​Sana en çok uyan saç rengini bulmanın yolları

​Sana en çok uyan saç rengini bulmanın yolları

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saçlarını boyamaya karar verdin ve şimdi geriye boyayacağın rengi seçmek kaldı! Özellikle hangi saç rengini seçeceğini bilemiyorsan sadece saç boyası kutularındaki modellerin saç rengine bakmak olmaz. Çünkü o saç rengi sende aynı şekilde durmayabilir. Bu nedenle saç renginden en mutlu olacağın sonucu elde edebilmek için ipuçlarımıza mutlaka bir göz atmanı öneririz! 

1.Telefonundan dene!

telefonundan dene

Sana uygun saç rengini bulmak için bizce ilk yapman gereken, telefonundan L'Oréal Paris'in web sitesine gitmek ve L'Oréal Paris Excellence ya da Casting Créme Gloss renklerinden denemek istediğin saç rengini seçmek. Seçtikten sonra da "Hemen Dene"ye basıp, ister telefonunun fotoğraf makinesiyle selfie çek, istersen de daha önce çektiğin bir selfie'ni yükle. Sonrasını zaten bu yöntem hallediyor! Denemek istediğin saç rengini anında saçlarında görebiliyorsun. Hatta bizce bu görünümünü sevdiklerinle de paylaşıp, onların fikrini de alabilirsin. :) İşte sana uygun saç rengini bulmanın en kolay yolu!

2.Doğal kal

2.Doğal kal

Yeni saç rengi arayışına geçerken, şu anki saç rengine yakın tonlar seçmeni öneririz. En uygun saç rengini bulmak için doğal saç renginden en fazla 2 ton açık veya 2 ton koyu saç renklerini denemeni öneririz. Böylece natürel olmayan bir görünümden de uzak durmuş olursun.

3.Gerçek saç rengini belirle

saç rengi

Birçok kadının yaptığı hatalardan biri, sadece saç uçlarına bakarak o rengin onlara uygun olup olmadığına karar vermeleridir. Aslında saç uçları hem bir önceki boyanın kalıntılarını taşır, hem de saç diplerinden daha açık bir tondadır. Yani saçın doğal rengini yansıtmaz. Bu nedenle saç boyası kutusunun üzerindeki rehbere bakarken, saç diplerindeki tonla karşılaştırmalısın.

4.İki renk arasında kalmak

saç rengi seçimi

2 saç rengi arasında mı kaldın? Sorun yok! Daha açık ton hangisiyse onu dene. Koyu tonu seçtiğinde beklediğinden daha koyu bir sonuç ortaya çıkabilir.

5.Doğru saç boyasını bul

5.Doğru saç boyasını bul

Kullanacağın saç boyasının besleyici özellikte olmasına da oldukça dikkat etmelisin. Saçına hem bakım yapıp, hem de muhteşem renkler ortaya çıkartan saç boyaları sayesinde kusursuz bir saç rengine sahip olabilirsin! Saç boyarken kaçınılması gerekenler için tıkla!

Editör önerisi: 3'lü bakımıyla uzun süre kalıcı, zengin bir saç rengine ulaşmamızı sağlayan L'Oréal Paris Excellence Creme, bu konudaki favorilerimizden! Pro-Keratin ve koruyucu serum içerikleri ile saça renk verirken koruma sağlıyor. Boya kutusu içerisinde bulunan pH Dengeli Bakım Şampuanı ile saçları ve saç derisini nazikçe temizliyor, Seramid içeren saç maskesi ile saçları ağırlaştırmadan besliyor. Böylece saçlar boyandıktan sonra zengin, yoğun bir tona kavuşuyor!

6.Renk seçimi

renk seçimi

Her insanın saç yapısı ve rengi diğerlerinden ayrıdır. Bizi de birbirimizden farklı ve özel yapan nedenlerden birisi de budur. Bu sebeple, başkasında gördüğün saç rengi, sende tıpatıp aynısı durmayacaktır. Ona çok yakışan bir renk, belki de sen de o kadar güzel durmayacaktır. Bu yüzden sana en çok yakışacak saç rengi için iyi bir araştırma yapman gerekiyor.

7.Cilt tonu

cilt tonu

Saç rengi seçerken, cilt tonunu da dikkate alman gerekiyor. Eğer soğuk cilt tonun varsa, soğuk tonlar seçmelisin, mesela küllü sarı, akaju kahve gibi renkler sana çok yakışacaktır. Cilt tonun daha sıcaksa, altın tonlarında, ışıltılı bir saç rengi seçebilirsin.

8.Saç tipi

Saç yapının da renk seçiminde çok önemli olduğunu biliyor muydun? Kalın telli saçlar, boyayı hemen ememezler. Bu sebeple saçlarını boyarken, normalden birkaç dakika daha fazla boyayı tutmalısın. Kalın telli saçlara sahip kadınlar, saçlarını boyamadan önce iki kutu boya almalılardır. İnce telliysen de tam tersi, boyayı saçında daha az tutmalısın. Çünkü boya, saç teline daha hızlı nüfuz edeceği için çok fazla tutarsan, saçların bambaşka bir renk olabilir.

9.Deneme yanılma yöntemi

deneme yanılma yöntemi

Saçlarını boyatmadan önce, kafanda bir soru işareti varsa sana şöyle bir önerimiz var: geçici boya. Saçlarını geçici boya ile merak ettiğin renge boya ve sonucunu gör. Unutma, saçını gerçek anlamda boyattıktan sonra geri dönmek çok kolay değildir.


Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?