Evde kıvırcık saç boyama rehberi: Adım adım kıvırcık saç nasıl boyanır?

Evde kıvırcık saç boyama rehberi: Adım adım kıvırcık saç nasıl boyanır?

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Evde kıvırcık saç boyamak, kıvırcık saçlara sahip olanlar için korkutucu geliyor. Kıvırcık saçları olanlar evde saç boyamaktan çekiniyor ve güzel sonuçlanmayacağını düşünebiliyor. Ancak doğru tekniği öğrendikten sonra evde kıvırcık saç boyamak aslında çok kolay bir işlem! :) 

Bu yazımızda kıvırcık saçlara yakışan saç renklerini ve evde nasıl kıvırcık saçlarını boyayabileceğini anlatıyoruz. Adım adım kıvırcık saç boyama rehberimizden ilham alarak kıvırcık saçlarının daha havalı görünmesini sağlayabilirsin.

Kıvırcık saçlar için saç rengi rehberi

Kıvırcık saçlar için saç rengi rehberi

Kıvırcık saç boyama yolculuğuna çıkmadan önce sana en çok yakışacak saç renklerini belirleyelim. En son saç rengi trendlerinden ilham aldık ve cilt rengine göre kıvırcık saçlarına en çok yakışacak renkleri belirledik. 

Açık tenliler: Pembe, beyaz cilt alt tonu olan açık tenlilere en çok turuncu/bakır tonları yakışıyor. Kıvırcık saçlarında canlı bir görünüm yakalamak için tarçın bakırı saç rengini değerlendirebilirsin. Eğer daha doğal görünen saç renkleri arıyorsan açık kumral tam sana göre!

Buğday tenliler: Sıcak alt tonlu buğday tenliler koyu kumral, karamel veya karamel bakır saç renklerini kullanmalılar. Ten rengini daha canlı gösterecek olan koyu sarı rengi de buğday tenlilere çok yakışıyor. 

Esmerler: Esmer tenlilere en çok altın kahve saç rengini yakıştırıyoruz. Altın kahvenin içindeki ışıltılar, kıvırcık saçlarının parlamasını sağlayacak. Türk kahvesi rengi gibi sıcak alt tonlu kahve renkleri esmer tenle harika bir uyum yakalıyor. 

Evde saç boyamadan önce saç rengini açmalı mısın?

Evde saç boyamadan önce saç rengini açmalı mısın?

Evde saç boyamak üzere olan okuyucularımızdan bize en çok sorulan soruların başında  'saç boyamadan önce evde saç rengini açmam gerekiyor mu?' geliyor. Evde saç rengi açıp açmamak tamamen senin seçeceğin saç renklerine ve saçının doğal rengine bağlı. Eğer saçlarını 2-3 tondan daha açık bir renge boyamak istiyorsan, evet saç rengini açman gerekiyor. Merak etme, evde saç rengi açmak çok basit bir işlem. Evde saç açarken adım adım ilerlemelisin. Saç açıcının üzerindeki talimatları takip et ve sürekli saç rengini kontrol et. İstediğin kadar açılma sağlandığında saçlarını bol su ile durula. Evde saç açmak ve en iyi saç açıcıları öğrenmek için bu yazımızı okuyabilirsin. 

Editörün önerisi: Saç rengini değiştirmek isteyen ama saç renginin doğal, kahve tonlarından uzaklaşmamasını isteyen kıvırcık saçlılar için Efsanevi Türk Kahvesi saç rengini öneririz. Kıvırcık saçlara çok yakışan L'Oreal Paris Excellence Creme Efsanevi Türk Kahvesi 5.15 rengi sayesinde saçların doğal ışıltısına kavuşacak ve kıvırcık saçların göz alıcı görünmeye başlayacak. :)

Kıvırcık saçlar için kalıcı boya mı, yarı kalıcı saç boyası mı kullanmalı?

