​Yeni trend: Yarım toplanan saçlar ve örgü!


En yeni saç trendi ile tanışmaya var mısın? Yarım toplanan saçlar son yıllarda çok popüler olmuştu. Bu sene ise yarım toplanan saçlar örgü modelleri ile buluşuyor. Örgü ve yarım topuzların uyumunu biz çok beğendik, bakalım sen ne düşünüyorsun?

Yarım toplanan saç modelleri ve örgü

1. Kılçık örgü

1. Kılçık örgü

Yarım dağınık topuz yaptığında arada kalan saçlarını da ince örgü tutamları ile birleştirerek havalı bir görünüm elde edebilirsin. Bu saç modelini denediğinde saç uçlarına saç bakım yağı sürerek daha canlı ve ışıltılı bir görünüm yakalayabilirsin. L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Normal Saçlar, formülündeki değerli yağ sayesinde saçlarının ihtiyacı olan nemi sağlıyor ve örgülerinin ışıldamasına yardımcı oluyor. Elseve bakım yağını günlük saç bakım rutininde kullanabilirsin. 

2. Yandan örgü

2. Yandan örgü

Saçlarının yarısını kalın bir saç örgüsü yaparak da bu trendi yakalaman mümkün. Saçlarını bu modelde ördüğünde örgülerinin arasından saç tutamlarını çekerek örgünü daha gevşek ve iri göstermen mümkün. Eğer kalın telli saçlara sahip değilsen bu taktik sayesinde daha hacimli saçlara kavuşabilirsin.

Editörün önerisi: Saçlarını ısıyla şekillendirmeden önce Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum kullanarak 230 dereceye kadar koruma sağlayabilirsin. Saçlara göz alıcı bir pürüzsüzlük kazandıran bu serum, örgülü saç modelinin ortaya çıkmasına yardımcı olacak. 

3. Dağınık örgüler

3. Dağınık örgüler

Saçlarını dağınık yarım topuz yaptığın günlerde, altta kalan saçlarını da rastgele örerek cool bir saç modeli elde edebilirsin. Bu örgülerinin eşit olmasına gerek yok. Biri kalın, biri ince, biri uzun veya biri kısa olabilir. Ne kadar farklı örgüler yaparsan o kadar havalı görüneceksin.

Saçlarını havalı gösterecek bir diğer yol ise L'Oréal Paris Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu'ndan geçiyor. Silikon içermeyen formülü ile daha parlak, daha yumuşak ve 10 kat* daha pürüzsüz saçlar ortaya çıkan Wonder Water'ı her banyoda kullanmalısın. 

4. Romantik örgüler

4. Romantik örgüler

Acil çıkan bir buluşma için bu saç modelini denemeni öneriyoruz. Özellikle uzun bob saç modeline sahip olanlar, bu saç modeli sayesinde saç kesimlerini daha çok seveceklerdir. Bu saç modelini yapmadan önce saçlarını şekillendirici köpük ile dalgalandırarak daha hacimli görünen bir saç modeli elde edebilirsin. Saçlarını sertleştirmeden şekillendiren L'Oréal Paris Elseve Dream Long Süper Dalgalar Saç Köpüğü herkesin çantasında mutlaka olmalı' Yumuşacık ve uzun süre kalıcı dalgalar elde ederek bu romantik saç modelini kolaylıkla yapabilirsin. 

5. Bahar örgüsü

5. Bahar örgüsü

Çiçek modelindeki topuzlar bahar aylarına çok yakışıyor. Sen de yeni gelen mevsimi karşılamak için bu saç modeline bir şans vermelisin. Saçlarını ör ve çiçek şekli ver. Sonra sabitleyici saç spreyini sık, işte hazırsın!

6. Farklı saç aksesuarları kullan

6. Farklı saç aksesuarları kullan

Saçlarını toplamak için vaktinin olmadığı günlerde sadece kalın ve klasik bir örgü yaparak da havalı görünebilirsin. Örgünün ucunu ister lastik bir tokayla istersen de renkli saç aksesuarları ile toplayabilirsin.

7. Yarım örgü topuz

7. Yarım örgü topuz

Bu saç modelleri gözünü korkutmasın. Evde yaptığın salaş, dağınık topuz, küçük örgü tutamları ile birleşince kusursuz görünecektir. Bu nedenle sadece ilk denemede yaptığın topuzu bozmadan birkaç örgü tutamı ile birleştirerek sen de böyle görünebilirsin. Saçlarının ışıltılı ve sağlıklı görünmesi için birkaç damla saç bakım yağı yeterli olacaktır.

8. Sıkı yarım topuz

9. Boxer örgüler

9. Boxer örgüler

10. Yandan ince örgüler

11. Balıksırtı örgü

12. Zarif örgüler

13. Sepet örgü

14. Bob saçlar ve yarım örgü

15. Salaş örgüler

16. Dalgalı saçlar için yarım örgü

17. Hacimli dalgalar 

18. İnce örgüler

19. Renkli örgüler

20. Çiçek örgü modeli

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!