Uzun saçların bakım rutini nasıl olmalı: Nasıl yıkamalı, şekillendirmeli?

Uzun saçların bakım rutini nasıl olmalı: Nasıl yıkamalı, şekillendirmeli?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Uzun saç bakımı nasıl olur? Uzun saçlarını bir türlü kontrol altına alamıyor musun? Merak ettiğin tüm soruları yanıtlıyoruz!

Uzun saçlarının kıymetini bilmelisin. Herkesin kıskanarak baktığı saçlarını sağlıklı ve canlı bir şekilde tutmak için saç bakımına özen göstermeli, farklı saç modelleriyle göz alıcı görünmelisin. Özellikle uzun saçların daha çok yıprandığını düşünürsek, saçlarını kestirmek zorunda kalmadan sağlıklı ve canlı görünmelerini sağlayabilirsin.

Uzun saçlar için evde bakım rutinini ve şekillendirme ipuçlarını paylaştığımız bu yazımızda, uzun saçlar için aradığın tüm bilgileri bulacaksın...

Uzun saç bakımı nasıl yapılmalı?

1.Şampuan

Uzun saçlarını temizlemek için doğru şampuanı tercih etmelisin. Uzun ve sağlıklı görünen saçlara sahip olmak her zaman kolay olmayabiliyor. Saçlar uzadıkça daha fazla yıpranabiliyor, cansız görünebiliyor ve uçları kırılabiliyor. Bu durumda saçları kestirmek de uzun saç hayalinden uzaklaşmak anlamına geliyor.

Uzun saçlarının son 3 santimini kurtarmak için seçtiğin şampuan son derece önemli. Bizim önerimiz Elseve Dream Long Onarıcı Şampuan, hint yağı ve bitkisel keratin içeren formülü ile kırık uçları onarmaya yardımcı oluyor ve saçları kırılmaya karşı koruyor. Eğer uzun saç hayalini kestirip atmak istemiyorsan, Elseve Dream Long Şampuan'ı mutlaka denemelisin.

2.Saç kremi

Öncelikle şunu söyleyebiliriz, uzun saçlarına saç kremi kullanırken elini korkak alıştırma! Yumuşacık uzun saçlara kavuşmak için her yıkamada mutlaka saç kremi de kullanmalısın. Saç kreminden verim almak için genellikle şampuan ve aynı serinin saç kremini kullanmanı öneriyoruz. Saç kremini saç uçlarına ve boylarına uygula ve bekle. Saçlarını durularken mutlaka ılık su kullanmalısın. Uzun saç bakımının etkisini artırmak için Elseve Dream Long Saç Kremi'ni kullanabilirsin. Bu sayede uzun saçlarının çok daha kolay tarandığını göreceksin.

3.Saç maskesi

Haftada bir veya iki kere ihtiyacına uygun saç maskesi kullanmayı unutmamalısın. Saç maskesi hem uzun saçlarını onarır, hem de canlı bir görünüm sağlar. Özellikle uzun ve yıpranmış saçlarına onarıcı bir bakım yaparak uçlarının daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsin. Elseve Dream Long Uzun Saç Kurtarıcı Maske, yoğun bakım ve onarım sağlayarak saçları kurtarıyor ve yepyeni saçlara kavuşturuyor.

4.Uzun saçlar için özel bakım

Malum uzun saçları taraması birazcık zor. Bu nedenle saçlarının hem kolayca taranmasını, hem de kolay şekil almasını sağlayabilecek saç bakım ürünleri kullanmanı öneririz. Mesela durulanmayan bakım kremini banyodan sonra saçlarının uç ve boylarına uygulayabilirsin. Kullandıktan sonra saçlarının ne kadar rahat tarandığında, nasıl güzel şekil aldığına sen bile şaşırabilirsin :)

Editörün önerisi: Saçlarında Lamellar teknolojisi ile saç dönüşümü görmek istiyorsan L'Oréal Paris Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu kullanmanı tavsiye ediyoruz. Anında kolay taranan ve 10 kat daha pürüzsüz*, nemlendirilmiş, yumuşak ve parlak saçlar elde etmek için her banyoda Wonder Water kullanmalısın. Şampuan adımından sonra saçlarına Wonder Water uygula ve 8 saniye boyunca saçlarına masaj yap. Sürenin sonunda saçlarını durula ve pürüzsüz görünümün keyfini çıkarmaya başla.