Kıvırcık saçlar için kalıcı boya mı, yarı kalıcı saç boyası mı kullanmalı?

Evde saç boyamak için birçok farklı boya alternatifin var. Yarı kalıcı ya da uzun süre kalıcı gibi... Bu aşamada önemli olan senin tercihin ve nasıl bir saç boyası istediğin. Eğer yeni saç renginden emin olamıyorsan yarı kalıcı saç boyası kullanarak denemeni öneririz. L'Oréal Paris Casting Créme Gloss saç boyasının doğal, süper parlak renkleri, saçlarında canlı görünümler yaratmak için ideal! 28 şampuanlamaya kadar kalıcı olan Casting Creme Gloss saç boyasının parlak sonucuna bayılacaksın. :)

Uzun süre kalıcı ve yoğun, zengin renklere sahip saç boyası arıyorsan sana L'Oréal Paris Excellence Creme saç boyasını öneriyoruz. Beyazları %100 kapatan ve saçlara göz alıcı bir görünüm katan Excellence saç boyası, saçlarına kalıcı parlaklık, ışıltılı ve yoğun renk görünümü kazandırıyor. 

Editör önerisi: Saçlarının dip boyası geldiğinde ve saç boyayacak zamanın olmadığında onun da çözümü var! L'Oréal Paris Magic Retouch Beyazlar için Anında Kapatıcı Sprey sayesinde anında saç diplerindeki beyazları gizleyebilirsin. Tek şampuanlamaya kadar kalıcı olan Magic Retouch Sprey, dip boyası yapacak fırsatı bulamayan kıvırcık saçlıların imdadına yetişiyor.

Kıvırcık saçlılar için evde saç boyama rehberi

1. Adım: Saçlarını hazırla

Kıvırcık saçlarını boyamadan önce saçlarının kirli veya yağlı olmasında sakınca yok! Yağlı saçlarını da boyayabilirsin. Kıvırcık saçlarını boyamadan önce mutlaka 4-5 parçaya ayırmalısın. Böylelikle kıvırcık saçlarını daha rahat boyayabilirsin. Ayırdığın tutamları iyice tara ve düğümleri çöz. Kıvırcık saçlarının eşit bir şekilde boyanması için bütün saç tellerinin açık ve taranmış olması gerekiyor. 

2. Adım: Boyayı hazırla

Kıvırcık saçlarını boyamadan önce boyanı hazırla. Boya ile oksidanı iyice karıştırarak boyanın daha etkili olmasını sağlamalısın. Saçlarını boyarken mutlaka elindeki boyanın miktarına göre uygulamalısın. Eğer ilk tutamda çok fazla boya kullanırsan saçının diğer tutamları için yeterli boya kalmayacak. 

3. Adım: Saç boyamaya dipten başla

Eğer boyalı saçların varsa saçlarını dipten itibaren başlayarak boyamalısın. Eğer saçlarında hiç boya yoksa saçlarını boyamaya uçlarından başlayabilirsin. Özellikle saçların koyu renkliyse ve daha açık renklere boyuyorsan saçlarını boyamaya uçlarından başlamalı ve en son diplerine uygulamalısın. Eğer doğal saçlarını ilk olarak saç diplerinden başlayarak boyadığında saç diplerinin daha açık renkli kaldığını görebilirsin. 

4. Adım: Talimatlara göre ilerle

Kıvırcık saçlarını boyarken mutlaka saç boyasının içinden çıkan talimatları takip etmelisin. L'Oréal Paris Excellence Créme saç boyasının içinden çıkan uygulama tarağı, eldiven, pH dengeli şampuan ve ağırlaştırmayan bakım maskesi sayesinde saç boyarken başka bir şeye ihtiyacın olmayacak. Paketin içinden çıkan uygulama talimatlarını takip edip, saç boyama süresine uyduğunda parlak, ışıltılı ve kusursuz görünen kıvırcık saçlara sahip olabilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?