Yanak İnceltme Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!


Yanak inceltme yöntemleri hakkında bilmen gereken her şeyi bir araya getirdik!

Daha ince bir yüze sahip olmak için son dönemlerde yanak inceltme yöntemleri sık sık tercih ediliyor. Hem bazı estetik uygulamalarla hem de ameliyatsız yanak inceltme yöntemleri ile daha ince bir yüz hattına sahip olmak mümkün. Peki yanak inceltme tam olarak nedir ve nasıl yapılır?

Yanak inceltme hakkında bilmen gereken her şeyi bu yazımızda bulabilirsin.

Yanak inceltme nedir?

Yanak inceltme nedir?

Genellikle dolgun yanaklara sahip olan yuvarlak yüzlerde işe yarayan yanak inceltme işlemleri, yüzün daha uzun ve ince görünmesini sağlıyor. Yuvarlak ve dolgun yanaklara sahip olanlar genellikle daha sempatik ve çocuksu bir ifadeye sahip olduklarını düşünüyorlar. Yanakların incelmesi ile yüz hattı daha uzun ve ince bir görünüme kavuşuyor ve böylece daha dikkat çekici bir hale gelebiliyor.

Yanak inceltme nasıl yapılır?

Yanak inceltme için uygulanan birkaç medikal ve ameliyatsız yöntem bulunuyor. Bunlardan en popülerlerinden biri olan bişektomi, cerrahi olarak uygulanan bir işlemdir. Bunun dışında Agassi yöntemi ile yanak inceltmenin yanında, evde yanak inceltme yöntemleri de sık sık tercih ediliyor.

Bişektomi ile yanak inceltme

Bişektomi ile yanak inceltme

Bişektomi operasyonu, kısaca özetlemek gerekirse ufak bir operasyonla yanak içindeki yağ torbalarına yapılan bir müdahale ile gerçekleştirilir. Lokal anestezi ile yapılan bişektomi, yüzün ve yanakların belirgin bir şekilde incelmesini sağlar. Bişektomi yaptırırken bu konuda uzman bir estetik cerrah ile görüşmek ve ağız içi hijyenine dikkat etmek son derece önemlidir.

Ameliyatsız yanak inceltme yöntemleri

1. Agassi ile yanak inceltme

Ameliyatsız yanak inceltme yöntemleri arasında en popüler olan Agassi yönteminde, yanak içinde cihaz yardımıyla yağları eritmek hedeflenir. Yanak içindeki bu yağ yastıklarının, radyo frekanslar uygulanarak eritilmesi sonucu yanakta incelme gözlemlenir. Genellikle 2 seansta sonuç vermeye başlayan Agassi yanak inceltme yöntemi, anestezi olmadan yapılabildiği için sık sık tercih ediliyor.

2. Gua sha ile yanak inceltme

Gua sha ile yanak inceltme

Son zamanların en popüler ameliyatsız yanak inceltme yöntemlerinden biri de gua sha masajı. Cilde yapılan gua sha masajı ile çene hattı belirginleşirken, yanakların daha ince görünmesi sağlanabiliyor. Gua sha masajı hakkında daha detaylı bilgi almak için bu makalemize göz atabilirsin.

3. Yüz yogası ile yanak inceltme

Ameliyat ve anestezi olmadan yanaklarını inceltmek isteyenler, yüz yogasını da sıklıkla tercih ediyorlar. Yüz yogasının sadece yanak inceltmede değil, daha sıkı, gergin ve lifting etkisi verdiğini söyleyebiliriz. Yüz yogası nasıl yapılır daha detaylı öğrenmek istersen, bu makalemizi inceleyebilirsin.

Yanak inceltme etkili sıkılaştırıcı ürün önerileri

Peki, tüm bu işlemleri göz önünde bulundurarak, yanak inceltmeye katkısı olacak cilt bakım ürünleri var mı? Cevap: Evet! İster operasyonla yanaklarının incelmesini sağla, istersen de gua sha gibi evde uygulanabilen yöntemleri dene, kullanacağın sıkılaştırıcı cilt bakımı ürünleriyle yüzünün incelmesine destek olabilirsin. Bizim severek kullandığımız, sıkılaştırıcı yüz kremi önerilerini seninle paylaşıyoruz!

1. L’Oréal Paris Yaş Uzmanı Kırışıklık Karşıtı Sıkılaştırıcı Krem 40+

L’Oréal Paris Yaş Uzmanı Kırışıklık Karşıtı Sıkılaştırıcı Krem 40+

Cildin eski sıkılığına kavuşması için yaşa özel bir bakım yapmak da önemli. L’Oréal Paris Yaş Uzmanı 40+ Krem, formülündeki retino-peptidler ve Opuntia çiçeği özleri ile cildin daha sıkı ve nemli görünmesini sağlıyor. Kırışıklıklar üzerinde de etkili olan bu sıkılaştırıcı krem, yanak incelmesi amacında sana destek sağlayacaktır.

2. Lancome Renergie Multi Lift Ultra

Lancome Renergie Multi Lift Ultra

Ciltteki kolajen kaybı belirtilerini hedefleyen Lancome Renergie Multi Lift Ultra Krem, sıkılaştırma özelliği ile en sevdiğimiz kremlerden biri. Keten tohumu özü ile cildin daha sıkı, daha eşit, ışıltılı ve aydınlık görünmesine yardımcı oluyor.

3. Kiehl’s Super Multi Corrective Cream

Kiehl’s Super Multi Corrective Cream

Yaşlanma karşıtı 7 etkiyi bir arada sunan Kiehl’s Super Multi Corrective Cream, cildin sıkılaşmasını sağlayan en iyi kremlerden bir diğeri. Chaga mantarı, phytomimetik A vitamini ve proxylane gx ile cildi yenilemeye, daha az kırışık görünmesine ve sıkılaşmasına yardımcı oluyor.

4. Vichy Liftactiv Collagene Specialist

Vichy Liftactiv Collagene Specialist

Cildin daha sıkı ve ince görünmesi için kolajen son derece önemli bir içerik. Ciltteki kolajen üretimini destekleyen Vichy Liftactiv Collagene Specialist Krem, formülündeki peptidler ve C vitamini ile cildin daha sıkı, eşit tonda ve esnek görünmesini sağlıyor.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?