Uzun saçları şekillendirme rutini:

İtiraf edelim, uzun saçları şekillendirmek çok zaman alabiliyor. Saçlarını en pratik şekilde şekillendirmek için saç yapını iyi tanımalısın. Eğer düz saçların varsa saçlarını düzleştirerek kullanabileceğin saç modellerini seçebilirsin. Uzun saçlarını aşağıdaki adımları takip ederek düzleştirebilirsin.

1.Saçlarını ince tutamlara ayır

Saçlarını düzleştirmeye başlamadan önce mutlaka tutamlara ayırmalısın. Saçlarının kalınlığına göre 4-6 tutama ayırıp mandallı tokayla sabitlemelisin. Böylece saç düzleştirme işlemi daha pratik ve düzenli ilerleyecektir.

dream long

Editör önerisi: Saçlarını düzleştirmeden önce Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum uygulayarak saçlarının elektriklenmeden, pürüzsüz düzlükte görünmesini sağlayabilirsin. Dream Long Şampuan ve Saç Kremi ile beraber kullanımında, düzleştirilen saçların 4 cm'e kadar daha uzun görünmesine yardımcı olur. Harika değil mi? :)

2.Düzleştir

Saçlarını düzleştirmeye her zaman ense kısmından başlayarak önlere doğru gelmelisin. Böylece düzleştirme işlemi senin için daha kolay olacaktır. Arkadaki saçlarını bitirdikten sonra öndeki saçlarına geçmelisin. Saçlarını düzleştirirken aynı zamanda tararsan daha etkili sonuçlar elde edebilirsin. Ayrıca saçlarının tamamını düzleştirdikten sonra üzerinden ikinci kat geçerek saçlarının daha pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsin.

3.Sabitle

Son olarak düz saçlarının keyfini gün boyu çıkarmak ve saçlarının ışıl ışıl, pürüzsüz olmasını sağlamak için Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum sürmeyi unutmamalısın.

Uzun saçları nasıl dalgalandırabiliriz?

-Uzun saçları nasıl dalgalandırabiliriz?

Doğal dalgalı saçlarının dalgasını yoğunlaştırmak ve daha hacimli bir görünüm elde etmek için dalgalı saç modellerini tercih edebilirsin. Uzun saçların nasıl dalgalandırılması gerektiğini merak ediyorsan aşağıdaki adımları takip edebilirsin!

1.Saçlarını hazırla

Saçlarını öncelikle tutamlara ayırmalısın. Saçlarını köpükle şekillendireceksen direkt olarak ürün uygulamaya başlayabilirsin. Şekillendirici köpük sayesinde pratik dalgalar elde edebilirsin. Eğer ısıyla şekillendireceksen ısı koruyucu bir ürün uygulamayı unutmamalısın.

2.Dalgalandır

Saçlarına dalgalı fön çekerken daha doğal görünmesi için her daim kulak hizasından başlamalısın. Kulak altındaki dalgalar uzun saçlarında daha havalı görünecek. Saçlarını önce fırçaya sar daha sonra yavaşça açarak yakın seviyeden ısı uygula. Eğer fön çekemiyorum diyorsan saç maşasıyla da saçlarını kolayca dalgalandırabilirsin.

3.Sabitle

Saçlarının daha doğal görünmesi için dalgalarını parmaklarınla tarayarak aç. Son olarak saç spreyiyle sabitle, işte bu kadar!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?