Uzun saçlılar buraya! V saç kesimi ve U saç kesimi arasındaki farkı açıklıyoruz!


Saçlarını tam hayalindeki gibi uzattın ama şimdi de biraz daha farklı görünmesini mi istiyorsun? Tam sana göre harika bir önerimiz var! En sevilen uzun saç kesim modellerinden olan U saç kesimi ve V saç kesimini bugün senin için mercek altına alıyoruz. 

Bu iki saç kesimi her ne kadar birbirlerine çok benzeseler de aralarında bazı minik farklılıklar var. Bakalım bu farklar nelermiş? :)

U saç kesimi nedir?

U saç kesimi, saçların arkaya doğru yumuşak bir şekilde, U şeklinde geldiği saç kesimine verilen isimdir. U saç kesimi arkaya doğru, çok hafif katlı bir şekilde gelir. Özellikle yumuşak bir hatta sahip olduğu için herkese, her yüz şekline yakışır.

Uzun saçlarını bir türlü şekle sokamıyor ve kabarmalarına engel olamıyorsan U saç kesimini deneyebilirsin. Saçın uç kısımları bu saç kesiminde içe doğru geldiği için saçın uç kısmında kabarmalar, elektriklenmeler daha az olur. 

Editörün önerisi: Aslında bu kabarmanın esas nedenlerinden biri de saçlarının yeterince beslenemediğinden dolayı kuruması. Saçların besine ihtiyaç duyduğunda daha fazla kabarma sorunu yaşayabilirsin.

Saçlarını beslemek için uzun saçlara özel Elseve Dream Long serisini duydun mu? Eğer duymadıysan hemen tanışmanı öneririz! Dream Long’un içerisinde bulunan Hint yağı, bitkisel keratin ve vitaminler ile beslenerek uzayan saçlar kırılmadan, incelmeden daha sağlıklı oluyor. Böylece kırıklar yüzünden de saçlarını kesmek zorunda kalmıyorsun! Harika değil mi? :)

V saç kesimi nedir?

V saç kesimi hafif sivri uçlu bir saç kesimidir. Saçlar, arkaya doğru daha sivri ve keskin bir şekilde gelir. Aynı U saç kesiminde olduğu gibi V saç kesimi her yüz şekline çok yakışır. Saç yoğunluğunu eşit bir şekilde dağıttığı için saçlar her zaman çok dolgun görünür. Özellikle saçlarını topladığında saçların çok daha gür ve yoğun görünür. 

Editörün önerisi: Çeşitli dış etkenler nedeniyle saçlarını topladığında eskisi kadar yoğun ve dolgun görünmüyor olabilir. Bu duruma saçlarını güçlendirip, eski dolgunluğuna döndürebilecek saç bakım ürünleriyle destek olabilirsin. Bizim son dönemdeki favorilerimizden, Vichy Densi Solutions saç bakım serisi, saça dolgunluk veren Resveratrol içerdiği için saçların çok daha çabuk toparlanmasını, daha çok gibi görünmesini sağlıyor. Sen de bu seriyi kullanarak uzun saçlarına eski dolgunluğunu geri verebilirsin!

En çok da açık tonlarda balyajları olan saçlara çok yakıştığını da söylemeden geçmeyelim. Arkadan bakıldığında açık tonlar saça eşit şekilde dağıldığı için saçlar olduğundan daha parlak görünür.

V ve U saç kesimi arasındaki fark nedir?

Yukarıda da açıkladığımız gibi V saç kesimi ile U saç kesimi birbirine çok benzese de aslında bu iki saç kesimi de birbirinden farklıdır. V saç kesimi arkaya doğru sivri bir şekilde gelirken U saç kesimi ise daha yumuşak bir şekilde U harfi şeklinde arkaya doğru gelir. U saç kesimine arkadan bakıldığında saçlar yuvarlak bir şekilde görünür.

V saç kesiminde katlar çok daha keskin olduğu için saçların pürüzsüz olması, düz görünmesi önemlidir. Bu nedenle V saç kesimi kalın teli saçlara sahip kişilere çok fazla uygun değildir, ince telli saçlara, düz saçlara sahip olanlara daha uygun olacaktır.

Editörün önerisi: Saçlar V kesimde sivri bir tarzda kesildiği için saçın uç kısımlarının çok düzgün görünmesi gerekiyor. Sen de v saç kesimini tercih edeceksin saç uçlarındaki kırıkların saç kesimini gölgede bırakmasına izin verme! Saç uçlarında kırıklar, yıpranmalar varsa Elseve Dream Long Bye-Bye Makas Durulanmayan Bakım Kremi saçlarının uçlarına uygulayabilirsin. Kuruyken de ıslakken de kremi saçına uygulayarak, saçındaki kırık görünümünün oluşmasına engel olabilirsin!

U ve V saç kesimi katlı saç kesimi ile nasıl kullanılır?

U saç kesimine katlı bir görünüm istiyorsan, katlar daha yumuşak geçişlere sahip olacağı için istenilen noktadan itibaren başlayabilir. Kulak hizasından, omuz hizasından başlayabilir. Hatta istiyorsan önlerini katlı perçemli tarzda da kullanabilirsin.

V saç kesiminde ise katlar daha keskin olduğundan katlarının omuz hizasında başlamasını öneriyoruz. Bu şekilde saça arkadan bakıldığında çok daha düzgün bir görünüm oluşacaktır. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala