Uzun saçlı erkekler arasında yeni trend: Örgülü saçlar

Uzun saçlı erkekler arasında yeni trend: Örgülü saçlar

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saçlarını uzattın, şimdi nasıl şekillendireceğini mi düşünüyorsun? Uzun saçlı erkekler arasında hızla yayılan erkek saç örgüsü trendi sonunda ülkemize de sıçradı. Saçlarında farklı ve karizmatik bir model arıyorsan örgülü saç modellerini denemelisin. 

Saçlarını örmek için aslında çok fazla uzun saçlara da ihtiyacın yok. Orta boylu saçların varsa örgü konusunda kendini biraz geliştirdikten sonra saçlarını örmeye başlayabilirsin! Erkek örgü saç trendlerinde örgü modasını yakından incelemek için yazının devamına bekleniyorsun!

Erkeklerde örgülü saç trendi

erkek örgülü saç

Eğer uzun saçlarına hippi bir hava katmak istersen at kuyruğu veya yarım at kuyruğu yaptığın saçlarının arasına ince bir tutam örgü ekleyebilirsin. Saçlarının arasından bir veya birkaç tutam ayır ve incecik ör. Daha sonra saçlarını yarım at kuyruğu yap. Saç modelinin gün boyu kalıcı olabilmesi için L'Oréal Paris Studio Pro Lock It Sabitleyici Saç Spreyi ile sabitlemeni öneririz.

erkek örgülü saç

Saçlarını yeni uzatmaya başladıysan ama erkek saç örgü modelleri konusunda sabırsızlanıyorsan sana harika bir önerimiz var. Orta uzunlıktaki saçlarını balıksırtı modelinde örebilirsin. İlk denemede sana zor da gelse denedikten sonra bu modele alışacağına eminiz. Saçlarını balık sırtı ördükten sonra minik bir tokayla sabitleyebilirsin.

Bu yılının trendlerinden olan yanları kısa, saçlarının üst kısmının uzun olduğu erkek saç modellerini tercih ediyorsan örgülü topuz saç modelini çok seveceksin. Üst kısımdaki uzun saçlarını örgü modeliyle şekillendirerek saçlarını kontrol altına alabilirsin. Arkada kalan saçlarını dilersen topuz yapabilir, istersen de at kuyruğu olarak bırakabilirsin.

erkek örgülü saç

Eğer saçlarını geriye doğru uzatıyorsan erkek örgü saç modellerinde daha yaratıcı saç modelleri de yapabilirsin. Örgünü geriye doğru uzatarak iddialı bir saç modeli yapabilir veya saçlarını yüksek topuz yapabilirsin. Saçlarının elektriklenmesini ve kolayca bozulmasını önlemek için önce saçlarına L'Oréal Paris Studio Line Out Of Bed Şekillendirici Krem sürebilir daha sonra örebilirsin. 

erkek örgülü saç

Saçlarını tam ortadan örmek yerine yan kısımlarını da örerek farklı bir görünüm yakalayacaksın. Saçlarının tam ayrım yerinden ör ve geriye doğru devam et. Bu örgü modelini hem günlük hem de özel günlerde kullanabilirsin.

Saçlarının hacimini ve uzunluğunu vurgulamak için saçlarının yan kısımlarına ince örgüler ekleyebilirsin. Saçlarını alt ve üst olarak iki tutama ayır ve üst tutamı topuz yap. Ardından alttaki bir tutamı minik şekilde ör. Saçlarının yan kısımlarının hafif ıslak görünümde olmasını sağlamak ve elektriklenen saçlarını kontrol altına almak için L'Oréal Paris Studio Line Invisifix Eriyen Tüp Jöle'den yardım alabilirsin.

erkek örgülü saç

Özel günlerde de örgülü saç modellerini tercih edebilirsin. Örgülü saç modelin sayesinde bütün gözler eminiz ki senin üzerine olacak! Saçlarının ön kısmından geriye doğru balık sırtı örgü örebilir ve bu örgünün aynısını yan taraflara da yapabilirsin. Ayrıca örgülü saç modelleri hem karizmatik görünürken, hem de saçlarının seyrek olduğu bölümleri gizliyor. Yani bir taşla iki kuş!

Editörün önerisi: Eğer saçlarının seyrek olan kısımlarını yoğunlaştırmak ve saçlarının daha dolgun görünmesini istiyorsan Vichy Densi Solutions saç bakım serisini kullanmanı öneririz.

erkek örgülü saç

Uzun saçlarında iddialı görünümleri seviyorsan Hollanda örgüsünü denemelisin. Saçlarını önce baş aşağı eğ ve ense bölümünden başlayarak saçlarını ör. Orta kısıma geldiğinde saçlarına yüksek at kuyruğu yap ve sabitle. İşte bu kadar!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?