içeren Elseve Dream Long serisinin bizim son dönemdeki favorilerimizden olduğunu biliyorsundur. :) Dream Long serisini denedik çok sevdik, saçları dipten uca güçlendiriyor aynı zamanda kırık uçların da önüne geçerek son 3 cmi bile kurtarıyor, uzun saç hayalini kestirip atma! :)

3.Saç derisi masajı

$1

Saç derine yuvarlak hareketlerle masaj yaparak, kan dolaşımını arttırabilirsin. Kan dolaşımın saç büyümesini sağladığı için de haftada 2-3 kez saç derine masaj yapmayı denemelisin. Yani hem rahatla, hem de saçların uzasın!

4.Dengeli beslenmek

Saçların hızlı uzamasını sağlamanın en iyi yöntemlerinden biri de, sağlıklı beslenmek! Yani sadece dışardan değil, içerden de saçlarını beslemen gerekir. Proteinler, vitaminler, mineraller açısından zengin besinleri bolca tüketmelisin.

5.Parfümünü saçlarına uygulamamalısın

Yoksa parfümünü saçlarına mı uyguluyorsun? Saçlarının uzayamadan dökülmesinin nedenlerinden biri olabilir. Saçına parfüm uygulamak yerine, gün içinde besleyici bakım spreyini kuru saçlarına uygulamayı bir dene! İşte hem mis gibi kokan, hem de beslenen saçlar!

6.Havluyla kurulama

Saçlarını banyodan sonra havluyla çitileyerek mi kuruluyorsun? O zaman saçlarının oldukça zarar gördüğünü, koptuğunu söylemek zorundayız! Bunu yapmak yerine saçlarının nemini, kullanmadığın, pamuklu bir tişörtle alabilirsin. Bu şekilde saçların zarar görmemiş olur.

7.Doğru şekilde şampuanla

Saçlarını nasıl şampuanladığını daha önce düşünmüş müydün? Çabuk olmak için hızlı hareketlerle mi, yoksa nazik ve yavaş hareketlerle mi? Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı'nı saç derine, tırnakların değmeden, parmak uçlarınla masaj yaparak uygulamalısın. Bir de bu yöntemi dene, çok faydasını göreceğine emin olabilirsin!

8.Isının etkisinden yararlan

Saç uzaması için ne yapmalı sorusu, bize sosyal medyada da en çok sorulan sorulardan biri! Saçlarının hızlı uzaması için mutlaka yoğun şekilde beslemen gerekiyor. Saça uygulanan ürünlerin, özellikle de maskelerin yoğun olarak etki etmesi için ısının etkisinden yararlanmanı öneririz.

Bu noktada ise bizim önerimiz Elseve Dream Long Buhar Maskesi! Kendi kendine ısınan bonesi, yoğun besleyici balsamıyla saçların ihtiyacı olan besini sağlıyor. Bunu yaparken de ısının etkisinden yararlanarak saçlara dipten uca bakım yapıyor.

Kendiliğinden ısınan bone, saç tellerindeki kütiküllerin sıcaklık ve buhar sonucu açılmasını, besleyici balsamın bu açılan kütiküllere girebilmesini, böylece de saçların yoğun şekilde beslenmesini sağlıyor. Biz, haftada 1 buhar maskesi yapmaya çoktan başladık bile; sonuçlarından da inanılmaz memnunuz! :) Resmen tek adımda saçlarımızı anında onarabiliyoruz! Bizce uzun saçlarının sağlığını korumak için sen de mutlaka denemelisin!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?