Stil Dosyası: Yazın Öne Çıkan Moda Trendleri

Stil Dosyası: Yazın Öne Çıkan Moda Trendleri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

İçindeki yaz ruhunu stilinle ortaya çıkarmak istiyorsan doğru yerdesin! 2023 yaz modası trendleri arasından en güçlü stilleri senin için seçtik. Hadi, sen de tarzına uyum sağlayacak yaz trendleri arasından seçim yapmaya başla!

Her yaza yeni bir akımla ve sıra dışı trendlerle giriyoruz. Yazın seyrini değiştiren ve moda dünyasına yön veren bu trendler, kabul etmeyiz ki her birimizi fazlasıyla heyecanlandırıyor. Eğer sen de 2023 yaz modasını keşfetmek ve uygulamak için bizim kadar sabırsızsan hiç vakit kaybetmeden başlayalım. İşte karşında, 2023 yaz modası trendleri!

1. Doğanın Enerjisi ve Neşesi: Çiçek Detayları

Doğanın Enerjisi ve Neşesi: Çiçek Detayları

Belki de en sık gördüğümüz 2023 ilkbahar/yaz moda trendlerinden biri olan çiçek esintileri, sanıyoruz ki yazın enerjisine uzunca bir süre neşe katmaya devam edecek. Üstelik çiçeğin gücünü tüm vücudunda kullanmakta özgürsün! Elbise seçimlerinde, pantolonlarında, hatta maskulen blazer ceketlerde dahi çiçekleri tercih edebilirsin.

Makyaj uygulamalarında da çiçek detaylarına yer vererek bu trende bütünüyle uyum sağlamaya ne dersin?. Göz kapaklarının üzerinden kaş bitimine doğru yerleştireceğin üç boyutlu mini çiçekler son derece havalı ve trend bir görünüme kapı açacak!

2. Dikkat Çekici ve İddialı: Neon Renkler

Dikkat Çekici ve İddialı: Neon Renkler

Neon renklerin çekiciliğini inkar edebilir miyiz? Hayır. Eğer sen de buna katılıyorsan bu yaz çekici olmanın en renkli yanını keşfedebilirsin. Pembe, yeşil, sarı ya da mavi… Yeter ki neon olsun! 2023 moda trendlerini yakalamak istersen oversize gömlek, mini etek ve şort gibi parçalarda ve takılarında neon renkleri cömertçe kullanmanı tavsiye ediyoruz.

Neon akımıyla tarzını şekillendirirken makyaj adımını da unutmamalısın. Neon renkli farlar, eyeliner ve parlak rujlarla neon makyaj yapabilirsin. Eğer neon makyaj yapmanın inceliklerini öğrenmek istiyorsan Neon Makyaj Nasıl Yapılır? içeriğimize göz atabilirsin.

3. Her Daim Işıl Işıl: Parlak Detaylar

Her Daim Işıl Işıl: Parlak Detaylar

Yaz akşamlarında göz kamaştırmak ve tüm hayran bakışları üzerine çekmek niyetinde misin? Öyleyse 2023 moda kıyafetleri arasında ışıldayan parçalara yönelmelisin! Bu yaz moda trendlerinden biri olan parlak detaylar, kıyafetlere pek çok farklı şekilde yansıyor. Jean üzerine pul payet büstiyerlerden taş işlemeli fileli tişörtlere kadar pek çok farklı tarza seslenen parlak detaylı parçalar, 2023 yaz modasının dinamiklerini oluşturuyor.

Parlak taş detayları 2023 yaz modasında yalnızca kıyafetlerde değil, makyaj trendlerinde de öne çıkıyor. Glitter’ları, parlak bitişli ve simli farları, yüz ve tırnak taşlarını 2023 makyaj modasına uyum sağlamak için tercih edebilirsin. Hatta dilersen bu yıl yeniden popüler olan Y2K makyaj trendinden de ilham alabilirsin!

4. Pembe Tutulması: Barbie’leri Kıskandıran Stiller 

Pembe Tutulması: Barbie’leri Kıskandıran Stiller

Barbiecore akımıyla birlikte 2023 yaz moda renkleri arasında her tonuyla kendisini gösteren pembe, sezonu baştan aşağı şekillendiriyor. Pembe kıyafetler, ayakkabılar, takılar ve tabii ki pembe tonlarının hakimiyetinde olan makyaj stilleri… Sıcak, samimi ve feminen bir görünüm oluşturan pembe trendi, enerjik ve canlı bir stil yaratmak için ideal bir seçenek. Pembe parçalarını yine pembe aksesuarla destekleyebilirsin. Pembe allıklar, farlar ve rujlarla yapacağın bir makyaj bu moda trendini tamamlamanı sağlayacak.

5. Bütüncül ve Güçlü: Monokrom Stiller

Bütüncül ve Güçlü: Monokrom Stiller

2023 yaz modasında bolca renk ve hareket var. Ancak hepsi bundan ibaret değil. Yaz mevsiminin moda trendleri arasında bej tonlarından oluşan monokrom stiller de bulunuyor. Bej keten pantolon ve gömlekler, elbiseler, terlikler 2023 yaz modasının olmazsa olmazları arasında. Sofistike ve güçlü bir görünüm sunan monokrom stilini yaz aylarında neredeyse her ortamda rahatlıkla kullanabilirsin.

Bej tonlarından oluşan monokrom stiline clean girl makyaj uygulamasıyla son noktayı en çarpıcı şekilde koyman mümkün. Ten rengine uygun bir parlak fondöten, doğal bitişli likit allık, doğal tonlarda farlar, kahve göz kalemi ve yarı parlak rujlar kullanarak etkileyici bir clean girl makyajı yapabilirsin.


2023 yaz modası nasıl olacak artık öğrendin. Seni yansıtan yaz modasına hemen uyum sağlayarak sıcak günlerin keyfini en trend halinle çıkarabilirsin!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?