Sakal Kaşınması Nasıl Geçer?

Sakal Kaşınması Nasıl Geçer?

Sakal kaşınması dönem dönem her erkeğin başına gelebiliyor. Sakal kaşınması yaşayan erkekler, sakalların kırıldığından ve eskisi gibi düzenli görünmediğinden şikayetçi oluyorlar. Senin başına daha önce sakal kaşınması sorunu geldi mi?

Sakalların kaşınmasının nedenlerini ve şiddetli kaşıntı hissini nasıl yatıştıracağını anlatıyoruz. Sakal bakım adımlarını takip ederek sakallarının daha rahat ve konforlu uzamasını sağlayabilirsin. Yoksa sakallarının arasından beliren beyaz deri döküntüleri sakallarının karizmatik görünümüne gölge düşürebilir!

Sakal kaşıntısının nedenleri nedir?

Sakal kaşıntısının nedenleri nedir?

Sakallarının kaşınma sebeplerinin başında hijyen yetersizliği geliyor. Yani sakallarını düzenli olarak temizlememek, taramamak ve doğru ürünleri kullanmamak sakallarının tahriş olmasına ve kaşınmasına yol açabilir. Sakal şekillendirici kullandıktan sonra sakallarını temizlemediğinde rahatsızlık hissi kaçınılmaz olabilir. Özellikle kalın ve gür sakalların varsa cildinin nefes almasını sağlamak için düzenli olarak sakallarını taramanı öneririz. Sakalların cildini tamamen kaplıyorsa ve sen de doğru sakal bakımı yapamıyorsan cildinin tahriş olması ve kuruması kaçınılmaz olabilir. 

Sakallarını düzenli olarak temizliyor, hala sakal kaşıntısını sorunundan şikayet ediyorsan sakallarını nasıl temizlediğini soralım. Eğer klasik beyaz sabunla sakallarını köpürterek temizliyorsan sakal kaşıntısı senin için sürpriz olmamalı! 

Editörün önerisi: Sakallarını temizlerken mutlaka cildini kurutmayan ve sakallarına bakım yapan ürünleri kullanmalısın. L'Oréal Paris Barber Club 3’ü 1 Arada Yıkama Jeli, sakal, yüz ve saçlarının derinlemesine yardımcı olur. Sakallarına sinen kötü kokuyu temizler ve formülündeki sandal ağacı yağı sayesinde sakallarının yumuşamasını sağlar. 

Sakal kaşınması için ne yapmalı?

Sakal kaşınması için ne yapmalı?

Kaşınan sakallarını kontrol altına almanın tek yolu sakallarını kesmek değil! Sakallarını kesmeden de sakal bakımı yaparak kaşıntını yatıştırabilirsin. Eğer sakalların çok sertse bu da kıl köklerinde kaşıntıya neden olabilir. Sakallarına bakım yağı sürerek sakal kaşıntısını azaltabilirsin.

Erkeklerin en sevdiği sakal yağlarından olan Kiehl's Nourishing Beard Grooming Oil, oldukça hafif yapılı ve yumuşak bir yağ. Sakallarında rahatsız edici bir yağlı görünüm bırakmıyor, sakallarını daha parlak ve canlı gösteriyor. Bu sakal yağının en sevdiğimiz özelliği ise en sert ve gür sakalları bile yumuşatıp daha konforlu hissetmeni sağlıyor. Formülündeki aromalı sandal ağacı, sedir ağacı ve okaliptüs temel yağları olan bu bakım yağının ne kadar güzel koktuğunu anlatmamıza gerek yok! Sert sakallarından şikayetçi olan yakınlarına iyilik yapmayan isteyen centilmenler için Kiehl's sakal bakım yağını öneririz. 

Sakalların var diye nemlendiriciyi es geçme

Sakalların var diye nemlendiriciyi es geçme

Çok uzun sakalların varsa cildini nemlendirmen zor olabilir. Cildini nemlendirmemek ise yüzünün kurumasına ve nefes alamamasına yol açabilir. Bu nedenle cildinin kuruduğunu hissettiğin dönemlerde sakallarını biraz kısaltarak yüzüne nemlendirici uygulayabilirsin. Sakallarının yaratığını tahrişi ve kaşıntıyı önlemek için yoğun yapılı ve zengin bir nemlendirici kullanmanı öneririz. CeraVe nemlendirici krem, formülündeki seramid ve hyaluronik asit sayesinde yüzünü derinlemesine nemlendirir ve kuruluğu azaltır. Cildin neme doyduğunda daha az kaşındığını ve seni daha az rahatsız ettiğini fark edebilirsin. 

CeraVe nemlendirici kremin kontrollü salınım teknolojisi, kremin anında emilmesini ve etkisini kaybetmesini önlüyor. Bunun yerine cildinde 48 saat boyunca nemli bir his duyar ve sakallarının rahatladığını fark edersin. CeraVe nemlendiricini ihtiyaç duydukça cildine uygulayarak cildinin yatışmasını sağlamalısın. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?