Toprak Tonlarında Günlük Makyaj Önerileri

Toprak Tonlarında Günlük Makyaj Önerileri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Tüm makyaj stillerinin kurtarıcısı olan toprak tonlarında günlük makyaj önerilerimizle karşındayız!

Toprak tonlarında makyajlar hem günlük hem de gece makyajlarında her zaman kurtarıcılar. Kahverengi, bronz, krem ve bej gibi tonlarla yapılan makyajlar, hem doğal hem de çekici bir görünüm elde etmemizi sağlıyorlar. Peki toprak tonları kullanarak nasıl makyaj yapabilirsin? İşte bu yazımızda, adım adım toprak tonlarında günlük makyaj önerilerimizi senin için sıraladık!

Toprak tonlarında göz makyajı önerileri

Kahverengi göz kalemi kullan

maybelline tattoo liner gel göz kalemleri

Eğer hızlı ama aynı zamanda da etkili bir göz makyajı yapmak istiyorsan, kahverengi bir göz kalemini göz kapağında dağıtabilirsin. Böylece hem pratik hem de buğulu bir göz makyajını saniyeler içinde yapabilirsin. Maybelline Tattoo Liner Gel göz kalemlerinden 911 Smooth Walnut rengi, toprak tonlarında göz makyajı için ideal. Yumuşacık formülü ile çok kolay uygulanan bu göz kalemi, sabitlendikten sonra resmen dövme etkisi ile gün boyu asla dağılmıyor ve bulaşmıyor. Kalemi kirpik diplerine gelişigüzel bir şekilde uyguladıktan sonra, sabitlenmeden hızla dağıtmalısın. Zaten yumuşak formülü sayesinde hemen dağılıyor ve anında buğulu bir etki veriyor. Sabitlendikten sonra da göz makyajının gün boyu kalıcı olacağına emin olabilirsin.

Toprak tonlarında krem far

toprak tonlarında far

Krem farlar, doğal ama aynı zamanda da yoğun bir göz makyajı için kullanmayı en sevdiğimiz makyaj malzemelerimizden. Bronz, kahverengi ve bej tonlarında krem farlarla toprak tonlarında biz göz makyajı yapabilirsin. Maybelline Color Tattoo krem farlardan 35 On and On Bronze, 210 Front Runner ve 180 V.I.P. renkleri toprak tonlu bir göz makyajı için en iyi renk seçeneklerinden. Açık tonları göz pınarlarına yakın, koyu tonları da gözlerinin dış köşelerine uygulayabilirsin. İster parmaklarınla, istersen de bir far fırçası ile bu krem farları pratik bir şekilde uygulayabilirsin. Kolay dağıldıkları gibi, sabitlendikten sonra da gün boyu kalıcılar.


Toprak tonlarında far paleti

maybelline the nudes far paleti

Göz makyajında seçeneğin bol olsun istersen, toprak tonlarında bir far paleti de edinebilirsin. Böylece, tüm toprak renklerini tek bir palette elinin altında bulundurabilir, o günkü moduna ve stiline göre dilediğin rengi kullanarak toprak tonlarında bir göz makyajı yapabilirsin. Daha açık ve ışıltılı farları günlük makyajında kullanabilir, gece makyajında dumanlı bir etki elde etmek için koyu kahverengileri tercih edebilirsin. Özellikle günlük makyajda mat kahverengi farlarla altın ve bronz gibi ışıltılı renkleri kombinleyebilirsin. Maybelline The Nudes far paletinde tüm bu toprak tonlarını bir arada bulabilirsin. Bu far paletindeki farların yapısı son derece pigmentli, tek seferde renklerini veriyorlar. Yapıları da yumuşak olduğu için birbirleriyle kolay karışıyorlar. Yani hiç zorlanmadan, birkaç fırça hareketi ile kusursuz bir göz makyajı yapabilirsin.


Toprak tonlarında allık önerisi

maybelline fit me allık 10 buff

Toprak tonlarında göz makyajı yaptıktan sonra, makyajının ton sür ton olmasını istersen, yanaklarında da toprak tonlu bir allık kullanabilirsin. Böylece makyajın tek bir tonda olacak ve havalı görüneceksin! Maybelline Fit Me allıklardan 10 Buff rengi, toprak tonlu allık önerilerimizden biri. Bu allığı bir bronzer ile birlikte uyguladığında yüzüne çok doğal bir sıcaklık vermiş olacaksın. Cilt tonuna göre Maybelline City Bronzer’lardan sıcak veya soğuk tonlu renkleri kullanabilirsin. Bu bronzerlar da çok doğal bir etkiye sahip oldukları için günlük makyajına çok uyacaklardır.

Toprak tonlarında ruj önerisi

Toprak Tonlarında Günlük Makyaj Önerileri_1

Günlük makyajında toprak tonlarında bir ruj kullanmayı seviyorsan, sana iki farklı bitişte ruj önerimiz olacak: Birincisi kremsi ve saten bitişi ile, en popüler Maybelline rujlardan olan Color Sensational 745 Wooden Brown. Bu kahve nude tonu, tüm cilt tonlarına çok yakışacak bir renk. Üstelik dudağı kurutmuyor ve canlı gösteriyor.

maybelline super stay matte ink globe-trotter

Eğer likit mat ruj kullanmayı seviyorsan, diğer bir toprak tonlu ruj önerimiz Maybelline Super Stay Matte Ink rujlardan 135 Globe-Trotter. 16 saate varan kalıcılığı, süper mat bitişi ile favorimiz olan Matte Ink rujların bu toprak tonlu rengi, hem gündüz hem gece makyajlarında çok kullanışlı.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?